Jedna nierozsądna decyzja, chwila nieuwagi, a konsekwencje na całe życie. Gościem Anny Maruszeczko w "Zielonych Drzwiach" był Sebastian Górniak, który po wypadku samochodowym wylądował na wózku inwalidzkim. Mimo to postanowił zrealizować swoje sportowe ambicje! Sebastian trenuje boks na wózku inwalidzkim. Jak sobie radzi w walce z przeciwnikami i własnymi słabościami? Czy jego trening wygląda tak samo, jak u pełnosprawnych pięściarzy? Dzięki komu Sebastian "powstał" po wypadku i ile dziś to dla niego znaczy? Gratulujemy Sebastianowi odwagi i determinacji!

  Kilka lat temu amerykańska modelka Lauren Wasser po użyciu tamponu doznała wstrząsu toksycznego. W efekcie dziewczynie trzeba było amputować nogę. Z gościem Dzień Dobry TVN prof. Romualdem Dębskim, ginekologiem i położnikiem porozmawialiśmy o TSS - jakie są jego objawy? Ania Kalczyńska zapytała również ginekologa o rzeczywiste zagrożenie jakie niesie ze sobą używanie tamponów higienicznych. Czy wszystkie kobiety powinny ich używać?

  Początek tygodnia warto rozpocząć intensywnie ;) Przypomniał o tym Tomek Choiński, który co poniedziałek prezentuje nowy zestaw ćwiczeń. Tym razem proponuje nam trening interwałowy. Na czym on konkretnie polega? I jakie daje efekty?

  Jak twierdzi Anna Kalczyńska - Marcin Prokop jest mistrzem świata w robieniu jajecznicy, a w czym najlepsi są Wasi mężczyźni? Mówicie im to? O tym co chcą słyszeć faceci rozmawialiśmy z Piotrem Kędzierskim, Grzegorzem Kordkiem i Elizą Jędrzejewską-Kordek. Czy rzeczywiście "głaskologia" jest najlepszym sposobem na uwiedzenie i zatrzymanie przy sobie mężczyzny?

  W czerwcu 2015 r. zespół specjalistów ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadził pierwsze w Polsce przeszczepienie łańcuchowe nerek. Na czym ono polega? Czym różni się od przeszczepienia krzyżowego? Dlaczego nerka od żywego dawcy jest lepsza od nerki dawcy martwego? O tym chirurg, transplantolog prof. Artur Kwiatkowski oraz chirurg, transplantolog dr n. med. Rafał Kieszek, którzy brali udział w tej transplantacji. Panów gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  W kawiarence Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś dr Piotra Dąbrowieckiego. Alergolog poddawał gości badaniu spirometrycznemu. Na czym dokładnie polega badanie? Czy jest bolesne? Na własnej skórze sprawdził to Bartek Jędrzejak.

  Zgodnie z duchem polskiego prawa udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej jest koniecznością. Dlaczego tak rzadko reagujemy na krzywdę innych? Czego się boimy? Czy pierwsza pomoc powinna być przedmiotem obowiązkowym w szkołach? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Janusz Wójcik, były trener polskiej reprezentacji w piłce nożnej oraz Jurek Owsiak, którego fundacja zorganizowała ogólnopolską akcję “Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste”.

  Łukasz Hećman oraz Kamil Kowalewicz i jego żona Małgorzata uwielbiają podróżować. Dla Łukasza i Kamila to jednak spore wyzwanie, ponieważ jeżdżą na wózkach inwalidzkich. Z gośćmi "Zielonych drzwi" Anna Maruszeczko rozmawiała o komforcie podróżowania osób niepełnosprawnych. Jakie przeszkody czekają podróżujących o ograniczonej sprawności ruchowej? Czy na swojej drodze spotkali się z odmową pomocy? Skąd obawy Pani Małgorzaty przed samodzielną wyprawą męża?

  Okazuje się, że osoba szczupła na zewnątrz może być jednocześnie otłuszczona w środku. W Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z dietetyczką Anetą Łańcuchowską oraz lekarzem internistą Pawłem Grzesiowskim. Jak nadmierna ilość tkanki tłuszczowej wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu? Co powoduje, że jesteśmy otyli od wewnątrz? Czy stłuszczenie narządów jest procesem odwracalnym?

  Stare meble, zużyte opony i kartony z pamiątkami. Te i całe mnóstwo innych rzeczy, które "kiedyś mogą się przydać" znajduje się w niejednej piwnicy. Z czego wynika potrzeba chomikowania? Kiedy zbieractwo to jeszcze pasja, a kiedy już chorobliwa obsesja? Dlaczego depresja towarzyszy zbieractwu i kiedy bywa to niebezpieczne dla otoczenia? Dlaczego nie powinniśmy wyrzucać przedmiotów za zbieracza? Gościem Dzień Dobry TVN był psychoterapeuta uzależnień Robert Rutkowski.

  Kinga i Mikołaj Szczerbiccy to przyszli rodzice, bohaterowie cyklu "Słodki ciężar". Za nimi piąty tydzień ciąży Kingi. Jak potwierdzić ciążę na tym etapie, aby wynik był wiarygodny? Jakie zmiany zachodzą w zarodku i które narządy zaczynają "powstawać"? Jak w tym okresie zmienia się organizm matki? O co powinna zadbać kobieta w tym czasie, jakich mikroelementów potrzebuje dziecko i czego bezwzględnie musi unikać przyszła mama? O czym świadczą pierwsze odczuwane symptomy ciążowe?

  Gość Dzień Dobry TVN trener personalny Tomek Choiński przygotował specjalny zestaw ćwiczeń, dzięki któremu nasze uda i pośladki będą jeszcze jędrniejsze. Dlaczego tak ważna jest intensywność treningu i jego regularność?

  W nowym sezonie Dzień Dobry TVN blogerka kulinarna Daria Ładocha będzie przeprowadzać metamorfozy i zmieniać nawyki żywieniowe Polaków. Pierwszą bohaterką cyklu O(d)żywieni jest Iza, która przestała odczuwać głód po tym, jak zdiagnozowano u niej Helicobacter pylori. Iza je mało, a pomimo tego ma problem z nadwagą. Jakie rady usłyszała od Darii? Czy Daria nauczyła bohaterkę O(d)żywionych gotować zupy?

  Produkty naturalne wykorzystujemy już nie tylko w kuchni. Coraz bardziej doceniamy ich właściwości pielęgnacyjne. Obecnie furorę robi olej arganowy. Dlaczego bywa nazywany "olejkiem młodości"? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN kosmetolog Annę Olejniczak-Łasecką, która opowiedziała również o właściwościach olejków: kokosowego, z pestek winogron i jojoba.

  Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pełnej determinacji Martyny Wojciechowskiej otwarto we Wrocławiu "Przylądek Nadziei" - nowoczesną klinikę onkologiczną dla dzieci, jedną z najlepszych w Europie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska towarzyszyła podróżniczce w tym wyjątkowym dniu. Dowiedzieliśmy się, skąd u Martyny taka duża chęć pomocy. Jak duże znaczenie dla dziennikarki ma miejsce, w którym będą leczyć się dzieci? Co symbolizuje jej tatuaż? Gratulujemy Martynie, a pacjentom życzymy powrotu do zdrowia!

  Mennica Polska już po raz drugi podjęła współpracę z Fundacją TVN "nie jesteś sam". W tym roku przekazane dukaty wybijały gwiazdy. Zebrane z licytacji pieniądze zostały przekazane na rzecz Fundacji, a dokładnie, na remont Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi. Dlaczego gwiazdy decydują się na tego typu akcje? I ile pieniędzy Fundacja przekazała już na ten szczytny cel? Z dyrektorem kliniki prof. dr.hab. n. med. Maciejem Banachem porozmawiała Anna Maruszeczko.

  Co tak naprawdę znajduje się w naszej żywności? Dlaczego ceny produktów spożywczych tak bardzo się różnią? Czy ma to przełożenie na ich jakość? Gościem Dzień Dobry TVN była Agata Ziemnicka. Razem z dietetyczką prześwietliliśmy to, co znalazło się na naszym stole. Ser żółty czy biały twaróg? Tanie pszenne bułki czy pełnoziarniste i droższe pieczywo? Co wybrać i dlaczego? I Jak czytać sklepowe etykiety, by nie dać się nabrać?

  Prawdziwa rewolucja żywieniowa zawitała do szkolnych sklepików i... prawdziwe oburzenie sklepikarzy. Produkty, kóte dotychczas cieszyły się największą popularnością, czyli tzw. smieciowe jedzenie, zostały wycofane. Nowa ustawa, rygorystyczne przepisy, a wszystko po to, by zapobiegać otyłości wśród dzieci, bo polskie dzieci są coraz grubsze. W studio Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Katarzyną Bosacką - prowadzącą program "Wiem, co jem i wiem co kupuję". Co myślicie o tej zmianie?

  Lato, wakacje, czas relaksu i całkowitej beztroski. Nietrudno o chwilę zapomnienia, których konsekwencje zapamiętać możemy na długo. Gościem Dzień Dobry TVN był dr Łukasz Preibisz - dermatolog i wenerolog. Jakie schorzenia są najczęstszymi "pamiątkami" z wakacji? Jak rozpoznać chorobę przenoszoną drogą płciową? Czy społeczeństwo nadal pozbawione jest świadomości na temat tych chorób i dlaczego warto pokonać wstyd i udać się do lekarza?

  Nad światem zapanowała moda na "be fit". Uprawiasz sport i dbasz o zdrowe odżywianie? Koniecznie musisz to zobaczyć! W studio Dzień Dobry TVN dietetyk Magdalena Jarzynka wyjaśnia na czym polega problem z fruktozą, zawartą w wielu produktach spożywanych codziennie. Czy to prawda, że syrop glukozowo-fruktozowy sprawia, że odczuwamy wilczy głód?

  Kinga Szczerbicka jest w trzecim tygodniu ciąży. Co się dzieje z komórką jajową na tym etapie? Czy w trzecim tygodniu kobieta odczuwa jakieś zmiany? Zobaczcie pierwszy odcinek cyklu "Słodki ciężar". Na emisję kolejnego zapraszamy za dwa tygodnie.

  Nawet będąc na zdrowej diecie, raz na jakiś czas można sobie pozwolić na więcej i zjeść coś, czego nie ma w naszym codziennym menu. Niestety zdarza się, że w odpowiedzi nasz żołądek może reagować na takie sytuacje tzw." ciążą spożywczą". Jakie produkty mogą ją spowodować? Porozmawialiśmy na ten temat z Agnieszką Piskałą, dietetyk oraz Małgosią Mączyńską, która poddała sie naszemu testowi.

  Pełna determinacja, ogromna chęć zwycięstwa, dwie waleczne ekipy... i jeden beneficjent: Klinika Rehabilitacji Centrum Matki Polki w Łodzi! Gośćmi Anny Maruszeczko w Zielonych Drzwiach byli Piotr Kraśko i Grzegorz Kajdanowicz - kapitanowie konkurujących ze sobą drużyn w Wielkim Meczu TVN vs TVP. Czy mając na uwadze szczytny cel można zapomnieć o męskiej dumie i czy łatwiej jest podjąć rywalizację wiedząc, że wygrany jest jeden niezależnie od wyniku? Zobaczcie!

  To był mecz ponad podziałami, a wszystko w szczytnym celu. Przypomnijmy, że cały dochód z meczu zostanie przekazany na rzecz Fundacji TVN "nie jesteś sam". Piłkarskie spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny. Rozpiera nas prawdziwa duma. Co działo się w szatni przed wyjściem na murawę? Jakie panowały nastroje? Sprawdziła to Agnieszka Jastrzębska.

  Powróty z urlopów bywają trudne... Po słodkim, wakacyjnym lenistwie trzeba wrócić do obowiązków zawodowych. Brak energii, poddenerwowanie, stres. Jak sobie poradzić z uczuciem pourlopowego znużenia i ułatwić powrót do pracy? Porozmawialiśmy na ten temat z Miłoszem Brzezińskim, coachem personalnym.

  W połowie sierpnia na gali w amerykańskim Newark Krzysztof Głowacki znokautował Marco Hucka w jedenastej rundzie. Tym samym odebrał mu tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej. Jak zmieniło się życie Krzysztofa po zdobyciu mistrzowskiego pasa? W jaki sposób boksera wspiera jego żona? Czy doskwiera im obecne zainteresowanie mediów? Krzysztof i Karolina Głowaccy byli gośćmi Dzień Dobry Wakacje.

  Gościem Dzień Dobry Wakacje był Andrzej Bargiel, który w lipcu tego roku zjechał na nartach ze szczytu Braod Peak, który ma ponad 8 tys. metrów. Ile czasu trwał zjazd z Braod Peak? Co było wówczas najtrudniejsze? Czy zjechałby ponownie?

  Smażona ryba z frytkami na obiad, a na deser gofry z bitą śmietaną i polewą czekoladową. To jedne z najchętniej jadanych wakacyjnych "przysmaków". W których potrawach i przekąskach kryją się największe kaloryczne pułapki? Iloma pustymi kaloriami dopychamy się w trakcie urlopów? W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Agnieszkę Piskałę, dietetyczkę. A czy Wy objadaliście się podczas urlopu?

  Młode gimnastyczki - Angele Villanueva Jara, Gloria Zacharska i Karolina Szczepanik - zakwalifikowały się do Kadry Narodowej Polskiego Związku Gimnastycznego i będą reprezentować Polskę podczas wrześniowych Mistrzostw Europy. Na ten sukces ciężko pracowały podczas codziennych treningów. Brakuje im jednak pieniędzy, bo w polskim sporcie inwestuje się w seniorów, a nie w juniorów. Dlatego dziewczyny same muszą szukać środkow na realizację swojej sportowej pasji. Z Waszą pomocą może się im to udać! jeśli uzbierają 15 tys. PLN, to będą mogły nas reprezentować podczas ME.

  Zespół kardiologów i kardiochirurgów z 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu po raz pierwszy w Polsce zastosował nową metodę leczenia pacjentów z przewlekłą i ciężką niewydolnością serca - CardioFit System. Na czym ona polega? Czy po zabiegu żyje się normalnie? Czy monitoruje się osobę, która poddała się mu? Gdzie w Polsce wykonuje się takie zabiegi? Zapytaliśmy o to kardiologa dr n. med. Adama Kołodzieja.