Jak dobrze zacząć dzień? Poranna rutyna idealna na lato

Untitled collage.jpg
Untitled collage.jpg
Kiedy dni są długie, a słoneczna pogoda za oknem zachęca do działania, warto zadbać o to, by każdy poranek obfitował w dobrą energię i przynosił nam chęci do podejmowania wszelakich wyzwań. Poranna rutyna pozwala uniknąć chaosu podczas przygotowywania się do pracy lub innych zobowiązań, ułatwia organizację domowych obowiązków, a przede wszystkim pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Jak zatem dobrze zacząć dzień i w pełni się nim cieszyć już od momentu przebudzenia?

Odpowiednio zaplanowany poranek to sprawdzona recepta na dobry i produktywny dzień. Dzięki precyzyjnie dopasowanym do naszych potrzeb rytuałom, możemy już od świtu zapewnić sobie doskonały humor, a co za tym idzie bez problemu sprostać wszystkim zaplanowanym obowiązkom. Ważne, by nasza poranna rutyna zamknięta była w określonym przedziale czasowym - tak, by nie kolidować ze zobowiązaniami służbowymi czy prostymi czynnościami, jak choćby wyjściem na spacer z psem. To czas dla nas samych, będący podstawą udanego dnia. Kiedy wygospodarujemy niezbędną jego ilość i nauczymy się z niego korzystać, kolejne poranki przyniosą poczucie wyciszenia i relaksu, staną się także swego rodzaju fundamentem do planowania całego dnia i wykorzystywania jego potencjału w pełni.

Rozsmakuj się w nowym dniu

Jak smakuje idealny letni poranek? Każdy z nas z pewnością udzieli innej odpowiedzi na to pytanie. Bez względu na to, czy dzień witamy tylko filiżanką aromatycznej kawy, czy też potrzebujemy sycącego śniadania, warto zadbać o to, by na naszym stole już od rana pojawiały się produkty, które nie tylko dodają energii, ale i sprawiają nam przyjemność, rozpieszczając nasze kubki smakowe. Letnie miesiące to doskonały czas na wykorzystanie sezonowych owoców i warzyw, które w postaci świeżo wyciśniętego soku lub kolorowej sałatki mogą stanowić podstawę pysznego, a zarazem bardzo zdrowego śniadania.

Amatorzy kawy mogą z kolei pomyśleć o drobnym urozmaiceniu ulubionego napoju. W tworzeniu indywidualnej porannej rutyny chodzi także o to, by szukać inspiracji, wnosić w naszą codzienność nowe doświadczenia, motywujące do działania i pozwalające budować nowy obraz siebie. Tutaj z pomocą mogą przyjść proste rozwiązania, jak choćby dodanie do kawy słodkiego syropu o wybranym smaku czy zmiana mleka na roślinne. Warto także spróbować czegoś nowego, na przykład cieszącej się ostatnio coraz większą popularnością japońskiej zielonej herbaty matcha, której smak i właściwości z powodzeniem zastąpić mogą klasyczną kawę. Równie dobrze można też pozostać przy sprawdzonej małej czarnej - możliwości jest wiele, najważniejsze, by poranne smaki stały się naszym sprzymierzeńcem w rozpoczęciu nowego dnia i wpływały na poprawę nastroju.

Obudź swoje ciało

Nie ma nic bardziej orzeźwiającego, niż powitanie upalnego letniego poranka prysznicem, koniecznie z wykorzystaniem ulubionego płynu do kąpieli! Kompozycje zapachowe zawarte w wybranym kosmetyku z całą pewnością mogą okazać się pomocne w budowaniu pozytywnego nastawienia na resztę dnia. To właśnie one pozwalają nam się odprężyć, są także niezastąpionym źródłem energii do dalszych działań. Przed kąpielą warto też sięgnąć po szczotkę do masażu ciała na sucho - zabieg ten dodatkowo pobudzi krążenie, zapewniając jednocześnie odrobinę relaksu. Poranna rutyna na lato powinna też obejmować równie istotną pielęgnację skóry twarzy. Oczyszczanie, tonizacja, nawilżanie, a na koniec bardzo ważna ochrona przeciwsłoneczna w postaci SPF - oto najważniejsze kroki pielęgnacyjne, o których powinniśmy pamiętać każdego dnia. Jak jeszcze pobudzić swoje ciało do działania? Jeżeli dysponujemy odpowiednią ilością czasu, możemy wprowadzić do swojej porannej rutyny krótki trening. Ćwiczenia nie muszą być wymagające, najważniejsze, by pobudziły produkcję endorfin, nie bez powodu nazywanych hormonami szczęścia. Dzięki nim aż do wieczora będziemy cieszyć się dobrym samopoczuciem i niegasnącą motywacją do wszelkich działań.

Wsłuchaj się w swoje potrzeby

Poranna rutyna, którą będziemy konsekwentnie realizować, niesie ze sobą wiele korzyści. Warto jednak pamiętać, że nie ma uniwersalnego schematu, który sprawdzi się u każdego. Musimy przyglądać się swoim potrzebom, planować poranek tak, by wszystkie czynności móc wykonać zgodnie z harmonogramem dnia i nie spieszyć się z realizacją konkretnych kroków. Co więcej, każdy z nas potrzebuje innych bodźców, każdy gdzie indziej odnajduje źródło energii czy wyciszenia. Dla jednych idealny poranny trening oznaczać będzie ćwiczenia aerobowe, inni zdecydują się na odprężającą jogę albo pilates. Stałe nawyki o poranku powinny być przede wszystkim spójne z naszym rytmem funkcjonowania, perfekcyjnie dostosowane do indywidualnych potrzeb i upodobań. Tylko na tej podstawie możemy wypracować plan działania, który sprawdzi się każdego dnia i sprawi, że osiągniemy równowagę, a co za tym idzie dobrze wykorzystamy zalety porannej rutyny.

5 najgorszych porannych nawyków. Jak je zmienić? Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz także:

Jak wymodelować sylwetkę i poprawić sobie humor? Oto zestaw ćwiczeń na dobry początek dnia

Domowe maseczki na twarz – z awokado, węglowa i inne hity

Joanna Koroniewska o motywacji do sportu. "Dopiero po latach zmieniłam swoje myślenie na temat biegania!"

Autor: Magdalena Brzezińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Horoskop dzienny na środę, 17 kwietnia 2024 r. dla Strzelców, Koziorożców, Wodników, Ryb

Horoskop dzienny na środę, 17 kwietnia 2024 r. dla Strzelców, Koziorożców, Wodników, Ryb

Horoskop dzienny na środę, 17 kwietnia 2024 r. dla Lwów, Panien, Wag, Skorpionów

Horoskop dzienny na środę, 17 kwietnia 2024 r. dla Lwów, Panien, Wag, Skorpionów

Horoskop na środę, 17 kwietnia 2024 r. dla Baranów, Byków, Bliźniąt i Raków

Horoskop na środę, 17 kwietnia 2024 r. dla Baranów, Byków, Bliźniąt i Raków

Horoskop na środę. Dzisiaj możemy podjąć nowy kierunek, w którym potoczą się nasze związki

Horoskop na środę. Dzisiaj możemy podjąć nowy kierunek, w którym potoczą się nasze związki

"Milionerzy". Kto żyje w Ćottogramie? Uczestniczka wahała się do ostatniej chwili

"Milionerzy". Kto żyje w Ćottogramie? Uczestniczka wahała się do ostatniej chwili

Jadwiga Staniszkis nie żyje. Podano datę pogrzebu. Uwaga na fałszywe SMS-y. Zmiany w zarządzie Fundacji TVN

Jadwiga Staniszkis nie żyje. Podano datę pogrzebu. Uwaga na fałszywe SMS-y. Zmiany w zarządzie Fundacji TVN

Polak zastrzelony na oczach 12-letniego syna w Szwecji. "Ich nie można skazać"

Polak zastrzelony na oczach 12-letniego syna w Szwecji. "Ich nie można skazać"

Zmiany w zarządzie Fundacji TVN. "Z radością witam w roli nowej prezes Zuzannę Lewandowską"

Zmiany w zarządzie Fundacji TVN. "Z radością witam w roli nowej prezes Zuzannę Lewandowską"

Jadwiga Staniszkis nie żyje. Podano datę i miejsce pogrzebu

Jadwiga Staniszkis nie żyje. Podano datę i miejsce pogrzebu

Jak rozmawiać z dzieckiem o niepełnosprawności? "Przezywano mnie "kaczucha""

Jak rozmawiać z dzieckiem o niepełnosprawności? "Przezywano mnie "kaczucha""