Walka o kobiece piękno, czyli wszystko o zabiegach powiększania piersi

mierzenie piersi
Fot. John Sommer / Getty Images
Piersi to atrybut kobiecości, dlatego panie wciąż poszukują metod na ich powiększenie, ujędrnienie i wyeksponowanie. Wśród polecanych sposobów znajdują się te inwazyjne i zupełnie naturalne.
 • Jakie są metody powiększania piersi?
  • Czy wszystkie metody są bezpieczne?
   • Domowe powiększanie biustu

    Zobacz także: Z jakiej tkaniny powinien być biustonosz?

    Operacja plastyczna piersi to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach chirurgii plastycznej. Dziś alternatywą dla zabiegów z użyciem skalpela są nieinwazyjne metody, jak stosowanie wypełniaczy: tkanki tłuszczowej bądź kwasu hialuronowego. Powiększanie biustu pozwala kobietom poczuć się komfortowo i atrakcyjnie. Jakie metody powiększania biustu są obecnie dostępne i kto może z nich skorzystać?

    Bezpieczne, bezoperacyjne powiększanie biustu

    Metody powiększania biustu możemy podzielić na bezinwazyjne i chirurgiczne. Do tych pierwszych, coraz bardziej popularnych i chętnie wykorzystywanych, należą zabiegi z użyciem naturalnych wypełniaczy. Powiększanie biustu kwasem hialuronowym jest bezsprzecznie jedną z najczęściej stosowanych, alternatywnych dla operacji, metod powiększania piersi. Zabieg pozwala podnieść i ujędrnić biust, a nadto zwiększyć go o 1-2 rozmiary. Jest także stosowany w celu skorygowania asymetrii piersi. Jest to zabieg bezpieczny, po którym nie pozostają blizny, jak po operacji plastycznej. Wadą zabiegu jest to, iż nie jest on trwały, dlatego po pewnym czasie konieczne może być jego powtórzenie.

    Zobacz także: Implanty piersi, a ryzyko chłoniaka

    Zabieg powiększania biustu - tkanka tłuszczowa, implanty anatomiczne

    Metody powiększania biustu to także sposoby bardziej inwazyjne, zabiegi wykonywane w warunkach sali operacyjnej, ze znieczuleniem ogólnym i całą procedurą chirurgiczną. Do takich zabiegów zaliczyć możemy:

    • powiększanie biustu tkanką tłuszczową (własnym tłuszczem)
     • powiększanie biustu przy użyciu implantów anatomicznych

      Choć obie metody wiążą się z koniecznością wykonania zabiegu w znieczuleniu ogólnym, powiększanie biustu własnym tłuszczem jest nieco mniej inwazyjną metodą niż wszczepienie implantów. Przede wszystkim nie istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, jako że tłuszcz jest materiałem całkowicie naturalnym. Dodatkowym plusem jest możliwość pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z innych okolic ciała: brzucha czy pośladków. Zabieg pobrania tkanki tłuszczowej i wszczepienia jej w piersi odbywa się w ciągu jednego dnia. Powiększanie biustu tłuszczem sprawia, że piersi wyglądają naturalnie. Po pewnym czasie około 25 proc. tłuszczu zostaje wchłonięte, jednak reszta nadal modeluje i podnosi biust. Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową doskonale sprawdza się u kobiet, które boją się wszczepienia implantów, oczekują natychmiastowych efektów i pragną wymodelować oraz powiększyć i ujędrnić piersi. Zabieg wszczepienia implantów to jednak jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Kobiety mogą wybierać między implantami okrągłymi a anatomicznymi. Pacjentka poddająca się operacji, musi być w dobrym stanie zdrowia. Operacja trwa około 2 godziny, odbywa się w znieczuleniu ogólnym, a kończy założeniem szwów i drenów. Po zabiegu pacjentka musi nosić specjalny biustonosz, a cała rekonwalescencja trwa około miesiąca. Operacja plastyczna powiększenia biustu implantami to najbardziej kosztowna metoda modelowania piersi.

      Więcej:

      Metody powiększania biustu bez operacji

      Nieoperacyjne powiększanie biustu to kilka metod, które może wypróbować każda kobieta stroniąca od inwazyjnych zabiegów, a chcąca zmienić kształt i rozmiar piersi. Jakie są metody powiększania biustu bez użycia skalpela i igły?

      • krem do powiększania biustu
       • tabletki na powiększanie biustu
        • masaż i ćwiczenia na powiększanie biustu

         Coraz większą popularnością cieszą się preparaty do powiększania biustu, takie jak tabletki czy kremy. Działanie tabletek opiera się na długotrwałym i regularnym ich stosowaniu. Zawierają one składniki naturalne, jak koper, kozieradkę i czerwoną koniczynę, które mają za zadanie stymulować gruczoły piersiowe i subtelnie podnosić poziom estrogenów. Nowa metoda powiększania biustu jest bezpieczna i dostępna bez recepty. Naturalne metody powiększania biustu to także odpowiednio wykonany masaż i ćwiczenia gimnastyczne. To także sposób na tanie, bezpieczne i bezoperacyjne powiększanie biustu. Masaże poprawiają elastyczność piersi i stymulują ich wzrost.

         Zobacz film: Dzień Bez Stanika - czy gwiazdy go obchodzą? Źródło: Dzień Dobry TVN

         Domowe powiększanie biustu

         Domowe sposoby powiększania biustu to wspomniany masaż i ćwiczenia, ale także stosowanie specjalnych nasadek próżniowych i odpowiednia dieta. Warto zadbać o dostarczanie do organizmu witamin i dobrych tłuszczy. Gro kobiet twierdzi, że doskonałą metodą na powiększenie piersi jest przyjmowanie hormonów. Nie jest to jednak praktykowane, a może być jedynie “skutkiem ubocznym” antykoncepcji hormonalnej.

         Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

         podziel się:

         Pozostałe wiadomości