Niezwykle aktywny trening strong nation. "Jednocześnie spalamy kalorie i rzeźbimy swoje ciało"

Energetyczny poranek z Lenką Klimentovą
Strong nation to zajęcia, które są jednym z najnowszych trendów w świecie fitnessu. Dzięki nim poprawia się swoją kondycję i spala mnóstwo kalorii. Na czym polega taki trening? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała tancerka i instruktorka fitness, Lenka Klimentova.

Czym jest strong nation?

Zajęcia strong nation to nowatorskie podejście do wysiłku fizycznego. Łączą trening siłowy, plyometryczny, funkcjonalny oraz cardio. Co ciekawe, w trakcie tej aktywności wykorzystuje się inżynierię odwrotną, czyli najpierw tworzony jest kompleksowy trening, a następnie dostosowuje się do niego muzykę.

- To są zajęcia, w których łączymy cardio z ćwiczeniami własnego ciała. Nie używamy żadnych ciężarków, których się najbardziej boją wszystkie szczupłe dziewczyny, bo nie chcą nabrać dużych mięśni. (...) Jednocześnie spalamy kalorie i rzeźbimy swoje ciało - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Lenka Klimentova.

Strong nation - zalety

Strong nation to trening zorientowany na rezultaty. Jest wymagający, ale przynoszący niebywałe rezultaty. Szybko zaspokaja najważniejszą potrzebę utraty tkanki tłuszczowej, ujędrnienia mięśni i wysmuklenia sylwetki. Dzięki niemu można wzmocnić swoje ciało, poprawić kondycję oraz siłę, a także rozwinąć zwinność​​​​​​,​​​​​​ mobilność oraz stabilizację. Na tych zajęciach wykorzystywane są również elementy kickboxingu, przez co są odpowiednie dla obu płci.

- Naprawdę, to są jedne z najbardziej hardcorowych zajęć, które mam i ja je najbardziej uwielbiam prowadzić. (...) Tak naprawdę na zajęcia chodzą tylko panie i bardzo mi szkoda, że faceci się boją i wstydzą, że są same kobiety. (...) Każdy da radę, bo zawsze jest modyfikacja - są 3 stopnie trudności . (...) Każdy dostosowuje je do swoich możliwości - dodała Lenka Klimentova.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości