implanty piersi

    implanty piersi

    Weronika Sowa, znana jako Wersow, poddała się operacji powiększenia piersi. 25-latka długo zastanawiała się, czy i w jaki sposób poinformować wszystkich o swojej decyzji. Przed ujawnieniem prawdy powstrzymywała ją obawa przed hejtem. O tym, dlaczego nadal mamy problem z zaakceptowaniem chęci innych kobiet do zmiany wyglądu, ale i o tym, co stoi za tak trudnymi decyzjami, rozmawialiśmy z psycholożką Kasią Kucewicz.

    Dużą popularnością - także w Polsce - cieszą się operacje powiększania biustu. Jak lekarz powinien się przygotować do takiego zabiegu? Jak dobrać rozmiar biustu do figury? O tym w Dzień Dobry TVN mówił specjalista chirurgii plastycznej dr Janusz Greese Łyko.

    Coraz więcej młodych kobiet decyduje się na zabieg powiększenia piersi. Czy można karmić piersią z silikonowymi implantami? Co na ten temat sądzą goście Dzień Dobry TVN: Iza Sztandera, promotorka karmienia piersią i dr Marek Szczyt, chirurg plastyczny? Czy silikon z wkładek może przenikać do mleka matki? I czy rozmiar powiększonych piersi ma znaczenie?

    Nieistniejąca już francuska firma Poly Implant Prothese (PIP) produkowała wadliwe implanty piersi. Zanim sprawa wyszła na jaw, skorzystało z nich ponad 400 tys. kobiet na całym świecie. Obecnie we Francji toczy się proces karny. Jakie wady miały implanty? Ile implantów trafiło do Polski? Ile Polek bierze udział w postępowaniu? W Dzień Dobry TVN gościliśmy mecenasa Michała Biedka, który reprezentuje Polki w tej sprawie. Nasze rodaczki wystąpiły z pozwem zbiorowym.