Porady stylistki

Wkładki do biustonosza – jak wybrać?

Porady stylistki

Wkładki do biustonosza – jak wybrać?

Wkładki do stanika to jedno z ciekawszych rozwiązań brafittingu. Nie w każdej sytuacji odpowiednio dobrany stanik nam wystarczy. Czasami chcemy podnieść bardziej biust, czasami chcemy do dodatkowo ochronić. W jeszcze innym wypadku: korzystamy z wkładek silikonowych, gdy założenie tradycyjnego biustonosza nie wchodzi w grę. Jak dobrać odpowiednie wkładki do stanika? Gdzie kupić wkładki do stanika?

Wkładki silikonowe do biustonosza to najpopularniejszy obecnie sposób na naturalne powiększenie biustu. Zastępują one pompowane wkładki do stanika lub tradycyjne, „gąbczaste” biustonosze push-up z materiałowymi wkładkami do stanika, które wiele dziewczyn uznawało za nieestetyczne i mało atrakcyjne.

Wkładki silikonowe do stanika – jak naturalnie powiększyć biust?

Wkładki push-up, bo taką właśnie spełniają one rolę, są najczęściej wypełnione silikonem. Warto jednak zwracać uwagę na to wypełnienie, bo w tanich wersjach, które bez problemu można znaleźć na Allegro, często zamiast silikonu znajduje się woda. Wkładki do stanika powinny być zaś silikonowe, a nie wypełnione zamiennikiem (lub powietrzem, jak np. w przypadku wkładek do biustonosza pompowanych). To silikon odpowiada za to, że:

· imituje się naturalny kształt piersi poprzez szybkie dopasowanie się wkładki do kształtu ciała,

· wkładki są przyjemne w dotyku,

· wkładki są często niewidoczne i dyskretne.

To silikon pod wpływem temperatury naszego ciała rozgrzewa się i równo przylega do ciała. Alternatywne wypełniacze nie gwarantują takiego rozwiązania, co często prowadzi do tego, że biust uzupełniony innymi niż silikonowe wkładki do biustonosza , wygląda nienaturalnie.

Wkładki do stanika kąpielowego

Wkładki powiększające do biustonosza stosuje się także w przypadku strojów kąpielowych. Nie są to już jednak wkładki silikonowe, ponieważ one podczas wodnych aktywności w ogóle by się nie sprawdziły. Wkładki push-up do biustonosza kąpielowego stosowane są zarówno przy bikini, jak i strojach jednoczęściowych. Najczęściej miseczki stanika są w takim przypadku wypełnione piankowymi wkładkami. Z czasem ulegają one zniekształceniu i zniszczeniu, natomiast bez problemu można dokupić w internecie nowe. Producenci staników kąpielowych najczęściej zostawiają niezaszyte wejścia tak, aby wymiana wkładek nie sprawiała problemu. Na rynku można spotkać także wkładki silikonowe do stroju kąpielowego , choć nie są one zbyt popularne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są materiałowe wkładki do biustonosza push-up z dodatkowym wkładem żelowym.

Wkładki do biustonosza sportowego

Wkładki powiększające do biustonosza to nie jedyny typ wkładek. W przypadku biustonoszy sportowych liczy się przede wszystkim komfort i ochrona ciała. Wkładki do biustonosza sportowego nie tylko naturalnie wypełniają biust, lekko go unoszą, ale przede wszystkim chronią go przed różnego rodzaju otarciami. Można wypróbować także plastry podnoszące biust, które dodatkowo go stabilizują. Aktywne sportowo dziewczyny mogą wybierać między wkładkami materiałowymi z żelowym podkładem lub wkładkami silikonowymi. Jeśli uprawiacie sport zimą, takie wkładki do stanika powiększające biust to także dodatkowa jego ochrona przed zimnem.

Silikonowe wkładki do stanika – na wielkie wyjście

Wkładki push up do biustonosza często funkcjonują również jako alternatywa dla tradycyjnego stanika. W przypadku bardzo prześwitującej sukienki lub bluzki, pod którą nie pasuje żaden stanik, lepiej zdecydować się na założenie samych wkładek. Na rynku są dostępne rozwiązania, które pozwalają je połączyć i stworzyć z nich imitację biustonosza. Podobne rozwiązanie sprawdza się przy dużych dekoltach, lejących się tkaninach lub bardzo wydekoltowanych plecach. Wkładki silikonowe zapewniają nam komfort osłonięcia piersi, a jednocześnie sprawiają wrażenie, jakby ich nie było.

Wkładki do biustonosza – silikonowe zadania specjalne

Wkładki push-up do biustonosza to nie tylko kwestia złagodzenia naszych kompleksów i dodania sobie kilku centrymetrów w obwodzie. Są bowiem w życiu sytuacje, kiedy to wkładki żelowe do biustonosza dają poczucie minimalnego komfortu i pozwalają zmierzyć się z nową sytuacją. Mam oczywiście na myśli wkładki do biustonosza po mastektomii . Częściej używa się w takiej sytuacji określenia protezy . Osobną część stanowią wkładki pooperacyjne , osobą protezy do codziennego użytku. Dzieli je się na pełne i częściowe. Zwraca się w ich wykonaniu bardzo wielką uwagę na delikatność (szczególnie w pierwszym okresie po operacji) i lekkość.

Wkładki do stanika dla matek karmiących to z kolei rozwiązanie, które ma wchłaniać nadmiar mleka, gwarantować poczucie higieny i estetyki, a jednocześnie ułatwiać cały proces laktacyjny. Występują jedno- i wielorazowe wkładki. Biustonosz zostaje uzupełniony o małą stożkowatą w kształcie wkładkę, która jednak nie odcina się pod biustonoszem, zapewniając karmiącej mamie poczucie komfortu.

Co sądzisz o tym artykule?
86
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0