sportowcy

  Siatkarskie święto trwa w najlepsze, Polacy pną się coraz wyżej w tabeli mistrzostw świata. Ale jak mówi przysłowie, za sukcesem mężczyzny często stoi kobieta. Jak wygląda życie żon siatkarzy?

  - Po karierze chyba walki MMA, bo oberwało się sprawcy - stwierdziła żartobliwie trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem.

  Czy ta dyscyplina jest już popularna w Polsce?

  Trudna sytuacja w Ukrainie poruszyła serca wielu osób. Najlepszym tego dowodem są szlachetne inicjatywy, które powstają z myślą o wsparciu naszych wschodnich sąsiadów. Marsz zorganizowany w Warszawie przez Roberta Korzeniowskiego to kolejne wydarzenie, będące wyrazem solidarności z obywatelami dotkniętego rosyjską agresją kraju.

  Gra w squasha staje się coraz bardziej popularna. Nic dziwnego, ponieważ oprócz dużej porcji zdrowego ruchu, sport ten jest też po prostu świetną zabawą. Jak grać w squasha?

  Igor Tracz jest 7-krotnym mistrzem świata w sportach zaprzęgowych i legendą wyścigów psich zaprzęgów. Teraz jego życie zmieniło się o 180 stopni, ponieważ jeździ do Ukrainy i ratuje zwierzęta. W Dzień Dobry TVN sportowiec opowiedział o swoich działaniach.

  Mieli zaplanowane treningi, zawody, ale agresja Rosji przewróciła życie ukraińskich sportowców do góry nogami. Z pomocą przyszły im polskie kluby, które zaoferowały noclegi, wyżywienie i możliwość ćwiczenia ukochanej dyscypliny z dala od wojny.

  Kto motywuje go do walki?

  "Sankcje polegają na tym, że mają boleć i wkurzać zwykłych obywateli".

  Arkadiusz i Szymon Jojko pochodzą z Istebnej. Kariera skocznych braci nabiera tempa. Mają za sobą wiele sukcesów i ciężko pracują na kolejne. Jak zaczęła się ich przygoda ze skokami narciarskimi? Czy zostaną następcami Kamila Stocha i Dawida Kubackiego?

  Weronika Biela-Nowaczyk i Michał Nowaczyk to małżeństwo, które wspólnie odnosi sportowe sukcesy. Niedawno wrócili z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i było to dla nich niesamowite doświadczenie. Teraz opowiedzieli o tym w Dzień Dobry TVN.

  Szlachetna Paczka to wyjątkowy program społeczny, który dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców pozwala zapewnić cenne wsparcie rodzinom zmagającym się z licznymi przeciwnościami losu. W tym roku ważna inicjatywa zyskała uznanie sportowców i artystów, którzy zdecydowali się dołączyć do grona osób wspierających projekt. W Dzień Dobry TVN członkowie zespołu Pectus opowiedzieli o tym, jak wiele znaczy gest niesienia pomocy potrzebującym.

  Dominik Jastrząb i Szymon Kural to młodzi bilardziści, którzy mogą się pochwalić dużymi sukcesami na arenie międzynarodowej. Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Austrii zdobyli złoty i srebrny medal w kategorii juniorów młodszych i starszych. Jak zaczęła się ich przygoda z bilardem i jakie czynniki decydują o wygranym meczu? 

  "Jak miałam 13 lat to uczyłam się z filmów w internecie".

  Chablowie to jedyne polskie małżeństwo, które walczyło o medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wiktora od brązowego medalu dzieliła niecała sekunda. Para już zakasała rękawy, by sięgnąć po trofea w kolejnych IO w Paryżu. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli nam o swoim życiu i chorobie Moniki, która mogła przekreślić jej sportową karierę.

  5 września zakończyła się paraolimpiada w Tokio. Polska kadra w tenisie stołowym łącznie zdobyła aż 7 medali. O swoich dokonaniach i planach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN medaliści: Natalia Partyka, Karolina Pęk i Tomasz Jakimczuk oraz ich trener Andrzej Ochal. 

  Igrzyska w Tokio przeszły do historii. Tadeusz Michalik i Paweł Fajdek wrócili z brązowymi medalami, z których dumna jest cała Polska. O sukcesie, wyrzeczeniach i karierze porozmawialiśmy ze sportowcami oraz ich bliskimi: Pauliną Trawińską, narzeczoną zapaśnika, Moniką Michalik, brązową medalistką w Rio i trenerem Szymonem Ziółkowskim.

  31 lipca Polska sztafeta mieszana 4x400 m w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński zdobyła olimpijskie złoto, bijąc rekord Europy i olimpijski. Jakie emocje towarzyszyły temu wydarzeniu oraz jakie plany sportowcy mają na kolejne dni?

  Ruszyły Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Za nami ceremonia otwarcia, zapalenie znicza i pierwsze występy naszych reprezentantów. Robert Korzeniowski, słynny polski lekkoatleta, a także czterokrotny mistrz olimpijski, w Dzień Dobry Wakacje opowiedział, co czeka kibiców w następnych dniach sportowych zmagań.

  Wybrano właśnie chorążych reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Tym razem będzie to para sportowców. Już 23 lipca na ceremonii otwarcia igrzysk nasz kraj będą reprezentowali Maja Włoszczowska oraz Paweł Korzeniowski.

  Już 23 lipca w Tokio rozpoczną się igrzyska olimpijskie. Każdy niezapomniany moment tej największej imprezy sportowej pokaże Eurosport. Stacja zebrała już grupę znakomitych ekspertów, którzy zabiorą widzów w tę sportową podróż. Wśród nich m.in. siatkarz Piotr Gruszka i lekkoatleta Paweł Januszewski, którzy zagościli w Dzień Dobry Wakacje, by opowiedzieć o nadchodzącym wydarzeniu, a komentator sportowy Marek Rudziński zdradził, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie zmagania.

  Polski golfista Adrian Meronk awansował na najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu golfistów i jest blisko udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio. O swojej pasji opowiedział teraz w Dzień Dobry TVN.

  Anita Werner zaprasza na nowy autorski program "Tokio. Cena sukcesu". Widzowie w każdym odcinku zobaczą rozmowę dziennikarki ze znanym sportowcem przygotowującym się do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. - To ludzie z krwi i kości, mają swoje emocje, dramaty, słabości. W tych rozmowach udało mi się do nich dotrzeć – zapowiedziała autorka.

  Matura to niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych egzaminów w naszym życiu. W tym roku sprawdzian dojrzałości przyniósł licealistom jeszcze więcej stresu niż zazwyczaj. Kwarantanna, niepewność i spore opóźniania wprowadzały istny chaos. Jak poradziły sobie z tym nastoletnie gwiazdy sportu? Maturzyści w sieci pochwalili się wynikami.

  Od kilku dni w mediach głośno jest o konflikcie między Piotrem Żyłą i jego żoną Justyną. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychologa sportowego Pawła Habrata, aby zapytać, jak sprawy prywatne i problemy rodzinne mogą wpływać na kondycję sportowców. Czy to prawda, że niektórzy trenerzy zachęcają zawodników do ustatkowania się? Co jest częstym źródłem braku wsparcia ze strony partnera sportowca?

  W Dzień Dobry TVN Pani Gadżet Anna Ibisz-Nowak pokazała kilka gadżetów, które przydadzą się każdemu, kto uprawa sport. A ponieważ na treningi chodzi większość, warto zobaczyć, co przyniosła do studia. Zobacz jak działają spray, który odbija światło, masażery rozluźniające mięśnie, bidony trzymające temperaturę, rękawice dla rowerzystów z kierunkowskazem i maskująca czapka z diodami.

  Kolorowe plastry. Choć często widziane są na ciele sportowców, dla wielu osób stanowią cały czas zagadkę. Do czego służą plastry do kinezytapingu? Dlaczego mają różne kształty i kolory? Jak je naklejać? W przypadku jakich urazów można je stosować? Wyjaśniła nam to fizjoterapeutka Agnieszka Wierciak, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Zawodnicy drużyny rugby z Londynu zrzucili ubrania i stanęli przed obiektywem aparatu. Ich nagie zdjęcia znalazły się w kalendarzu na 2015, który każdy może zakupić w Internecie. Nie zrobili tego jednak dla zabawy czy po to, by się promować! Pieniądze ze sprzedaży kalendarza pomogą ich sparaliżowanemu koledze. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki rozmawiał ze sportowcami. Ile kosztuje kalendarz i, ile udało im się już zebrać?