Źle dobrała implanty, teraz myśli o zmniejszeniu biustu. "Wiążą się z tym problemy zdrowotne"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Modelka szczerze o operacji biustu
Modelka szczerze o operacji biustu
Dlaczego wierzymy w pseudoreklamy?
Dlaczego wierzymy w pseudoreklamy?
Czy chodzenie bez biustonosza jest zdrowe?
Czy chodzenie bez biustonosza jest zdrowe?
Kobiety nadal chcą powiększać piersi
Kobiety nadal chcą powiększać piersi
Powiększanie piersi za pomocą implantów to jeden z najbardziej popularnych zabiegów stosowanych w chirurgii plastycznej. Operacja pozwala skorygować rozmiar i kształt biustu zgodnie z oczekiwaniami pacjentki, jednak w niektórych przypadkach może stanowić wstęp do poważnych problemów zdrowotnych. W Dzień Dobry TVN o konsekwencjach poprawiania wyglądu na stole operacyjnym opowiedzieli modelka Paula Tumala oraz lekarz medycyny estetycznej Marcin Ambroziak.

Jak rozmiar implantów wpływa na zdrowie?

Operacja plastyczna pozwala powiększyć piersi nawet o kilka rozmiarów. Nie dziwi zatem fakt, że wiele kobiet decyduje się na takie rozwiązanie. Radykalna zmiana wyglądu kobiecej sylwetki za pomocą implantów może jednak prowadzić do uciążliwych dolegliwości. Przekonała się o tym Paula Tumala, która ponad dekadę temu poddała się takiemu zabiegowi.

- Pan doktor podał mi trzy rozmiary, ja oczywiście wybrałam ten największy i od razu mnie poinformował, że teraz jest super, że jestem młoda, ale za 5, 6 lat będę miała problem z kręgosłupem - wyznała modelka, jednocześnie podkreślając, że coraz częściej zastanawia się nad operacją zmniejszenia biustu. Wszystko to za sprawą komplikacji, przed którymi przestrzegał ją lekarz.

- Wiążą się z tym problemy zdrowotne. Coraz częściej dokucza mi kręgosłup - przyznała Paula Tumala. Dodała też, że jest szczęśliwą mamą dwuletnich bliźniaczek, dlatego odwleka decyzję o skorygowaniu rozmiaru piersi, jednak za kilka lat z pewnością będzie gotowa na taki krok.

Jak dbać o piersi?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ewa Chodakowska zachęca do badań piersi
Ewa Chodakowska zachęca do badań piersi
Samobadanie piersi może uratować życie
Samobadanie piersi może uratować życie
Życie z rakiem piersi – jak o siebie zadbać?
Życie z rakiem piersi – jak o siebie zadbać?

Wybór implantów ma znaczenie

Pacjentki decydujące się na operację powiększenia biustu powinny dobrze zastanowić się nad tym, jaki efekt pragną uzyskać. Rozmiar implantów powinien odpowiadać oczekiwaniom kobiety, ale musi być też perfekcyjnie dopasowany do proporcji jej ciała. Konsultacja z doświadczonym chirurgiem plastycznym pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zabiegu, jak również zdecydować się na odpowiednią pojemność i kształt silikonowych wkładek.

- Od wielu lat na rynku dostępne są systemy do symulacji - zauważył Marcin Ambroziak, jednocześnie podkreślając, że dzięki takiemu rozwiązaniu pacjentka ma szansę zobaczyć, jak jej sylwetka będzie prezentować się po operacji. Zdaniem eksperta, wybór rozmiaru implantów jest sprawą bardzo indywidualną. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że każdy człowiek może mieć inną opinię na temat kanonów piękna.

- To jest kwestia też troszeczkę modowa, światopoglądowa. Nie ma żadnej wątpliwości, że biust jest synonimem atrakcyjności kobiecej, bardzo istotnym. Pytanie, czy ten biust powinien być duży, mały, okrągły. Wiadomo, że powinien być ładny. Dla każdego może to oznaczać zupełnie coś innego - podsumował Marcin Ambroziak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości