Igrzyska Olimpijskie

  Obie dziewczyny nie tylko kochają sport, ale także wzajemnie sobie kibicują. Jak wyglądało ich dzieciństwo?

  O tym, na czym polegają bitwy taneczne i jakie są kryteria ich oceniania, opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN sędzia breakingu Adam Stefański.

  "Musiałem dla nich przeznaczyć pokój".

  Julia Nowak to dwukrotna mistrzyni Europy kadetów w taekwondo olimpijskim. 15-letnia zawodniczka marzy o występie na igrzyskach w Paryżu, które odbędą się za dwa lata. O swoich sukcesach i planach opowiedziała w towarzystwie taty - utytułowanego zawodnika taekwondo - oraz trenera.

  "Patrzy się na nas przez pryzmat wyników Justyny Kowalczyk".

  "Wszystko wywróciło się do góry nogami".

  Marta Pihan-Kulesza i jej mąż Roman to sportowe małżeństwo, które połączyła pasja do gimnastyki i niemałe osiągnięcia. Choć udało im się zdobyć międzynarodową sławę, to wciąż pozostają bardziej znani poza granicami Polski. Jak wygląda ich przepis na małżeński i zawodowy sukces?

  Tadeusz Bafia kilkadziesiąt lat temu reprezentował nasz kraj na igrzyskach. Obecnie mieszka w Kanadzie, a sport jest nieodłącznym elementem jego życia. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej pasji.

  Karolina Naja jest czterokrotną medalistką igrzysk olimpijskich, a zarazem jedną z najlepszych kajakarek w naszym kraju. Prywatnie spełnia się jako szczęśliwa mama małego Mieczysława. Reprezentantka Polski w kajakarstwie perfekcyjnie łączy sportową karierę z życiem rodzinnym.

  Iga Baumgart-Witan to polska biegaczka, która na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich Tokio zdobyła dwa medale. Jak ćwiczy razem z mamą, która jest jej trenerką? Jak wyglądają przygotowania do kolejnych zawodów?

  Maria Andrejczyk to polska oszczepniczka, która z Tokio wróciła ze srebrnym medalem. Wcześniej, w Rio de Janeiro do olimpijskiego podium zabrakło jej dwóch centymetrów. Wywalczone na Igrzyskach trofeum postanowiła jednak przeznaczyć na cele charytatywne - oddała je na aukcję, żeby ratować życie małego chłopca.

  Polacy zdobyli pierwszy medal na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Marcin Polak i pilot Michał Ładosz wywalczyli brązowy krążek w kolarstwie torowym. Polacy ścigali się na dystansie 4000 metrów.

  Historia Sławomira Napłoszka jest jedną z tych, które koniecznie trzeba poznać. Z zawodu jest pracownikiem banku, jednak jego życiową pasją jest sport, a konkretnie łucznictwo. Po 29 latach wrócił na olimpijską ścieżkę. Na tegorocznych Igrzyskach w Tokio obchodził swoje 53. urodziny. Tym samym stał się drugim najstarszym olimpijczykiem w historii.

  Dawid Tomala okazał się jednym z największych zaskoczeń Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Polski lekkoatleta po raz trzeci w życiu wystąpił w chodzie na 50 kilometrów i w fenomenalnym stylu sięgnął po złoto. O swoim sukcesie opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Igrzyska w Tokio przeszły do historii. Tadeusz Michalik i Paweł Fajdek wrócili z brązowymi medalami, z których dumna jest cała Polska. O sukcesie, wyrzeczeniach i karierze porozmawialiśmy ze sportowcami oraz ich bliskimi: Pauliną Trawińską, narzeczoną zapaśnika, Moniką Michalik, brązową medalistką w Rio i trenerem Szymonem Ziółkowskim.

  Zmagania sportowców na igrzyskach w Tokio dobiegają końca. Jak wypadli Polacy? Kto zaskoczył? Czyj występ okazał się rozczarowaniem? Na ten temat w Dzień Dobry Wakacje rozmawialiśmy z Markiem Rudzińskim, byłym koszykarzem i komentatorem Eurosportu.

  Kobieta sukcesu, narodowa duma, mistrzyni, dzięki której Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewa w świecie. Właśnie po raz trzeci sięgnęła po olimpijskie złoto. Nie było łatwo - przeszła dwie operacje kolana i długą rehabilitację, a jednak

  Polacy mają na swoim koncie już 13 olimpijskich medali, w tym cztery złote. Choć początkowo kibice byli zawiedzeni, że nasi reprezentanci nie odnoszą spektakularnych sukcesów, to jednak szybko się przekonali, że sportowcy mają wolę walki i potrafią wygrywać w pięknym stylu.

  Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w K4 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyły Węgierki przed Białorusinkami.

  Wojciech Nowicki w Tokio był bezkonkurencyjny. Zdobył złoto w rzucie młotem i pobił życiowy rekord! Drugi Polak – Paweł Fajdek zdobył brązowy medal. Jakie nastroje panują w wiosce? Czy uczcili już sukces? Prosto z Japonii połączył się z nami mistrz olimpijski.

  Dawid Tomala w swoim drugim w karierze ukończonym starcie w chodzie na 50 km wywalczył w Sapporo złoty medal igrzysk w Tokio. "To szaleństwo. Wszystko wypadło niesamowicie, zbyt idealnie" - zaznaczył szczęśliwy Polak na konferencji prasowej.

  Jan Kozakiewicz po kilkuletniej przerwie spektakularnie wrócił do pływania i zdominował konkurencję. W międzyczasie uzyskał uprawnienia kontrolera lotów. W studiu Dzień Dobry Wakacje zdradził, co stoi za jego powrotem do pływania na poziomie olimpijskim.

  Wojciech Nowicki rzucił młotem 82,52 i zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Brąz wywalczył Paweł Fajdek, który uzyskał 81,53. Biało-czerwoni w Japonii zdobyli cztery medale w tej konkurencji - w tym dwa złote.

  Patryk Dobek kolejnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polak zaliczył wspaniały występ w finałowym biegu na 800 metrów i stanie na podium.

  31 lipca Polska sztafeta mieszana 4x400 m w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński zdobyła olimpijskie złoto, bijąc rekord Europy i olimpijski. Jakie emocje towarzyszyły temu wydarzeniu oraz jakie plany sportowcy mają na kolejne dni?

  Anita Włodarczyk została po raz trzeci w historii mistrzynią olimpijską. Rzuciła młotem na odległość 78,48. W Tokio brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron - 75,49, a siódme miejsce zajęła Joanna Fiodorow - 73,83. Srebro zdobyła Chinka Zheng Wang - 77,03.

  Trwa najstarsza i największa międzynarodowa impreza sportowa, czyli Igrzyska Olimpijskie. W tym roku odbywają się w Tokio. Tom Daley, reprezentant Wielkiej Brytanii w skokach do wody, zwrócił na siebie uwagę nie tylko umiejętnościami sportowymi. Został przyłapany, jak siedząc na trybunach... robił na drutach.

  Igrzyska w Tokio wciąż trwają. Do tej pory polscy zawodnicy wywalczyli dwa medale - złoto w sztafecie i srebro w wioślarstwie. Zdobywczynie drugiego miejsca właśnie wróciły do kraju. Na lotnisku przywitali je fani oraz rodzina. Czy spodziewały się tak gorącego powitania? Jak wspominają udział w zawodach? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Dzięki złotemu medalowi w sztafecie mieszanej Polska zaliczyła gigantyczny awans w generalnej klasyfikacji olimpijskiej. To jednak nie koniec zmagań biało-czerwonej reprezentacji. Komentator sportowy Marek Rudziński ocenił szanse polskich sportowców na kolejne sukcesy.

  Złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio zdobyła polska sztafeta mieszana 4x400 m. W finałowym biegu biało-czerwoni poprawili rekord Europy i olimpijski. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.