Stanik bez ramiączek – rodzaje. Jak wybrać najlepszy?

Kobieta w różowym biustonoszu
John Sommer / Getty Images
Źródło: E+
Stanik bez ramiączek to element bielizny, który każda dziewczyna powinna mieć w swojej szafie, sporo bowiem jest w kobiecej garderobie hiszpanek, bluzek z dużymi dekoltami i spadającymi ramiączkami. Równie często (szczególnie latem) panie decydują się na topy i bluzki bez ramiączek lub sukienki z asymetrycznym dekoltem. W każdym z tych przypadków biustonosz bez ramiączek jest niezastąpiony.

Biustonosze bez ramiączek niewiele się różnią od tych tradycyjnych. Podobnie jak klasyczne modele, mają podtrzymywać biust, eksponować go lub optycznie pomniejszać i odciążać kręgosłup. Stanik do sukienki bez ramiączek jest pozbawiony ważnego elementu całej konstrukcji, dlatego musi zostać wzmocniony w innych miejscach przez ciasny, silikonowy pas, bardziej zwartą konstrukcję całości i szerokie zapięcia.

Biustonosz z odpinanymi ramiączkami – czym się wyróżnia?

Pierwszą widoczną różnicą między biustonoszem bez ramiączek a tradycyjnym stanikiem jest szerszy pas wyposażony jest od spodu w silikonowe, antypoślizgowe paseczki, który podtrzymuje piersi. Zapięcie stanika z reguły również jest szersze. Najczęściej są to 3 albo nawet 4 haftki. Taki stanik występuje zwykle w wersji usztywnianej. Jego ciekawą wersją jest biustonosz push up bez ramiączek .

Stanik z odpinanymi ramiączkami – modele

Stanik push up bez ramiączek to nie jedyna dodatkowa propozycja, jaką mają dla kobiet producenci bielizny. Specjalne wycięcia biustonosza bez ramiączek bowiem to rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku sukienek lub bluzek o bardzo głębokich i mocno wyciętych dekoltach.

Klasyczna bardotka bez ramiączek może zostać wyposażona w zaczepy, dzięki którym do stanika można dołączyć ramiączka. To rozwiązanie przydaje się w przypadku bluzki z wycięcięm na plecach w stylu bokserskim. Kolejne rozwiązanie to przezroczyste ramiączka do stanika , które świetnie sprawdzają się w przypadku lekkich letnich bluzek na cieniutkich ramiączkach.

Stanik bez ramiączek i pleców to z kolei rozwiązanie najbardziej wymagające. Jest to najczęściej silikonowy biustonosz, który bazuje na połączeniu dwóch silikonowych miseczek . Ten model okazuje się niezastąpiony w przypadku bardzo dużych i głębokich dekoltów oraz odkrytych pleców. Część użytkowniczek wskazuje jednak, że latem, przy wyższych temperaturach, biustonosz ten staje się niewygodny ze względu na materiał, z jakiego jest zrobiony. Jeśli ktoś nie przepada za silikonem, może rozważyć jeszcze dwie opcje:

· biustonosz zapinany na brzuchu bez ramiączek – model ten krzyżowany jest na plecach i zapinany z przodu,

· biustonosz z obniżonym zapięciem bez ramiączek – ten z kolei nadaje się do kreacji ze średnim dekoltem na plecach.

Biustonosz bez ramiączek – duży rozmiar vs. mały rozmiar

Wybór określonego modelu biustonosza bez ramiączek nie zależy wyłącznie od kreacji, do której chcemy go dopasować. Liczy się także typ biustu. Biustonosze do małego i lekkiego biustu są inaczej profilowane, mają nieco lżejszą konstrukcję, niż te do większego biustu. Dla małych piersi przeznaczony jest biustonosz bez ramiączek z silikonem , który optycznie powiększa ich rozmiar.

Do większych rozmiarów wybiera się dodatkowo wzmocniony biustonosz. Odpinane ramiączka to nie wszystko, liczy się przede wszystkim konstrukcja. Służą temu dodatkowe przeszycia lub fiszbiny.

Choć wielu to może dziwić, producenci oferują paniom także biustonosz sportowy bez ramiączek . Może się on sprawdzić na treningu jogi lub pilatesu, ale kompletnie odradza się go przy sportach wysiłkowych, intensywnych, przy których biust należy amortyzować.

Jak ukryć ramiączka od stanika?

Biustonosz bez pleców i ramiączek trudno stworzyć samodzielnie. Przy wymagających kreacjach najlepiej postawić na dobry bieliźniany sklep i pomoc specjalistki, która dopasuje idealny model. Jeśli jednak celem jest wyłącznie ukrycie ramiączek, warto zapoznać się z kilkoma domowymi sztuczkami.

Niektóre panie do sukienki bez ramiączek same wszywają stanik. Bardotka bez ramiączek czasami powstaje zaś w efekcie kilku drobnych manualnych zabiegów. Instruktaż „jak zrobić stanik bez ramiączek” bez problemu można znaleźć w Internecie. Najczęściej cały zabieg polega nie na wycięciu ramiączek, ale na ich sprytnym ukryciu. Ramiączka odcina się od tylnego pasa i mocuje u dołu miseczek. W efekcie zatrzymują się one na ramionach, ale w zupełnie niewidoczny dla innych sposób. Dzięki takim rozwiązaniom ramiączka stanika są niewidoczne, natomiast nadal spełniają one swoją funkcję.

Zobacz film: Biustonosze do spania

Biustonosze do spania. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się: