Koronawirus, który towarzyszy nam od kilku miesięcy, nadal się rozprzestrzenia. Chorych przybywa na całym świecie, także w Polsce. Coraz więcej jest wątpliwości związanych z COVID-19. W naszym programie starają się je rozwiewać eksperci. Jedno z pytań dotyczy utraty węchu. Czy zawsze oznacza zakażenie?
Joga to doskonały sposób na rozciągnięcie, jak również wzmocnienie mięśni. Ten rodzaj treningu idealny jest dla osób, które bardziej cenią spokojną gimnastykę niż ćwiczenia siłowe z dużą liczbą brzuszków. Poznaj ćwiczenia jogi na płaski brzuch i ich efekty.
Jesień rządzi się własnymi prawami. To właśnie o tej porze roku łapiemy infekcje. Pojawiają się katar, gorączka, pociąganie nosem. W dobie pandemii zaczynamy również zastanawiać się, czy to zwykłe przeziębienie, czy może zakaziliśmy się koronawirusem? Czy gorączka covidova różni się od tej nam znanej?
Pandemia wciąż nie daje za wygraną, a powracające obostrzenia dały się już we znaki tym, którzy na co dzień żyją z dala od swoich bliskich. W najgorszej sytuacji znalazły osoby będące w Domach Pomocy Społecznej oraz szpitalach czy klinikach. Agata Kowalska swojej mamy nie może przytulić od początku pandemii. Nam opowiedziała historię, która na zawsze zmieniła jej życie.
Lekarze i Regionalne Centra Krwiodawstwa apelują do ozdrowieńców o oddawanie krwi, ponieważ znajdujące się w niej osocze może pomóc chorym na Covid-19. O tym, jakie warunki trzeba spełniać, by to zrobić i gdzie się zgłosić mówili dr Paweł Grzesiowski i Dorota Gardias.
W każdą sobotę o godzinie 17:25 na antenie TVN emitowany będzie program "MadrzeJEMY". W pierwszym odcinku zostanie poruszony temat jajek. Kasia Bosacka, prowadząca nowy program opowiedziała o ich niezwykłych właściwościach.
Każdego dnia w mediach pojawiają się kolejne informacje dotyczące koronawirusa. Od najbliższych również słyszymy ciągłe rady. Które z wiadomości są prawdziwe? W rozmowie z Dorotą Wellman na najważniejsze pytania odpowiedział rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Zbigniew Gaciong.
Jak zrelaksować się po stresującym tygodniu w pracy? I to w dobie pandemii? Robert Stockinger poleca trening Tai Chi w Łazienkach Królewskich, który odbywa się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Prowadzi je Jan Gliński, który jest nie tylko instruktorem, ale także absolwentem Akademii Dantian, jednostki organizacyjnej Fundacji o tej samej nazwie.
Sytuacja epidemiczna w Polsce jest bardzo trudna. Brakuje miejsc w szpitalach, o czym na bieżąco informują media. Jak w tym wszystkim radzą sobie oddziały pediatrii? I co zrobić, jeśli nasze dziecko musi skorzystać ze specjalistycznej pomocy? Jak się zachować, jeśli ma się koronawirusa? Na najczęściej zadawanie przez widzów pytania odpowiedział nasz gość, pediatra Aneta Górska-Kot.
Często spotykamy się z modnymi dietami, słyszymy też wiele stereotypów dotyczących nawyków lub produktów żywnościowych. Jak jeść z głową, nie wierząc we wszystko, co przeczytamy i usłyszymy? Kilka mitów obaliła w naszym programie dr Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny, autorka książki "Zakłamane jedzenie".
Trwająca pandemia koronawirusa wprowadziła nas w nową rzeczywistość - praca zdalna, izolacja społeczna, przestrzeganie reżimu sanitarnego. Dla wielu osób ta sytuacja może być bardzo stresująca. Jak sobie z nią poradzić?
W zeszłym tygodniu przez wzrost liczby zakażeń koronawirusem, rząd zadecydował o zamknięciu w całym kraju siłowni. Wszyscy jednak są zgodni, że aby zwiększyć odporność, musimy być aktywni. Ze względu na to trener Dariusz Brzeziński pokazał w Dzień Dobry TVN kilka prostych ćwiczeń, które można samodzielnie wykonać w domu.
Na swoim koncie ma kilkadziesiąt turniejów, a w jej pokoju zaczyna brakować miejsca na puchary. 12-letnia Wiktoria Wojnarowska jest niezwykle zdolną tancerką z Gdańska. Jak zaczęła się jej przygoda?
Ćwiczenie jogi w parach to szczególny rodzaj aktywności, który łączy w sobie tradycyjne asany z elementami akrobatyki. Ważną część treningu stanowi również masaż. Joga dla par jest doskonałym sposobem na wspólną aktywność fizyczną i pogłębienie relacji między partnerami.
Według najnowszych badań przeprowadzonych przez irlandzkich naukowców, dzieci karmione butelkami wykonanymi z polipropylenu mogą codziennie spożywać ponad milion cząsteczek mikroplastiku. Produkty na bazie wskazanego tworzywa sztucznego są powszechnie używane do przygotowywania i przechowywania żywności.
Robert Stockinger zabrał nas do Wolsztyna. To właśnie tam doszło do spotkania wschodzącej gwiazdy triathlonu - 8-letniego Iva Dymitrowskiego i jego taty Macieja z mistrzem Jerzym Górskim.
Jakiś czas temu informowaliśmy, że Grzegorz Kowalczyk uległ poważnemu wypadkowi na hulajnodze. Aktor i tancerz jest już po operacji. W naszym programie opowiedział, jak wygląda rehabilitacja w dobie pandemii, a ortopeda Adrian Rymarczyk doradził, jak dbać o kolana w warunkach domowych.
Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wywołuje niepokój u ludzi na całym świecie. Niekiedy u ciężarnych kobiet jest on spotęgowany. Hormony buzują, a dodatkowo pojawia się obawa przed zakażeniem SARS-CoV-2. Jak sobie z nią poradzić?
W ciągu ostatnich lat coraz większym zainteresowaniem, zarówno w medycynie, jak i kosmetyce cieszą się produkty zawierające CBD, czyli składnik pochodzący z konopi siewnych. O jego właściwościach i zastosowaniu opowiedziała nam propagatorka naturalnego stylu życia Agnieszka Cegielska.
Cukier uzależnia, więc słodycze nie zawsze są wskazane. Ich ilość w diecie powinna być ograniczona, rozsądna, a najlepiej zrezygnować z nich całkowicie, zastępując je znacznie zdrowszymi produktami. Lepiej sięgnąć po owoce, jogurt czy orzechy.
Piotr Sierzputowski to jeden z ojców sukcesu Igi Świątek na tegorocznym turnieju Rolanda Garrosa. 28-letni trener od ponad czterech lat współpracuje z młodą tenisistką i szkoli jej umiejętności. Jak wyglądają ich treningi?
W ubiegły weekend odbyły się najbezpieczniejsze targi w Polsce. Na Antycovid Expo zaprezentowano produkty i rozwiązania, które mogą zapewnić odpowiednią ochronę pracowników oraz członków rodziny. Co można było tam znaleźć?
19 października obchodzimy Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy, który został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Święto ma na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z przekwitaniem. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dr Katarzynę Skórzewską, aby powiedziała, jak sobie poradzić z objawami klimakterium.
Czy talent, choroby i inteligencję możemy odziedziczyć po naszych przodkach? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce znanej profesor biologii Ewy Bartnik "Co kryje się w naszych genach", która ukaże się już 21 października. W naszym programie autorka przybliżyła nam nieco temat genetyki i opowiedziała, jakie cechy najczęściej są przekazywane przez rodziców.
Ewa Chodakowska włączyła się do ogólnoświatowej inicjatywy "Różowy Październik". Trenerka od lat nie tylko zmienia figurę i styl życia wielu tysięcy Polek, ale także angażuje się w projekty prozdrowotne. W Dzień Dobry TVN Ewa Chodakowska oraz Tomasz Gruziel, specjalista medycyny rodzinnej, poruszyli temat profilaktyki, niepokojących objawów oraz samobadania piersi.
Na samopoczucie człowieka wpływa wiele czynników, m.in. dieta, aktywność fizyczna, relacje z innymi ludźmi, a także pogoda, praca i różne sytuacje, jakie nas spotykają każdego dnia. Niektórzy zastanawiają się nad tym, jakie rzeczy wpływają na dobre samopoczucie i co można zrobić, aby poprawić sobie nastrój.
Przeciętny człowiek wstrzymuje oddech na około 40 sekund do minuty z bardzo dużym dyskomfortem. Ona potrafi zrobić to na ponad 6 minut. Magdalena Solich-Talanda jest mistrzynią świata we freedivingu. Co to za dyscyplina?
Pandemia koronawirusa trwa. Jak to znosimy? Według psychologa niepewność i niewiedza o tym, co będzie dalej w kluczowych aspektach życia, budzi lęk. U wielu osób towarzyszy temu poczucie braku nadziei na powrót do normalności. Jak sobie poradzić w trudnej sytuacji i gdzie szukać pomocy?
Miłość często jest kwestią, wokół której kręci się nasze życie. Gdy jej nie ma - szukamy jej. Gdy znajdziemy - narzekamy na nią. Skąd to się bierze i dlaczego mężczyźni sprawiają czasem aż tyle kłopotów? O tym rozmawialiśmy z psychoterapeutką Katarzyną Miller.
41 procent dorosłych kobiet w Polsce deklaruje, że w ich domu nigdy nie rozmawiało się o miesiączce. 25 procent uważa, że w czasie okresu nie można zajść w ciążę. Jedna trzecia nastolatek nie jest gotowa na to, że miesiączka nadchodzi. Tak wynika z badań zleconych przez Kulczyk Foundation.