Moda i Uroda

27-latka ujawnia, jak influencerzy przerabiają swoje zdjęcia. Apeluje: "Nie dajcie się oszukać"

Moda i Uroda

Autor:
Sabina
Zięba
przerabianie zdjeć

Holly Cockerill zdobywa popularność w mediach społecznościowych, dzięki postom, w których pokazuje, jak bardzo można zmienić własne zdjęcia. Swoim działaniem chce uświadamiać ludzi i sprawiać, by nie wierzyli we wszystko, co widzą w Internecie.

Holly Cockerill pokazała przerobione zdjęcia

Pochodząca z Blackburn w Wielkiej Brytanii Holly Cockerill to 27-letnia wizażystka, która jest również pracownikiem socjalnym ds. osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez długi czas prowadziła w social mediach profil, pokazując na nim szczegóły z prywatnego życia. Dwa lata temu zdecydowała się na opublikowanie zestawienie zdjęć, na których widać jej twarz z trądzikiem i po jego wyleczeniu. To właśnie wtedy zauważyła, że na ludziach robią wrażenie fotografie prezentujące efekt przemiany. To zainspirowało ją do uświadamiania internautów, jak bardzo są oszukiwani przez influencerów.

Tajniki makijażu

Jak odmłodzić skórę makijażem?
Jak odmłodzić skórę makijażem?Dzień Dobry TVN/x-news
wideo 2/3

Dziewczyna zaczęła zamieszczać w mediach społecznościowych fotografie przerobione w programach graficznych, które ujawniały, jak łatwo można całkowicie odmienić swoją figurę i twarz, dorobić uśmiech czy proste zęby, zagęścić włosy, albo w ogóle zmienić ich kolor. Jej posty na Instagramie oraz filmiki na TikToku zaczęły cieszyć się ogromną popularnością.

- Media społecznościowe są fałszywe, nie dajcie się oszukać. (...) Wiem, że ludzie będą mieć dość tego, że pokazuję tego rodzaju posty, ale nie obchodzi mnie to. Ilość wiadomości, które otrzymuję od dziewczyn, mówiących mi, że dzięki temu czują się lepiej ze sobą i dodających, jak bardzo im te posty pomagają, jest tak wielka, że to niesamowite uczucie. Czuję się dobrze, wiedząc, że pomagam ludziom. Nawet jeśli tylko jedna osoba poczuła się lepiej, warto jest to publikować - pisała Holly Cockerill.

Przerabianie zdjęć przez influencerów

Wiele osób publikując swoje zdjęcia w mediach społecznościowych, używa rozmaitych filtrów upiększających, utrzymując, że wyglądają tak w rzeczywistości. Z tego powodu inni internauci niejednokrotnie wpadają w większe kompleksy, bądź nawet depresję. Holly Cockerill ma tego dość. Jej posty mają już miliony wyświetleń.

- Niektóre ze zdjęć, które widzicie (na których mój trądzik jest nasilony) pochodzą z pierwszego lockdownu w 2020 roku. Na szczęście moja skóra trochę się poprawiła od tego czasu, ale nie wiedzielibyście, że mam problem z trądzikiem, gdybym użyła filtrowanych wersji siebie, ukrywających mój problem. To właśnie robi wielu influencerów! Więc powiedziałam to wcześniej i będę powtarzać raz za razem - nie wierzcie we wszystko, co widzicie w mediach społecznościowych - apeluje Holly Cockerill.

@hollycockerillmua Reply to @scabbymonkey I agree. Let’s normalise being normal & not looking perfect all the time❤️ #fyp #instagramvsreality #fakevsreal #loveyourself ♬ Praise God - Kanye West
@hollycockerillmua Reply to @eternalangelaestheticsni and yes these are all me this is very extreme editing. #fyp #beyourself #fakevsreal #instagramvsreality #fake ♬ Praise God - Kanye West

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Instagram @holcockerill

Pozostałe wiadomości