ćwiczenia

  Ćwiczenia na przedramię są przez niektórych traktowane nieco po macoszemu. Niesłusznie. Ćwiczenia na przedramię można robić w domu, bez specjalistycznego sprzętu. Jak robić ćwiczenia przedramion?

  Marzeniem wielu mężczyzn jest posiadanie tzw. kaloryfera na brzuchu. Do tej grupy należy Damian Michałowski - prowadzący Dzień Dobry TVN. Dziennikarz postawił przed sobą wyzwanie, że w przeciągu 12 tygodniu zbuduje atletyczną sylwetkę. Jak mu idzie? Czy widać już efekty treningów? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli specjaliści, którzy pomagają Damianowi spełnić marzenie o idealnej sylwetce.

  W miasteczku Projekt Plaża TVN w Krynicy Morskiej Magdalena Janik i Katarzyna Kończak opowiedziały o zaletach praktykowania jogi. Jak rozpocząć swoją przygodę z tą aktywnością fizyczną? Gdzie warto ją ćwiczyć? W jaką matę warto się zaopatrzyć?

  Wszyscy miłośnicy aktywnego trybu życia wiedzą, że ćwiczenia wykonywane na siłowni czy w plenerze wymagają systematyczności. Okazuje się, że nie bez znaczenia pozostaje również czas poświęcony na treningi. Ile minut tygodniowo trzeba wygospodarować na sport, by ograniczyć ryzyko przedwczesnej śmierci?

  Życie w biegu, praca i dzieci. Jak pogodzić to wszystko, by nie wpaść w wir obowiązków trwających 24 godziny na dobę? Grunt to dobre rozpoczęcie dnia, co udowadnia Anna Wendzikowska.

  Zobacz, jak ograniczyć ból pleców lub szyi.

  Ćwiczenia z kettlem pozwalają na rozbudowę masy mięśniowej, zwiększenie wytrzymałości ciała i poprawę ogólnej kondycji. Kettlebell trening, znany od kilku wieków, ostatnimi czasy wraca do łask i jest chętnie wybierany zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Jak prawidłowo ćwiczyć z kettlami i jak dobrać właściwe obciążenie?

  Przysiad bułgarski polecany jest zarówno amatorom sportowym, jak i zawodowcom.

  Ćwiczenie ze sztangą pomaga w osiągnięciu atletycznej sylwetki.

  Wiele spośród z nich można z powodzeniem wykonywać w domu lub na innej, dowolnej przestrzeni.

  Ćwiczenie to przynosi wiele korzyści.

  Jakie ćwiczenia wykonują? O tym opowiedziały w rozmowie z Robertem Stockingerem, reporterem Dzień Dobry TVN.

  Czy popularne wyzwanie rzeczywiście pozwala schudnąć bez wyrzeczeń?

  Przewlekły stres ma bardzo niekorzystny wpływ na działanie całego naszego organizmu. Zdarza się, że napięcie w naszym ciele jest tak duże, że nieświadomie zaciskamy szczękę, a to może powodować bóle, głowy, szyi czy karku. Jak sobie pomóc? Jakie ćwiczenia pomogą nam uwolnić się od nadmiernego stres? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Justyna Bolek, trenerka fitness.

  Qczaj pokazuje ćwiczenia na poranny rozruch. 

  Trudne do wymówienia łamańce językowe nadają się świetnie do ćwiczenia dykcji. Są też dobrym sposobem na zabawę. Aktor Mateusz Banasiuk pokazał w studiu Dzień Dobry TVN, jak poprawnie rozgrzać aparat mowy, by nie połamać języka.

  Trenerka pokazuje, jak wykonywać je prawidłowo.

  Wyciskanie francuskie można robić w różnych wariantach i z różnym rodzajem obciążenia.

  Gimnastyka artystyczna to jedna z dyscyplin gimnastyki, która wykorzystuje przybory w prezentowanym układzie taneczno-akrobatycznym. Hobbystycznie może ją uprawiać niemal każdy.

  Szybkie tempo życia, natłok obowiązków, ale także medialne doniesienia dotyczące trudnej w sytuacji w Ukrainie mogą potęgować stres i wpływać na obniżenie nastroju. Trening w domowym zaciszu to jeden ze sposobów na odzyskanie wewnętrznej równowagi.

  Brak czasu, przepełnione siłownie czy zbyt daleka odległość od klubu. Te czynniki wcale nie muszą oznaczać rezygnacji z aktywności fizycznej i treningów fitness. Regularne ćwiczenia z powodzeniem można przeprowadzać w warunkach domowych. Wysokiej jakości sprzęt oraz pomoc przy jego wyborze oferuje nowy sklep internetowy Sportano.

  Codziennie na twoim talerzu goszczą zdrowe posiłki, kalorie się zgadzają, a waga wciąż stoi w miejscu? O prawidłowych nawykach żywieniowych i przyczynach problemów z odchudzaniem opowiedziała dr Wanda Baltaza dietetyk kliniczny, autorka książki "Poczuj się lepiej".

  Efektywność treningów możemy zwiększyć nie tylko za pomocą dobrze dobranych ćwiczeń, ale także odpowiedniej muzyki, która dodaje motywacji. Energetyzujące utwory sprawią, że nasz pobyt na siłowni (również tej domowej) stanie się przyjemniejszy, a wysiłek mniej odczuwalny.

  "Możemy zgubić aż do 1 200 kalorii".

  W okresie świątecznym chętnie sięgamy po tradycyjne potrawy, które stanowią odstępstwo od zdrowej diety. Rodzinne spotkania przy suto zastawionym stole są zwykle wspaniałym doświadczeniem, jednak nierzadko wiążą się także z poczuciem przejedzenia. W Dzień Dobry TVN trenerka fitness Katarzyna Bigos przedstawiła prosty zestaw ćwiczeń dla osób pragnących spalić poświąteczne kalorie.

  Aerobiczna szóstka Weidera, przez entuzjastów niekiedy zwana magiczną, to zestaw ćwiczeń na wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni brzucha. Jest ona jednak dość kontrowersyjna i ma tyle samo zwolenników, co przeciwników.

  Kettlebell uznawany jest za jedną z najbardziej wszechstronnych metod treningowych. W Dzień Dobry TVN gościł jeden z trzech polskich sędziów tej dyscypliny - policjant Igor Antosik. Zaprezentował widzom podstawowe ćwiczenia oraz wprowadził w świat tej niezwykłej dyscypliny.

  Wyciskanie sztangi to jeden z podstawowych sposobów pracy nad sylwetką z naciskiem na górne partie ciała, co nie oznacza wcale, że podczas ćwiczenia nie pracują inne partie mięśni. Wyciskanie sztangi na ławce to jeden z najczęstszych widoków na siłowniach komercyjnych, ale też popularne ćwiczenie w siłowniach domowych. Popularne jest też wyciskanie sztangi na stojąco, określane często jako żołnierskie wyciskanie sztangi.

  Wykonywanie ćwiczeń nie wydaje się być niczym skomplikowanym, prawda? Okazuje się jednak, że wielu z nas ma niejeden treningowy błąd na sumieniu. Na co więc warto zwrócić uwagę i czego nie robić? Lekcji zaczerpnęliśmy u Mileny Janik, trenerki personalnej. 

  Tuż przed Bożym Narodzeniem mnóstwo ludzi na liście rzeczy "to-do" ma wpisane porządki. Mycie okien, pranie dywanów, odkurzanie nawet najbardziej zapomnianych zakątków mieszkania… I choć są to czynności, których wiele osób nie lubi, niewiele wie, że można potraktować je jako trening. W jaki sposób? Kilka cennych wskazówek podaje nam trenerka, Victoria Goldensquat.