obozy

  obozy

  Zbliża się czas wakacji, a przez to kolonii i obozów. Choć można wysłać dzieci na upragniony odpoczynek, najpierw trzeba je spakować, co wcale nie jest łatwe. Co należy włożyć do walizki naszej pociechy, by niczego jej nie brakowało? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.

  Wakacje coraz bliżej. Dlatego wielu rodziców zaczęło już planować wyjazdy i zajęcia dla swoich pociech, a organizatorzy letniego wypoczynku przyznają, że zainteresowanie koloniami i obozami jest bardzo duże. Czy to dobre rozwiązanie po miesiącach zamknięcia w domach? Jak przygotować dziecko na podróż bez rodziców? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzyły się psycholog Aleksandra Piotrowska oraz Ewa Wojtan, blogerka i mama dwóch chłopców.

  Z powodu pandemii koronawirusa Rada Ministrów zarządziła jeden termin ferii dla wszystkich dzieci w Polsce, nie wprowadzając jednak zakazu organizacji zimowisk dla sportowców. Stąd przygotowania do wyjazdów trwają w najlepsze. Sprawie przyjrzał się "Dziennik Gazeta Prawna".

  Ministerstwo Edukacji Narodowej podało do wiadomości wytyczne względem wszelkich wyjazdów kolonijnych i obozowych dla dzieci. Ma to zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. O tym, na co muszą zwrócić uwagę organizatorzy takich wyjazdów porozmawialiśmy w naszym programie.

  Kolonie piękności, obozy piękności dla dzieci, wyjazdy. Czy kilkuletnie dziewczynki powinny uczyć się chodzenia po wybiegu, sztuki makijażu, pozowania i dbania o urodę? Dlaczego kult piękna wznosimy ponad kult umysłu? I czy przystoi, by dzieci nosiły koszulki z logo Playboya? O tym w Dzień Dobry TVN: projektant, choreograf, współwłaściciel agencji modelek oraz organizator Beauty Campy Adam Karski , psycholog dziecięcy Marta Żysko-Pałuba oraz Iwona Cianciara z córką Adelą.