Jak Julia przygotowywała się do tej przygody? Czym zaskoczy jurorów?
Shibuya to jedna z wyjątkowych dzielnic w Tokio, która obecnie znana jest na całym świecie. To właśnie tu znajduje się centrum japońskiej młody młodzieżowej, czyli stylu harajuku. Młodzież przebiera się w oryginalne stroje inspirowane mangą, anime czy zespołami rockowymi, łącząc ze sobą tradycję i nowoczesność. Na czym polega ten styl i skąd wziął się w Japonii?
Shibuya to najbardziej znana dzielnica Tokio. Punktem szczególnie charakterystycznym jest znane z filmów skrzyżowanie.
Odaiba to bardzo popularna handlowo-rozrywkowa dzielnica Tokio. Jest to sztuczna wyspa zbudowana w XIX wieku na Zatoce Tokijskiej. Początkowo miała funkcję obronną, znajdował się na niej fort wyposażony w baterię armat. Odaiba była głównym punktem obrony przed atakiem z morza na japońską stolicę.
Polscy sportowcy na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio zdobyli 7 złotych medali. Jeden z nich, w rzucie dyskiem, wywalczył Piotr Kosewicz. O tym sukcesie utytułowany zawodnik i jego trenerka Małgorzata Niedźwiecka opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
5 września zakończyła się paraolimpiada w Tokio. Polska kadra w tenisie stołowym łącznie zdobyła aż 7 medali. O swoich dokonaniach i planach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN medaliści: Natalia Partyka, Karolina Pęk i Tomasz Jakimczuk oraz ich trener Andrzej Ochal.
Maria Andrejczyk to polska oszczepniczka, która z Tokio wróciła ze srebrnym medalem. Wcześniej, w Rio de Janeiro do olimpijskiego podium zabrakło jej dwóch centymetrów. Wywalczone na Igrzyskach trofeum postanowiła jednak przeznaczyć na cele charytatywne - oddała je na aukcję, żeby ratować życie małego chłopca.
Justyna Kozdryk to polska paraolimpijka, która na tegorocznych Igrzyskach w Tokio wywalczyła brązowy medal. To kolejny sukces w karierze utalentowanej sztangistki. W 2008 roku udało jej się zdobyć drugie miejsce w rywalizacji w Pekinie. Jak przygotowywała się do tegorocznych zawodów?
Tokio to nie tylko stolica Japonii i jej najbardziej zaludnione miasto, ale również największy obszar metropolitalny na całym świecie. Nic dziwnego, że co roku odwiedza je masa turystów z całego świata. Na zwiedzanie Tokio warto przeznaczyć około kilkunastu dni, które pozwolą zwiedzić chociaż część najciekawszych atrakcji turystycznych.
Dawid Tomala okazał się jednym z największych zaskoczeń Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Polski lekkoatleta po raz trzeci w życiu wystąpił w chodzie na 50 kilometrów i w fenomenalnym stylu sięgnął po złoto. O swoim sukcesie opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Anita Włodarczyk zdobyła trzeci w swojej karierze złoty medal olimpijski w rzucie młotem. Tuż po powrocie z Tokio gościła w studiu Dzień Dobry TVN. W rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem opowiedziała o swojej drodze do osiągnięcia sukcesu i urodzinach. I to nie koniec niespodzianek!
Igrzyska w Tokio przeszły do historii. Tadeusz Michalik i Paweł Fajdek wrócili z brązowymi medalami, z których dumna jest cała Polska. O sukcesie, wyrzeczeniach i karierze porozmawialiśmy ze sportowcami oraz ich bliskimi: Pauliną Trawińską, narzeczoną zapaśnika, Moniką Michalik, brązową medalistką w Rio i trenerem Szymonem Ziółkowskim.
Zmagania sportowców na igrzyskach w Tokio dobiegają końca. Jak wypadli Polacy? Kto zaskoczył? Czyj występ okazał się rozczarowaniem? Na ten temat w Dzień Dobry Wakacje rozmawialiśmy z Markiem Rudzińskim, byłym koszykarzem i komentatorem Eurosportu.
Polacy mają na swoim koncie już 13 olimpijskich medali, w tym cztery złote. Choć początkowo kibice byli zawiedzeni, że nasi reprezentanci nie odnoszą spektakularnych sukcesów, to jednak szybko się przekonali, że sportowcy mają wolę walki i potrafią wygrywać w pięknym stylu.
Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w K4 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyły Węgierki przed Białorusinkami.
Wojciech Nowicki w Tokio był bezkonkurencyjny. Zdobył złoto w rzucie młotem i pobił życiowy rekord! Drugi Polak – Paweł Fajdek zdobył brązowy medal. Jakie nastroje panują w wiosce? Czy uczcili już sukces? Prosto z Japonii połączył się z nami mistrz olimpijski.
Dawid Tomala w swoim drugim w karierze ukończonym starcie w chodzie na 50 km wywalczył w Sapporo złoty medal igrzysk w Tokio. "To szaleństwo. Wszystko wypadło niesamowicie, zbyt idealnie" - zaznaczył szczęśliwy Polak na konferencji prasowej.
Wojciech Nowicki rzucił młotem 82,52 i zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Brąz wywalczył Paweł Fajdek, który uzyskał 81,53. Biało-czerwoni w Japonii zdobyli cztery medale w tej konkurencji - w tym dwa złote.
Patryk Dobek kolejnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polak zaliczył wspaniały występ w finałowym biegu na 800 metrów i stanie na podium.
31 lipca Polska sztafeta mieszana 4x400 m w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński zdobyła olimpijskie złoto, bijąc rekord Europy i olimpijski. Jakie emocje towarzyszyły temu wydarzeniu oraz jakie plany sportowcy mają na kolejne dni?
Igrzyska w Tokio wciąż trwają. Do tej pory polscy zawodnicy wywalczyli dwa medale - złoto w sztafecie i srebro w wioślarstwie. Zdobywczynie drugiego miejsca właśnie wróciły do kraju. Na lotnisku przywitali je fani oraz rodzina. Czy spodziewały się tak gorącego powitania? Jak wspominają udział w zawodach? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Dzięki złotemu medalowi w sztafecie mieszanej Polska zaliczyła gigantyczny awans w generalnej klasyfikacji olimpijskiej. To jednak nie koniec zmagań biało-czerwonej reprezentacji. Komentator sportowy Marek Rudziński ocenił szanse polskich sportowców na kolejne sukcesy.
Złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio zdobyła polska sztafeta mieszana 4x400 m. W finałowym biegu biało-czerwoni poprawili rekord Europy i olimpijski. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.
Iga Świątek poleciała do Tokio z nadzieją na medal w singlu. Polska tenisistka dzielnie walczyła, ale nieoczekiwanie przegrała w drugiej rundzie z Hiszpanką Paulą Badosą. Po pojedynku 20-latka cała we łzach długo nie była w stanie wstać z ławeczki. Igę pocieszyła biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk, która podzieliła się swoim doświadczeniem.
Polskie wioślarki wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych w Tokio. Mama jednej z nich, która również jest wicemistrzynią olimpijską, podzieliła się wrażeniami związanymi z sukcesem córki.
Kolejny coming out w polskiej reprezentacji olimpijskiej. Katarzyna Zillmann, odbierając srebrny medal w wioślarstwie, pozdrowiła swoją dziewczynę Julię. W rozmowie z dziennikarzami wyznała, że często mówiła o swojej orientacji seksualnej, jednak jej wypowiedzi usuwano w montażu.
Pierwszy medal igrzysk olimpijskich w Tokio wywalczyła dla Polski czwórka podwójna kobiet. Ekipa w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann finał skończyła na drugim miejscu. Złoto wywalczyły Chinki.
Niemieckie gimnastyczki podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio zdecydowały się na nietypowe stroje zamiast tradycyjnych trykotów. Po raz pierwszy reprezentantki Niemiec wystąpiły tak ubrane już podczas mistrzostw Europy. Zdaniem działaczy ma to przeciwdziałać seksualizacji kobiet w sporcie.
Yusra Mardini jest 23-letnią pływaczką, która w tym roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio reprezentuje drużynę uchodźców. Jej historia pokazuje, że mimo trudności losu, warto walczyć o marzenia.
Aleksandra Jarmolińska podczas igrzysk w Tokio postanowiła reprezentować nie tylko Polskę, ale i przedstawicielki oraz przedstawicieli społeczności LGBTQ. To właśnie wielka impreza sportowa skłoniła naszą sportsmenkę do tego, by głośno mówić o swojej orientacji seksualnej. Podczas ceremonii otwarcia wystąpiła w tęczowej maseczce, a na kilka dni przed rozpoczęciem igrzysk dokonała oficjalnego coming outu.