Mali biegacze ekstremalni. Jak się przygotowują do zawodów?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Mali biegacze ekstremalni
Mali biegacze ekstremalni
Ojciec i córka mistrzami psich zaprzęgów
Ojciec i córka mistrzami psich zaprzęgów
Hobby Horse, czyli jazda konna na kukiełkach
Hobby Horse, czyli jazda konna na kukiełkach
Speed-ball - sport, który może opanować każdy
Speed-ball - sport, który może opanować każdy
Sportowiec roku
Sportowiec roku
Mogłoby się wydawać, że ekstremalne biegi z przeszkodami organizowane są tylko dla dorosłych. Tymczasem tego rodzaju zawody powstają także z myślą o dzieciach. Startują w nich m.in. Aleksandra Szojda, Aleksander Zadarnowski, Nadia Skorupa. Jak zaczęła się ich przygoda z bieganiem? Dowiecie się tego z naszej rozmowy?

Mali ekstremalni biegacze

Aleksandra Szojda (13 lat), Nadia Skorupa (8 lat) i Aleksander Zadarnowski (8 lat) z Tychów startują w biegach ekstremalnych – dziecięcych odpowiednikach runmageddonów dla dorosłych. Jak zaczęła się ich przygoda z bieganiem? - U mnie było tak, że mama wróciła z jakiegoś biegu. Brudna, w błocie była. Opowiadała mi o przeszkodach, ale mnie najbardziej interesowało błoto. Poprosiłam, żeby mnie zapisała. Nie było tyle błota, ile się spodziewałam, ale przeszkody bardziej mi się podobały. Od tamtej pory biegam - mówiła w Dzień Dobry TVN Aleksandra Szojda.

Aleksander wyznał, że takim biegom towarzyszą bardzo duże emocje. Co najbardziej lubi w nich Nadia? - To, że są różne przeszkody dostosowane do wieku - dodała dziewczynka.

Jak wyglądają przygotowania do takiego biegu?

- Na pewno trzeba mieć idealny strój. Dopasowany - mówił Aleksander. - Żeby nie wisiało. [...] Niektórzy sędziowie, jeśli np. koszulka pojedzie po ziemi, mogą uznać, że to było dotknięcie ziemi i (zawodnik) musi zacząć przeszkodę od początku - mówiła Aleksandra. Na tym jednak nie koniec. Potrzebne jest jeszcze przygotowanie fizyczne. - Do biegów, które są np. w terenie [...] trzeba się przygotować, biegając trochę, żeby kondycję trochę wzmocnić - mówiła Aleksandra.

Anna Kalczyńska w rozmowie z młodymi zawodnikami zdradziła, że jej syn również startuje w takich biegach. To, co zwróciło jej uwagę w tych zawodach to fakt, że dzieci są bardzo solidarne i wspierają się nawzajem. Czy młodzi biegacze mają podobne odczucia? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Nie widziałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości