Spacer farmera to jeden z głównych rodzajów ćwiczeń zalecanych osobom, które chcą wzmocnić przede wszystkim swój korpus. Warto jednak wiedzieć, że wpływa również na inne partie ciała. Jak poprawnie wykonywać spacer farmera i jakich efektów można się spodziewać?
Miłośnicy tenisa ziemnego z dumą przyglądają się kolejnym sukcesom, które na światowych kortach osiąga 24-letni Hubert Hurkacz. Sportowiec zajmuje 13. miejsce w rankingu ATP, jednak nie zwalnia tempa i wciąż sięga po więcej. W rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedział o tym, jakie znaczenie ma w sporcie pewność siebie i jaki jest jego cel na najbliższy rok.
Z danych Eurostat z 2020 r. wynika, że średnia tzw. oczekiwana długość życia w Polsce jest wciąż o trzy lata krótsza, niż w Unii Europejskiej. Główne przyczyny zgonów to choroby układu krążenia i nowotwory. Jak to zmienić?
Aleksandra Florkowska od trzech lat walczy z anoreksją. Siły w zmaganiach z chorobą dodają jej media społecznościowe, gdzie wspiera inne osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania. - Chcę im pokazać, że wszystko zależy od nas samych, że to tylko my możemy nad tym panować - tłumaczy Ola.
Bogumiła Rozkosz to nauczycielka, która z powodu braków w uzębieniu zdecydowała się na protezę. Niestety po jakimś czasie zaczęła mieć z nią wiele problemów. Aby się ich pozbyć, poprosiła o pomoc specjalistów z Malo Clinic. Dzięki zastosowanej przez nich metodzie, kobieta znowu może się szeroko uśmiechać.
Mimo że szczepionki przeciwko COVID-19 są już dostępne i można się zaszczepić niemal "od ręki" to pandemia nie zwalnia. Badacze mówią, że możemy się spodziewać czwartej, a nawet piątej fali zakażeń. Aby uniknąć takiego scenariusza, niektóre kraje chcą podać swoim obywatelom trzecią dawkę szczepionki. Czy to pomoże zatrzymać koronawirusa? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z prof. Andrzejem Falem, prezesem Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.
Sezon na grzyby trwa w najlepsze. Kurki, borowiki i podgrzybki kuszą swoim aromatem. Jak prawidłowo je ususzyć, żeby zachowały swój smak co najmniej do Wigilii? Sylwia Majcher, dziennikarka i propagatorka zero waste przedstawia swoje sposoby.
Deska SUP stała się hitem tegorocznych wakacji. Jak zacząć na niej pływać i kto może to robić? Czy jest dobra także dla dzieci? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie w naszym materiale.
Osobowość narcystyczna to zaburzenie osobowości, które ujawnia się w toku życia jednostki i może negatywnie wpływać na związki oraz relacje społeczne. Narcyz to osoba uwielbiająca sama siebie, o zawyżonej samoocenie i braku kontroli zachowań. Słowo „narcyz” po raz pierwszy pojawiło się już w starożytności, jednak w psychologii spory wkład w definiowanie narcystycznego zaburzenia osobowości mieli Zygmunt Freud i Otto Kernberg.
Kozieradka to roślina jednoroczna, co nie przeszkadza jej wpływać na funkcjonowanie całego organizmu lepiej, niż niejedno lekarstwo apteczne. Wyciągi z kozieradki stymulują pracę przewodu pokarmowego, polecane są też kulturystom, matkom karmiącym, diabetykom oraz osobom starającym się zrzucić zbędne kilogramy.
Awokado jest bardzo specyficzne. Nie jest tak słodkie jak inne owoce, ale ma za to mnóstwo witamin i mikroelementów. Wyjątkowy jest także jego miąższ – można go przyrządzać na różne sposoby. Jak jeść awokado? Najlepiej wykorzystywać je jako dodatek do zdrowej diety.
Eurytmia to jeden z obowiązkowych przedmiotów w szkołach waldorfskich. Na czym dokładnie polega? I dlaczego narosło wokół niej tyle kontrowersji?
Piołun posiada właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze oraz łagodzące bóle menstruacyjne. Można go stosować wewnętrznie w postaci naparu lub zewnętrznie nacierając nim skórę. Piołun znajduje również zastosowanie w kuchni do przygotowywania napojów alkoholowych, np. nalewek.
Endomorfik to somatotyp odznaczający się masywną sylwetką, skłonnością do kumulowania tkanki tłuszczowej oraz łatwością w nabieraniu masy mięśniowej. Trening dla endomorfika powinien opierać się na zróżnicowanych ćwiczeniach siłowych i cardio.
Niezwykłe właściwości miodu zna każdy? Ale czy wiedziałeś, że cudowną moc ma również wosk pszczeli? Ludzie od wieków wykorzystują go do produkcji świec, leczenia chorób górnych dróg oddechowych, a także jako składnik kosmetyków i maści. Poznaj wszystkie jego właściwości.
Problem zatkanego ucha to jeden z częstszych problemów, z którym pacjenci zgłaszają się do otolaryngologa. Przyczyn zatkanych uszu jest wiele, a do najczęstszych należy zatkanie przewodu słuchowego zewnętrznego zalegającym czopem z woskowiny.
Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zawsze pojawia się krwawienie? O czym świadczy brak krwawienia i czy należy się tym martwić? Warto rozwiać te wątpliwości.
"Nie umiem kochać" – tego typu zdania paraliżują większość osób. We współczesnej kulturze nie ma miejsca i akceptacji dla "braku miłości". Miłością powinno się obdarzać nie tylko męża, dzieci, rodzinę, przyjaciół, lecz także pracę, obowiązki i całe swoje życie. Coraz więcej osób przyznaje jednak, że ma problem z miłością.
Wielu rodziców na co dzień boryka się z trudnościami w przekonywaniu dzieci do jedzenia pewnych produktów w domu. Z czego to wynika i czy można uniknąć takiego zachowania? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała psychodietetyk, Małgorzata Talaga-Duma.
Poszczególne odmiany jabłek znajdują różne zastosowanie w kuchni. Za owoce typowo deserowe, przeznaczone do szybkiego spożycia uznawane są takie odmiany jak: kosztela, dojrzałe papierówki, ananas berżenicki. Do przygotowywania domowych przetworów doskonale sprawdzą się takie gatunki, jak antonówka i golden delicious.
Izabela Tymich Janasik jest tancerką, nauczycielką tańca, a także babcią. Do tego skacze ze spadochronem oraz na bungee. Niedawno kobieta zdobyła najwyższy szczyt w Europie - Mont Blanc. Skąd bierze energię do działania? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Królestwo grzybów jest ogromne i jeszcze nie w pełni zbadane przez naukowców. Okazuje się bowiem, że grzyby potrafią polować, osiągać gigantyczne rozmiary, zmieniać mrówki w zombie, a niektóre osobniki żyją nawet kilka tysięcy lat. Wielu z nas nie ma o tym wszystkim pojęcia, bo grzyby przez lata były niesłusznie bagatelizowane. Co jeszcze czyni ich królestwo niezwykłym? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział popularyzator nauki i właściciel kanału na YouTube "Uwaga! Naukowy bełkot", Dawid Myśliwiec.
Sebastian Kawa, lekarz i pilot szybowcowy, ponownie sięgnął po złoty medal. To kolejne wyróżnienie w karierze sportowca. O emocjach towarzyszących sięganiu po trofeum rozmawiał z Robertem Stockingerem.
Coraz częściej dochodzi do kradzieży rowerów. Tylko w samej Warszawie w pierwszym półroczu 2020 r. ukradziono ich 565, a w tym samym okresie w 2021 r. było już 931 zgłoszeń. Karol Popławski, właściciel serwisu rowerowego, radzi, jak dobrze zabezpieczyć jednoślad.
Kassidy Pierson ma 27 lat i choruje na czerniaka. Niestety choroba jest już tak zaawansowana, że lekarze nie potrafią jej pomóc. Kobieta jest zdania, że gdyby nie zwlekała z wizytą u specjalisty mogłaby pokonać nowotwór. Teraz za pośrednictwem mediów społecznościowych zachęca do badania znamion i apeluje, aby nie ignorować niepokojących zmian.
Zaćma to choroba oczu, która często prowadzi do ślepoty, na szczęście obecnie można temu zapobiec. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest operacja. Po niej należy szczególnie zadbać o oczy w okresie rekonwalescencji. Sam zabieg jest krótki, a pacjenci zwykle szybko wracają do domu, muszą się jednak liczyć z tym, że rekonwalescencja może trwać nawet 1,5 miesiąca.
Od wielu lat gatunki cedru wykorzystane są do walki z zewnętrznymi i wewnętrznymi problemami organizmu. Roślinę ceni się za jej właściwości lecznicze i uniwersalność stosowania. Dlaczego drewno cedrowe cieszy się tak dużą popularnością i jak wykorzystać olejek cedrowy dla poprawy swojego zdrowia?
Masaż bambusami doskonale relaksuje i odpręża ciało, fantastycznie wpływa na kondycję skóry. Co więcej, eliminuje cellulit, przy okazji wspomagając odchudzanie. Zabieg ów składa się z elementów masażu Shiatsu, masażu tajskiego, a także akupunktury. W jaki sposób przeprowadza się go w profesjonalnych gabinetach?
Problemy Pawła Kąkola zaczęły się już w okresie nastoletnim. Mężczyzna przez wiele lat poszukiwał specjalisty, który pomógłby mu uporać się z utrudniającymi normalne funkcjonowanie zaburzeniami. Rozwiązania sugerowane przez kolejnych lekarzy nie przynosiły pożądanych efektów. Na szczęście jednemu z ekspertów w końcu udało się postawić trafną diagnozę.
Jak dowiodły najnowsze badania, statyny mogą odgrywać znaczącą rolę w leczeniu najgroźniejszej odmiany nowotworu piersi - potrójnie ujemnego raka sutka TNBC. Doświadczenie było przeprowadzone przez University of Texas MD Anderson Cancer Center w Houston przy współpracy z Baylor College of Medicine, a brała w nim udział Polka - Małgorzata K. Nowakowska.