Gigi Hadid oddała honorarium z tygodnia mody w Paryżu. Wsparła uchodźców z Ukrainy

Gigi Hadid
Gigi Hadid
Źródło: cover video/x-news
Gigi Hadid dołączyła do nielicznego grona osób ze świata mody, które odniosły się do sytuacji w Ukrainie. Modelka postanowiła przeznaczyć dużą sumę na ofiary wojny. Opublikowała też poruszające oświadczenie.

Solidarność z Ukrainą w świecie mody

Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, trwał tydzień mody w Mediolanie. W jego czasie jedynie Giorgio Armani zdecydował się na gest solidarności z Ukrainą, a jego pokaz odbył się w kompletnej ciszy. Pozostali nie zdobyli się wtedy na żadne posunięcie. Wiele osób było zbulwersowanych tym, że mimo wojny trwają normalne pokazy. Inni twierdzili z kolei, że moda nie powinna się mieszać do polityki.

Wojna w Ukrainie

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa
Z planu filmowego prosto na wojnę
Z planu filmowego prosto na wojnę
Uciekły przed wojną, wciąż walczą o życie
Uciekły przed wojną, wciąż walczą o życie
Ul. Wołoska 7 – miejsce wsparcia dla uchodźców z Ukrainy
Ul. Wołoska 7 – miejsce wsparcia dla uchodźców z Ukrainy
Mali wolontariusze dla Ukrainy
Mali wolontariusze dla Ukrainy
Dziennikarze na froncie w Ukrainie
Dziennikarze na froncie w Ukrainie
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
Wojna w Ukrainie
Wojna w Ukrainie
Jak pomagać uchodźcom z Ukrainy?
Jak pomagać uchodźcom z Ukrainy?
Razem z Ukrainą
Razem z Ukrainą
Wraca na Ukrainę, aby stanąć do walki
Wraca na Ukrainę, aby stanąć do walki
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Ukraińska tożsamość a rosyjskie ambicje
Ukraińska tożsamość a rosyjskie ambicje
Lady Pank dedykuje utwór Ukrainie
Lady Pank dedykuje utwór Ukrainie
Atak Rosji na Ukrainę
Atak Rosji na Ukrainę
Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę
Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę

Wraz z rozpoczęciem fashion weeku w Paryżu, pojawiło się więcej sygnałów, że branża widzi, co się dzieje i chce nagłaśniać brutalny atak Rosyjskiej Federacji na demokratyczne państwo. Między innymi Demna Gvasalia oddał hołd Ukrainie i podczas show Balenciagi odczytał po ukraińsku wiersz i wręczył gościom t-shirty w barwach flagi naszych wschodnich sąsiadów.

Do wydarzeń zaczęły odnosić się również znane modelki. Bella Hadid opublikowała w mediach społecznościowych apel: "Mamy wielu ukraińskich przyjaciół, kolegów, współpracowników, a brak wiedzy na temat tej wojny jest dojmująco smutny. To niesamowicie dziwne spacerować po wybiegach w takich chwilach. Zmuszam ludzi z naszej branży do szukania wiarygodnych informacji i prowadzenia otwartych rozmów o piekle, które dzieje się tuż obok nas". Teraz na piękne zachowanie zdecydowała się także jej siostra.

Gigi Hadid przeznacza pieniądze na Ukrainę

Gigi Hadid poinformowała w poniedziałek 7 marca w mediach społecznościowych, że wzięła przykład z koleżanki po fachu, argentyńskiej modelki Michaeli "Mica" Arganaraz i przekaże całe wynagrodzenie za udział w obecnych pokazach odbywających się w ramach światowych tygodni mody na szczytny cel. W ten sposób chce wesprzeć finansowo organizacje charytatywne zajmujące się niesieniem pomocy uchodźcom z Ukrainy. 

- Ustalany wcześniej harmonogram Miesiąca Mody oznacza, że ja i inne modelki i modele często prezentujemy nowe kolekcje w bolesnych i traumatycznych czasach. Nie mamy kontroli nad naszymi harmonogramami, ale jeżeli musimy brać udział w pokazach, chcielibyśmy to robić po coś. Podążając za przykładem mojej przyjaciółki Mici Arganaraz, zobowiązuję się oddać swoje zarobki z pokazów kolekcji na sezon jesień-zima 2022, aby pomóc ludziom cierpiącym z powodu wojny na Ukrainie. Jednocześnie będę nadal wspierać organizacje pomagające tym, którzy doświadczają podobnego cierpienia w Palestynie. Nasze oczy i serca muszą być otwarte na wszelką niesprawiedliwość. Spójrzmy na siebie nawzajem, jak na braci i siostry – bez względu na politykę, rasę czy religię. Cenę wojny płacą niewinni ludzie, a nie ich przywódcy. Ręce precz od Ukrainy. Ręce precz od Palestyny. Niech zapanuje pokój - napisała Gigi Hadid na Instagramie.

Warto dodać, że amerykańska topmodelka palestyńsko-holenderskiego pochodzenia w czasie tzw. miesiąca mody chodziła po wybiegach m.in. u Michaela Korsa, Versace i Vivienne Westwood. Nie jest znana dokładna kwota, która zostanie przez nią przekazana, ale biorąc pod uwagę domy mody, dla których pracuje 26-latka, można się spodziewać, że będzie to znaczna suma.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości