Igrzyska w Tokio. Wspaniali sportowcy zabiorą widzów w olimpijską podróż. "Emocji nie zabraknie i w tym roku"

Już 23 lipca w Tokio rozpoczną się igrzyska olimpijskie. Każdy niezapomniany moment tej największej imprezy sportowej pokaże Eurosport. Stacja zebrała już grupę znakomitych ekspertów, którzy zabiorą widzów w tę sportową podróż. Wśród nich m.in. siatkarz Piotr Gruszka i lekkoatleta Paweł Januszewski, którzy zagościli w Dzień Dobry Wakacje, by opowiedzieć o nadchodzącym wydarzeniu, a komentator sportowy Marek Rudziński zdradził, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie zmagania.

Drużyna Eurosportu gotowa na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Eurosport przed rozpoczęciem igrzysk powołał swoją drużynę ekspertów, którzy będą komentowali zmagania w Tokio. Kogo zobaczymy i usłyszymy?
To medaliści najważniejszych imprez sportowych świata. W skład ekipy Eurosportu na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 wchodzą:
  • Anna Rogowska (skok o tyczce),
  • Aneta Konieczna (kajakarstwo),
  • Julia Michalska (wioślarstwo),
  • Jolanta Kumor (lekkoatletyka),
  • Sylwia Gruchała (szermierka),
  • Paweł Czapiewski (lekkoatletyka),
  • Paweł Januszewski (lekkoatletyka),
  • Robert Korzeniowski (lekkoatletyka),
  • Adam Korol (wioślarstwo),
  • Piotr Gruszka (siatkówka).
Robert Stockinger, reporter Dzień Dobry TVN udał się na plan sesji zdjęciowej byłych sportowców, by sprawdzić, jakie panują nastroje. Czy znakomita tyczkarka denerwuje się przed nową rolą?
- To dla mnie wspaniałe wyróżnienie, ale również i fajna przygoda. Nie ukrywam, że nawet jak wspominam Igrzyska w Atenach czy kolejne, na których byłam, powracają emocje. Myślę, że tych emocji nie zabraknie i w tym roku. Mam nadzieję, że w mojej konkurencji, czyli skoku o tyczce, powalczymy o medale - mówiła Anna Rogowska, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w skoku o tyczce.
Z kolei dla Sylwii Gruchały to nie będzie debiut telewizyjny, ale… po raz pierwszy wystąpi w roli komentatora. – Gdy byłam florecistką, igrzyska mnie zawsze niosły. Była to dużo łatwiejsza rola niż ta, jaką jest komentowanie. Mam nadzieję, że będę komentować dobrze moje walczące koleżanki szpadzistki, które mają szansę na zdobycie medalu. I to myślę, że nawet złotego - wyjawiła dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich w szermierce.
- Igrzyska olimpijskie to jest taki czas, że różne dyscypliny się spotykają, poznają. Wszystkie sporty są równe, waga każdego medalu jest równa. Ja z moimi przyjaciółmi, z którymi teraz będę komentował, spotykałem się na olimpijskich arenach – czy jako zawodnik, bo razem startowaliśmy, czy później jako kibic, ekspert – wyjaśnił w rozmowie z naszym reporterem, Robert Korzeniowski.

Marek Rudziński, Piotr Gruszka i Paweł Januszewski o drużynie Eurosportu

15 - to najczęściej wymieniana liczba medali, którą mieliby zdobyć polscy sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zdaniem Piotra Gruszki jeden z nich wywalczą siatkarze.
- Mamy naprawdę bardzo mocną kadrę. Uważam, że całą reprezentację mamy najmocniejszą na świecie. Oni są w stanie tego dokonać. Fajne jest to, bo oni też wprost mówią o medalu. Michał Kubiak, czyli kapitan przyznał, że jedzie tylko po złoto. I to jest super, że są przekonani, pewni - mówił w Dzień Dobry Wakacje.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio - gdzie oglądać?

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca. W całości będzie można je oglądać w Eurosporcie oraz Eurosporcie w Playerze.
- Igrzyska w Eurosporcie będziemy pokazywać 24 godziny na dobę. Mamy dwa kanały plus Playera. Jak ktoś będzie chciał obejrzeć wszystkie zawody w strzelectwie, to na odpowiednim kanale Playera zobaczy strzelectwo. Natomiast w obu naszych kanałach, czyli w pierwszym i drugim kanale Eurosportu, będziemy pokazywać te najważniejsze, czyli lekkoatletykę, pływanie, gry zespołowe: siatkówka, koszykówka i oczywiście wszystkie starty Polaków. Każdy polski sportowiec, który wystartuje na igrzyskach będzie w Eurosporcie zauważony - powiedział Marek Rudziński.
Posłuchaj całej rozmowy z naszymi gośćmi w materiale wideo:
Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz także:
Autor: Dominika Czerniszewska
Reporter: Robert Stockinger
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości