Wiele osób, wybierając się w okresie letnim na plażę bądź na wycieczkę, chce zabrać ze sobą małe, lecz zdrowe przekąski. Z pomocą przychodzi firma Owolovo, która proponuje owocowe i warzywne przysmaki. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o nich Karolina Malinowska i Olivier Janiak.
Endometrioza to choroba, która dotyka wielu kobiet, najczęściej w wieku 28-35 lat. Jest trudna do zdiagnozowania, powoduje duże dolegliwości, ból i często utrudnia zajście w ciążę. O przyczynach, objawach i najnowocześniejszych metodach leczenia w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z ginekolog, dr Anną Golką-Leszczyńską.
O szkodliwości napojów energetyzujących wiedzą niemal wszyscy. Niestety ich popularność zatacza coraz szersze kręgi wśród młodzieży, która często nie zdaje sobie sprawy z ich negatywnego wpływu na zdrowie. Okazuje się, że prócz złego samopoczucia, istnieje wiele innych powodów dla których młode osoby powinny unikać tych produktów. Okazuje się, że mało kto zdaje sobie sprawę, że picie napojów energetyzujących może mieć bardzo poważne konsekwencje w przyszłości.
Do prozdrowotnych właściwości miodu chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Natomiast okazuje się, że pyłek pszczeli i pierzga, to najcenniejsze dary pasieki. Dlaczego warto je spożywać? Jak smakują? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział farmaceuta Marcin Korczyk, znany jako bloger "Pan Tabletka".
Kolejny wariant koronawirusa szerzy się w Europie, w związku z tym coraz więcej krajów decyduje się na wprowadzanie restrykcji, które dotyczą osób niezaszczepionych. W niektórych państwach osoby bez certyfikatu nie wejdą m.in. do restauracji, barów czy hoteli. Czy takie rozwiązanie jest słuszne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział lekarz reumatolog i popularyzator wiedzy medycznej, Bartosz Fiałek.
Ból pleców czy przykurczona klatka piersiowa to tylko niektóre z dolegliwości, które towarzyszą kobietom po ciąży. Dla mam zbawieniem może okazać się rozciąganie, o czym w Dzień Dobry TVN przekonywały aktorka Olga Kalicka i instruktorka stretchingu Monika Stasiak. Oto przykładowe ćwiczenia, które warto wprowadzić w życie.
W Polsce średnio podczas pandemii przytyliśmy od 3 do 6 kg. Konsekwencje nadwagi i otyłości dla zdrowia są ogromne. Najwyższy czas na zmiany. Niewystarczający poziom aktywności fizycznej jest czwartą wiodącą przyczyną śmiertelności na świecie – odpowiada za około 5 mln zgonów rocznie.
Do produkcji żywności wykorzystuje się przeróżne substancje chemiczne. Niektóre z nich są całkowicie bezpieczne, a inne mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Do tej drugiej grupy związków należy tlenek etylenu. W jakich produktach występuje i jak bardzo jest dla nas niebezpieczny?
Różeniec to roślina, której właściwości znane są od ponad 1000 lat. Jest prawdziwym remedium na spadki energii, słabą pamięć, problemy z koncentracją, uczeniem się. Może być również używany jako naturalny substytut kawy.
Kathy Griffin to amerykańska aktorka komediowa i prezenterka telewizyjna. Artystka niedawno poinformowała, że lekarze rozpoznali u niej raka płuc. Diagnoza jest o tyle zaskakująca, że aktorka nigdy nie paliła papierosów. Jak to możliwe, że zachorowała akurat na ten nowotwór?
Spanie na boku to jedna z najczęstszych pozycji, jakie przyjmujemy podczas snu. Czy ma znaczenie, czy śpimy na prawym, czy na lewym boku? Wbrew pozorom tak. Zatem, który wariant jest dla nas korzystniejszy?
Liczne akcje promujące picie krowiego mleka i jego korzyści zdrowotne zbudowały silne przekonanie, że to najlepsze źródło wapnia ze wszystkich. Okazuje się jednak, że to nie do końca prawda. Niektóre rośliny również posiadają spore ilości tego pierwiastka, a czasem nawet mogą przewyższać tę zawartą w szklance mleka. Co zatem jeść, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość wapnia?
Woda demineralizowana nazywana jest również wodą destylowaną oraz dejonizowaną. Charakteryzuje się tym, że w procesie destylacji zostaje pozbawiona soli mineralnych oraz większości pozostałych substancji mogących ją zanieczyścić. Picie wody demineralizowanej wciąż budzi wiele kontrowersji. Dlatego warto sprawdzić, jakie są parametry wody demineralizowanej, jakie ma zastosowanie i czy jest bezpieczna dla zdrowia.
Freerun, nazywany też freeruningiem, to rodzaj sportu ekstremalnego. Powstał na bazie techniki znanej jako parkour, z którą wciąż często jest utożsamiany. Jednak pomimo pewnych podobieństw, można dostrzec między nimi znaczące różnice.
Roczne spożycie cukru na osobę w Polsce wynosi 44,5 kg. Nie chodzi tylko o zwykły cukier używany np. do herbaty, ale przede wszystkim o cukry ukryte. Okazuje się, że ten składnik dodawany jest niemal do wszystkiego, a firmy spożywcze starają się go ukryć, używając różnych nazw. Gdzie znajdziemy cukier, mimo że się tego nie spodziewamy?
Wady zgryzu to znacznie więcej niż tylko defekt kosmetyczny. Nieprawidłowo ustawione zęby mogą powodować problemy z kręgosłupem czy bóle głowy. Na szczęście dzięki odpowiednio przeprowadzonemu leczeniu ortodontycznemu można uniknąć problemów i cieszyć się pięknymi oraz zdrowymi zębami. Na czym dokładnie ono polega? Czy założenie aparatu zawsze jest konieczne? Na ten temat rozmawiamy z dr. n. med. Maciejem Cićkiewiczem, specjalistą ortodontą, certyfikowanym lekarzem Invisalign.
Magdalena Czaban i Maciej Rębacz to dwoje młodych, zakochanych w sobie ludzi, którzy na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od innych par. Historia ich miłości jest jednak wyjątkowa. Dzielą nie tylko codzienność, ale i wyjątkową pasję, która stała się ich sposobem na życie.
Damska reprezentacja norweskiej drużyny piłki ręcznej plażowej została ukarana grzywną przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF). Wszystko z powodu stroju sportowego podczas rozgrywania meczu, ponieważ zawodniczki skąpe majtki zastąpiły spodenkami kolarskimi. To wywołało kontrowersje i rozpoczęcie dyskusji o seksizmie w sportach kobiecych. Czy miały prawo się tak zachować? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata oraz dziennikarz sportowy Damian Bąbol.
Łukasz Brzeski to pochodzący z Zakopanego zawodnik MMA, który pod koniec sierpnia powalczy o kontrakt w renomowanej organizacji UFC. Walka odbędzie się w Las Vegas w ramach programu emitowanego w telewizji ESPN. Teraz w Dzień Dobry TVN sportowiec opowiedział o przygotowaniach, a także o swojej wyjątkowej pasji.
Filip Dylewicz jest jednym z najbardziej uznanych polskich koszykarzy. Siedmiokrotny mistrz Polski i były kapitan reprezentacji naszego kraju, dwa razy został wyróżniony jako najlepszy zawodnik finałów. Jaki prywatnie jest Dylewicz?
Fasola mung pochodzi z Azji, co nie oznacza, że w pozostałych częściach świata nie jest znana. Przepisy z fasolą mung są wykorzystywane przez wegetarian i wegan. Poza ziarnami fasoli mung, które przed zastosowaniem trzeba ugotować, stosowane są też jej kiełki.
Deska elektryczna to zupełna nowość nad Bałtykiem. Jest napędzana silnikiem elektrycznym i umożliwia lewitację nad poziomem wody. Pływanie na niej nie jest trudne, ale należy niemal do perfekcji opanować umiejętność balansowania ciałem.
Igrzyska w Tokio wciąż trwają. Do tej pory polscy zawodnicy wywalczyli dwa medale - złoto w sztafecie i srebro w wioślarstwie. Zdobywczynie drugiego miejsca właśnie wróciły do kraju. Na lotnisku przywitali je fani oraz rodzina. Czy spodziewały się tak gorącego powitania? Jak wspominają udział w zawodach? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Szczepionka na rotawirusy pozwala uniknąć niebezpiecznej dla niemowląt biegunki rotawirusowej, która może błyskawicznie doprowadzić do odwodnienia organizmu. W takim przypadku często konieczna jest hospitalizacja. Dzięki szczepionce na rotawirusy można uchronić dziecko przed tym niebezpieczeństwem. Jej skuteczność to aż 90%.
Synthol to olej, który kulturyści wykorzystują do szybkiego zwiększenia objętości mięśni. Został opracowany w XX wieku. Jego stosowanie wiąże się z licznymi efektami ubocznymi, z których najbardziej widoczny jest karykaturalny wygląd mięśni.
Projekt Plaża przebiega w tym roku pod hasłem "Przystanek sport", za którym idą rozmaite aktywności proponowane jego uczestnikom. Olivier Janiak spróbował swoich sił w grze w piłkarzyki. Czego jeszcze można się spodziewać w tym wyjątkowym miasteczku?
Kamila Skolimowska była wybitna lekkoatletką uprawiającą rzut młotem, złotą medalistką igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Jej niespodziewana śmierć w wieku zaledwie 26 lat wstrząsnęła całą Polską. Wspomnieniami o Kamili podzielili się w naszym programie jej najbliżsi. - Ktoś nam zabrał to, co było dla nas najlepsze - mówiła mama sportsmenki.
Bartosz Matusiewicz to 23-latek z zespołem Downa, który ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe. Już w 2022 roku będzie reprezentować Polskę na igrzyskach olimpiad specjalnych w Rosji. Jak do tego doszło? O tym razem ze swoimi rodzicami opowiadał w Dzień Dobry Wakacje.
Zęby Luizy, na skutek choroby, zaczęły się przemieszkać i wypadać, zamieniając życie kobiety w koszmar. Leczenia podjęli się specjaliści z Malo Klinik w Warszawie, którzy dosłownie i w przenośni przywrócili jej uśmiech. Specyfikę chorób przyzębia wyjaśniła w naszym programie stomatolog Anna Grabowska.
Beztroski wypoczynek na plaży i kąpiele słoneczne to podstawa letniego relaksu. Jednak by urlop był w pełni udany, należy pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwu naszej skóry. Jak uchronić się przed czerniakiem? O tym w Miasteczku Projekt Plaża w Kołobrzegu mówili dr Małgorzata Talerczyk, specjalista w dziedzinie onkologii klinicznej i Szymon Bubiłek z akcji "Miej oko na skórę".