Biustonosz push-up w większości przypadków dedykowany jest kobietom, które optycznie chcą powiększyć swój biust. Kobiety najczęściej sięgają po stanik push-up, kiedy ich własny biust wydaje im się zbyt mały i niezbyt atrakcyjny. Optyczne powiększanie i zaokrąglenie biustu to nie jedyny efekt, jaki można uzyskać dzięki technice push-up. Stanik ten może sprawdzić się także w przypadku nieco większego biustu.
- Na czym polega biustonosz push-up?
- Jakie wkładki ma stanik push-up?
- Dla kogo biustonosze mega push-up?
- Push-up dla dużych piersi?
- Kiedy przyda się biustonosz push-up?
Zobacz też: Czy spać w staniku? Prawdy i mity
Biustonosz samonośny push-up to idealne rozwiązanie pod mocno wydekoltowane i dopasowane sukienki, eksponujące kobiece piersi. Nie każda kobieta może się pochwalić jędrnym, zaokrąglonym i odpowiednio wyrazistym biustem. Wiele dziewczyn boryka się z problemem opadających piersi, wiotkiej skóry czy też „rozlewającego” się na boki biustu. Dla wszystkich z nich stanik z push-upem może się okazać strzałem w dziesiątkę.
Na czym polega biustonosz push-up?
Stanik push-up to biustonosz, którego podstawowym celem jest podniesienie, „wypchnięcie” biustu do góry. Aby było to możliwe, musi on dobrze podtrzymywać biust i zbierać przede wszystkim jego boki. Optyczne powiększenie biustu to tylko tak zwany efekt uboczny całej konstrukcji stanika, choć wiele kobiet wybiera go właśnie z tego względu. Najpopularniejsze modele to bardotka push-up , staniki half cup oraz te o poziomej linii dekoltu.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie kobiet, staniki typu push-up zostały wyposażone w specjalne wkładki, których głównym zadaniem jest optyczne powiększenie biustu, a także jego zaokrąglenie. Biustonosz bardotka push-up nie zawsze musi mieć specjalne wkładki. Część modeli jest bowiem termicznie formowana. W efekcie tego procesu powstaje tzw. kopa, czyli odpowiednio wyprofilowana miseczka, której nie trzeba uzupełniać dodatkową wkładką. Dzięki jednemu i drugiemu rozwiązaniu nawet pod bardzo cienką lub rozpiętą koszulą biust prezentuje się dobrze.
Jakie wkładki ma stanik push-up?
Push-up – stanik , który po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1961 roku , występuje w wielu modelach i wzorach. Oprócz kolorystyki, sposobu wycięcia miseczek, różnicują je przede wszystkim rodzaje wkładek:
- stanik sportowy push-up – ma nieco bardziej miękkie wkładki, najczęściej piankowe;
- biustonosz push-up z silikonowymi wkładkami występuje także w wersji bez ramiączek, dzięki czemu pasuje do wielu odważnych kreacji;
- biustonosz super push-up to określenie na staniki, których głównych celem jest powiększenie biustu – są to najczęściej modele specjalnie wyprofilowane i wyposażone w nieco większe (podwójne) wkładki.
Dla kogo biustonosze mega push-up?
Podwójny push-up dedykowany jest przede wszystkim dziewczynom o bardzo małym biuście, dla których rozmiar piersi to przyczyna kompleksów. Model ten pozwala powiększyć biust nawet dwukrotnie. Biustonosz push-up bez fiszbin sprawdza się szczególnie w przypadku młodych dziewcząt, które mają bardzo mały, ale lekki i jędrny biust. Krój plunge, na którym oparta jest większość staników push-up, sam w sobie sprawia, że biust zyskuje wyrazisty kształt.
Push-up dla dużych piersi?
Dobry biustonosz push-up to stanik, który sprawdzi się nie tylko w przypadku małego, ale i dużego biustu. Jego ogromną zaletą jest odpowiednie zebranie piersi. Przeciwdziała on też ich rozlewaniu się na boki, co stanowi zmorę i poważny problem kobiet z dużym biustem. Stanik push-up bez ramiączek może sprawić, że biust jedynie się podniesie i zaokrągli. Pod sukienkę z dużym dekoltem jest to rozwiązanie wręcz idealne. Biustonosz bez fiszbin push-up z nieco podwyższoną zabudową piersi i specjalnym mostkiem sprawdzi się w przypadku dużego i lekkiego biustu, który zostaje w takim staniku odpowiednio zebrany i podniesiony do góry.
Kiedy przyda się biustonosz push-up?
Biustonosz sportowy push-up to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez dziewczyny intensywnie uprawiające sport. Chodzi nie tylko o efekt optycznego powiększenia biustu, ale przede wszystkim o dobre jego zebranie i podtrzymanie, co w przypadku treningu interwałowego, tabaty czy body workout ma kluczowe znaczenie. Dodatkowym plusem jest wkładka powiększająca, która stanowi jeszcze jedną warstwę zabezpieczającą biust. Biustonosz do karmienia push-up panie wybierają głównie ze względu na tę dodatkową miękkość, jaką zapewnia pianka.
Biustonosz push-up bez ramiączek to must have w szafie każdej dziewczyny. Jaki bowiem inny stanik założyć pod dopasowaną sukienkę z odkrytymi plecami lub bluzkę hiszpankę. Ekstremalne rozwiązanie to stanik samoprzylepny push-up, który sprawdzi się w przypadku bardzo głębokich dekoltów i zupełnie odkrytych pleców. Biustonosz double push-up to rozwiązanie, które sprawi, że każdy biust pod koszulą, miękkim swetrem lub bluzą będzie się dobrze prezentował. Warto pamiętać, że push-up wcale nie musi być gładki i nudny. Na rynku dostępny jest biustonosz z paskami, push-up z koronką, tasiemkami, wykończony cyrkoniami.
Zobacz też:
- Tani czy drogi biustonosz? Sprawdź, który jest lepszy
- Bielizna korygująca. Mierzcie ją przed kupnem!
- Półbiustonosz – bielizna dla odważnych
- Jak dobrać biustonosz bez fiszbin, aby dobrze wyglądał?
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN