Aby zrobić szpagat damski (francuski), czyli z jedną wyprostowaną nogą wyciągniętą do przodu, drugą do tyłu, tak by razem tworzyły jedną linię, trzeba się przygotowywać kilka tygodni. Trening zawsze zaczynamy od rozgrzewki, potem robimy ćwiczenia rozciągające do szpagatu damskiego. Ćwiczenia na szpagat robimy powoli i uważnie, aby uniknąć kontuzji.
Artur Kujawiński obiegł Polskę w 69 dni i 3,5 godziny. Teraz ultramaratończyk opowiedział o swoim pomyśle oraz przebytych kilometrach i przygodach w Dzień Dobry TVN. Co go skłoniło do takiej wyprawy?
Okazuje się, że przygotowania do sezonu narciarskiego można rozpocząć bez obecności śniegu. Pomaga w tym dyscyplina sportowa o nazwie inline alpine. Na czym polega? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Nowak, trenerka narciarstwa, ale także zawodniczka młodego sportu.
Natłok obowiązków i brak czasu nie są sprzymierzeńcami zdrowego odżywiania się. Nierzadko zdarza się, iż pełnowartościowy posiłek zjadamy dopiero po powrocie do domu. Zdrowe przekąski to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na przygotowywanie bardziej zaawansowanych potraw. Idealnie sprawdzą się w drodze do pracy, a także w przerwie między spotkaniami.
Każdy z nas się poci, lecz wielu doskwiera nadmierne pocenie. Może być to objaw stresu lub choroby, warto więc skonsultować się z lekarzem. Żeby jednak szybko zniwelować skutki niepożądanych objawów, możemy zastosować wkładki antypotowe.
Na swojej drodze spotykamy różnych ludzi. Jedni są przyjaźni oraz pozytywnie nastawieni do życia, a inni wiecznie są z czegoś niezadowoleni i z każdym wchodzą w konflikt. Jak rozpoznać, z kim mamy do czynienia i jak sobie radzić z toksycznymi osobami? Nasz reporter Marcin Sawicki rozmawiał o tym z Eddy Billem, prawnikiem i psychologiem oraz autorem książki "5 typów osobowości, które mogą zniszczyć ci życie".
Iga Świątek wygrała w 3. rundzie turnieju w Indian Wells z Weroniką Kudermietową 6:1, 6:0. Spotkanie miało miejsce w niedzielę 10 października, czyli w dzień Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Tenisistka postanowiła poruszyć ten temat i przekazać dużą sumę pieniędzy na rzecz walki z problemem.
Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego pokazują, że co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się. Problem dotyka głównie kobiety i dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów". W ocenie specjalistów w przyszłości taka postawa może się przerodzić w uzależnienie od pracy.
Związki na odległość zdarzają się coraz częściej, ze względu na możliwości komunikacji przez Internet i media społecznościowe. Spotykamy partnera w sieci albo w odległym zakątku świata i decydujemy się na poważny związek. Powodem może być także separacja geograficzna, związana z wyjazdem jednego z partnerów do innego kraju, na przykład ze względów zawodowych.
Naukowcy z MNM Diagnostics we współpracy ze szpitalem MSWiA w Warszawie przeanalizowali genomy ponad tysiąca Polaków. Na tej podstawie stworzyli bazę wariantów genetycznych. Co ona nam daje? Do której nacji jesteśmy podobni? O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dr Paula Dobosz, genetyk oraz Adrian Lejman, koordynator projektów.
Negatywne emocje i stres są nieodzownym elementem życia każdego człowieka, warto więc uświadomić sobie, jak niekorzystnie mogą one wpływać na nasze samopoczucie. Czy istnieją skuteczne sposoby radzenia sobie z ich obecnością? W Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedziała Ewa Drzyzga, która z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego przyjrzała się prostym metodom, pozwalającym zatroszczyć się o dobry nastrój.
Bartłomiej Mróz to polski zawodnik parabadmintona, startujący w imprezach o randze międzynarodowej. W Dzień Dobry TVN poruszył temat równości i zaangażowania w sportowym świecie. Zdradził również, jak wyglądała jego droga na szczyt.
Coraz więcej osób zmaga się z otyłością brzuszną. Aby się jej pozbyć, należy postanowić m.in. na zdrowy jadłospis. Kilka przykładowych dań przygotowała w kuchni Dzień Dobry TVN dietetyk, Monika Stromkie-Złomaniec. Na naszym stole pojawiły się: pasta z fasoli, burrito wegetariańskie, sos tzatziki, a także sezonowe owoce pod żytnio-owsianą kruszonką.
Związek toksyczny ma to do siebie, że trwa za przyzwoleniem słabszej jego strony. Partner czy partnerka wierzy, że może zmienić drugą osobę albo siebie, dostosować związek do potrzeb obu stron. Prawda natomiast jest taka, że osoba toksyczna – nieważne, czy jest to partner, matka, siostra czy przyjaciel – powinna z naszego życia zniknąć. Psycholodzy przekonują, że toksyczne relacje należy kończyć, a nie ratować. Tylko jak to zrobić?
Julię Kuczyńską znaną jako Maffashion obserwuje na Instagramie prawie półtora miliona osób. Gwiazda stara się wykorzystywać swoje zasięgi również po to, aby pomagać innym. Ostatnio w swoich mediach społecznościowych udostępniła wiadomość od matki chorego Bartka, który cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Sytuacja chłopca jest dramatyczna, dlatego blogerka wystosowała apel do swoich fanów. "Jego dni są policzone, jeśli nie otrzyma leku" - napisała.
Dystymia charakteryzuje się długotrwałym obniżeniem nastroju. Dodatkowo towarzyszą jej zaburzenia lękowe. Jest to zaburzenie będące szczególną postacią depresji, które wymaga długotrwałego leczenia.
"Każdy zrobiłby to samo na moim miejscu"
Jurek Owsiak ogłosił cel na 30. finał WOŚP. Kolejna edycja odbędzie się pod hasłem: "Przejrzyj na oczy". Ogłoszona również została data jubileuszowego koncertu. Sprawdź, jaki w tym roku będzie cel i kiedy odbędzie się finał.
Do niecodziennej sytuacji doszło w Szwabii na południu Niemiec. Policja otrzymała wezwanie w sprawie sześcioletniego chłopca. Telefon wykonała matka, która - jak tłumaczyła - nie potrafiła przekonać syna, żeby poszedł do szkoły. Poprosiła więc o pomoc mundurowych. Czy zachowanie matki było właściwe? Zapytaliśmy o to psycholog, Aleksandrę Piotrowską.
Bukiew dawniej wykorzystywana była nie tylko jako pokarm dla zwierząt hodowlanych, ale także w kuchni. Najpopularniejsza była w Niemczech i Francji, w Polsce na zachodzie, południu i w pasie nadmorskim. Sprawdź nasze proste przepisy na orzeszki bukowe.
Każdemu zdarza się gorszy dzień i chce zrezygnować z zaplanowanych wcześniej ćwiczeń. Jeśli sobie na to pozwolimy, możemy zacząć rezygnować z kolejnych treningów, a ostatecznie przestać ćwiczyć. Najważniejsze w takich momentach jest przezwyciężenie tymczasowego kryzysu i odpowiednia motywacja do ćwiczeń. Jak sprawić, by chciało nam się trenować?
Motywacja to słowo o bardzo szerokim polu znaczeniowym, stawiające wiele możliwości przed szkoleniowcami. Ostatnimi czasy posiadanie prywatnego coacha stało się bardzo popularne. Czy potrzebujesz jednak całkiem obcej osoby, aby pilnowała Twoich postępów w realizacji celów, które sobie założyłeś? Sprawdź, jakie typy motywacji istnieją i jak ją w sobie zwiększać.
Dieta dziecka powinna obfitować w spore ilości składników odżywczych, które przyczynią się do prawidłowego rozwoju. Niestety wciąż wielu uczniów nie odżywia się tak jak należy, co wynika zazwyczaj z braku czasu rodziców na przygotowanie im odpowiednich posiłków. Rozwiązaniem mogą być szybkie i zdrowe przekąski, które dzieci z powodzeniem zabiorą ze sobą do szkoły. Smakołyki dostarczą im energii, a także odpowiednich witamin i minerałów.
Joga oddechu (pranajama) wbrew pozorom nie jest najłatwiejsza. Ćwiczenie prana jogi, czyli techniki opanowania oddechu, rozpoczyna się zwykle dopiero po opanowaniu asanów. Osobom praktykującym jogę, łatwiej jest najpierw rozciągnąć i przygotować ciało, a dopiero później skupić się na swoim wnętrzu i oddechu.
Rak szyjki macicy to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Badaniem, które pozwala wykryć niepokojące zmiany na wczesnym etapie rozwoju, a tym zwiększyć szanse kobiety na całkowite wyleczenie jest płynna cytologia. Na czym polega i czym różni się od "klasycznej" cytologii?
Cykoria to warzywo zdrowe, będące idealnym dodatkiem zarówno do sałatek, jak i do potraw podawanych na ciepło. Jest nie tylko smaczna, ale i niskokaloryczna. Z tych powodów jest jedną z ulubionych potraw osób dbających o linię. Korzyści zdrowotnych płynących z jej spożywania jest więcej – poznaj je wszystkie.
"Każda z nas ma swój cel i musimy to nawzajem szanować"
Sprawdź, kiedy będzie się można zaszczepić
Badacze z Edith Cowan University wykazali, że substancje, które wydzielają się podczas ćwiczeń hamują wzrost komórek nowotworowych. W ocenie naukowców związki te skutecznie bronią m.in. przed rakiem prostaty.
Badacze z Uniwersytetu w Kairze wykazali, że nieprawidłowa higiena jamy ustnej może sprzyjać cięższemu przebiegowi COVID-19. W ocenie naukowców w grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim osoby, które mają problemy z sercem.