Mistrzyni sztuk walki została trenerką kobiecej mocy. "Podchodzimy do każdej uczestniczki holistycznie"

Iwona Guzowska trenerka mocy
Źródło: Dzień Dobry TVN
Iwona Guzowska to doświadczona kick-bokserka, mistrzyni świata, Europy oraz Polski. Postanowiła trenować kobiety i sprawiać, by uwierzyły w siebie i potrafiły zachować się w podbramkowych sytuacjach. Teraz Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoim działaniu.

Iwona Guzowska o karierze sportowej

Iwona Guzowska nie miała w życiu łatwo. Po urodzeniu została porzucona przez własnych rodziców. Później w domu adopcyjnym jej przybrany ojciec mierzył się z chorobą alkoholową. Nie poddała się jednak - postanowiła działać i zawalczyć o lepsze jutro. Zaczęła trenować taekwondo, a później kick-boxing i szybko odniosła sukcesy w tej dyscyplinie. Została mistrzynią świata, Europy i Polski. Na ringu była nieustępliwa i twarda, choć wewnętrznie pojawiało się w niej dużo strachu, obaw i lęków.

- Wiem, jak to jest uciekać pod osłoną nocy tylko z tornistrem. Rozumiem prawdziwy strach, prawdziwy stres i wiem, jakie są sposoby na to, żeby sobie z tym poradzić. (...) To doświadczenie, które zdobyłam, jako zawodowy sportowiec, ta praca, którą sama ze sobą wykonałam, to mierzenie się bezpośrednio ze stresem, z przeciwnikami - to też mnie bardzo rozwinęło jako człowieka i to ma dzisiaj znaczenie - mówiła Iwona Guzowska w Dzień Dobry TVN.

Power Campy Iwony Guzowskiej

Iwona Guzowska ma w sobie niezwykle dużo energii. Choć już nie walczy na ringu, maluje, projektuje wnętrza, pisze książkę, jest matką i żoną, a nawet babcią dwojga wnuków. Postanowiła także podzielić się swoim doświadczeniem i pełna pozytywnej energii prowadzi obozy wzmacniające dla kobiet, którym chce przekazać własną siłę do działania. Wyjazdy te polegają na nauce przetrwania, umiejętności opatrzenia drugiej osoby, szybkiego działania i podejmowania decyzji, co jest niezwykle przydatne na co dzień. Dzięki temu Iwonę można też nazwać coachem, mentorką czy trenerką mentalną.

- Zawodowego sportu mi nie brakuje. Ja bardzo świadomie zrezygnowałam ze swojej kariery bokserskiej, ale ze sportem się nie pożegnałam, bo te nasze campy to też jest duży wysiłek. (...) Stworzyliśmy taki program, dzięki któremu podchodzimy do każdego uczestnika tak holistycznie - z poziomu ciała, umysłu, ale i też duszy, po to, żeby był zrównoważony rozwój, a przede wszystkim odkrycie siebie, że: "Wow, mam moc". (...) Ten "męski świat", który wiele z nas kobiet uznaje za brutalny i niedostępny, nagle okazuje się super przestrzenią do tego, żeby odkryć swoją siłę. (...) Działanie powoduje, że odsuwamy te emocje, które często są negatywne - mówiła Iwona Guzowska w naszym programie.

Iwona Guzowska o organizowanych przez siebie obozach:

Trenerka mocy, która daje kobiece wsparcie
Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości