fashion week

  Barbara Cały tworzy wyjątkowe suknie metodą szydełkową, które doceniono już na całym świecie. Kreacjami podkreśla piękno kobiet, ale nie boi się również odważniejszych projektów.

  "Jakby to, co się dzieje, wcale ich nie dotyczyło".

  Ukrainian Fashion Week apeluje o wsparcie i daje wskazówki.

  Modelka wsparła uchodźców z Ukrainy.

  Nieprzerwanie trwa fashion week w Paryżu. Choć podczas tygodnia mody w Mediolanie jedynie Giorgio Armani zdecydował się na okazanie solidarności z Ukrainą, w stolicy Francji nie brakuje gestów wspierających naszych wschodnich sąsiadów. Na poruszające przesłanie zdecydował się m.in. Demna Gvasalia, dyrektor kreatywny domu mody Balenciaga.

  Żona bramkarza twierdzi, że na Paris Fashion Week obecnych jest wiele polskich celebrytek, które jednak nie chwalą się tym faktem w social mediach.

  Ze względu na wojnę jego pokaz odbył się w ciszy.

  Obecna sytuacja jest postrzegana jako dramatyczna przez miliony ludzi. W Ukrainie walczą o swój kraj, giną setki osób, jednak świat mody udaje, że nic się nie dzieje. Włoski premier zażądał nawet, by dobra luksusowe zostały wyłączone z sankcji przeciw Rosji. Co to oznacza? Otóż m.in. Versace, Gucci i Prada nadal mogą handlować z rosyjskimi oligarchami. Skąd takie podejście? O tym redaktor mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba.

  Julia Kuczyńska od lat jest obecna w polskim show-biznesie. Była znana jako najpopularniejsza polska blogerka modowa, jednak w ostatnim czasie bardziej skupia się na dziecku. Jak zmieniło się jej życie i czy tęskni za fashion weekami? Zdradziła to w rozmowie z redaktor mody Sabiną Ziębą.

  W Dubaju trwa właśnie Arab Fashion Week. Wśród projektantów, którzy zaprezentowali swoje kreacje, znalazła się Gosia Baczyńska. Z jakim przyjęciem spotkały się prace polskiej projektantki?

  W Paryżu trwa fashion week, podczas którego swoje kolekcje na kolejny sezon prezentują najpopularniejsze domy mody. Z tego powodu miasto jeszcze bardziej niż zwykle zapełniło się stylowo ubranymi osobami. Czym zaskoczyli projektanci?

  Przez lata najmłodsza córka Steve'a Jobsa pozostawała w cieniu sławnego ojca i skupiała się na nauce. Teraz jednak postanowiła zabłyszczeć w świetle reflektorów i zadebiutowała na wybiegu podczas tygodnia mody w Paryżu. Zobaczcie, jak wyglądała.

  Jakie składniki stylu podbiły ulice włoskiej stolicy mody?

  "To nie tylko ważny moment dla świata mody, ale także dla świata kultury".

  Jeden z najważniejszych tygodni mody dobiegł końca. Fashion week w Nowym Jorku trwał od 8 do 12 września i podczas tych kilku dni swoje kolekcje S/S 2022 zaprezentowały takie domy mody, jak m.in. Moschino, Carolina Herrera, Michael Kors, Coach, Brandon Maxwell, Rodarte czy Tom Ford. Zobaczcie niektóre z nich.

  Copenhagen Fashion Week to ważne wydarzenie modowe, które pozwala przyjrzeć się najgorętszym trendom i najbardziej spektakularnym stylizacjom. Blogerki, które zebrały się w duńskiej stolicy, dumnie prezentują oryginalne zestawienia ubrań i dodatków, podpowiadając tym samym innym kobietom, co warto mieć w swojej szafie.

  Karolina Wójcik jest jedną z najpopularniejszych polskich blogerek, której stylizacje inspirują tysiące kobiet. W cyklu "Moda na spacer" pokazała Sabinie Ziębie swoją letnią garderobę, wspomniała o znajomości z Gigi Hadid oraz Kendall Jenner, a także opowiedziała o trendach na lato 2021.

  W tym roku Fashion Weeki w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie i Paryżu po raz pierwszy odbyły się w wersji digital, ze względu na pandemię koronawirusa. Jak wyglądały te wydarzenia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dziennikarka Anna Puślecka.

  Pokazy najlepszych projektantów, nieprzespane noce i długie rozmowy. Tak co roku wyglądał paryski Fashion Week. Marcin Tyszka postanowił wrócić wspomnieniami do starych czasów i pokazał prywatną fotografię z jednej z imprez.

  Sezon wiosna/lato 2021 zbliża się wielkimi krokami. Mimo pandemii koronawirusa, największe domy mody wykreowały kilka nowych trendów, które będą rządzić na ulicach. Sprawdźcie, jakie.

  "Top Model" - za nami 10. odcinek, w którym aż dwóch uczestników zakończyło swoją przygodę z programem. Nie było łatwo. Tym razem osoby walczące o tytuł "Top Modela" rywalizowały w parach. Momentami atmosfera była bardzo napięta. Co jeszcze działo się w odcinku?

  Tydzień mody w Mediolanie dobiegł końca. W jego trakcie pokazy zaprezentowały takie domy mody, jak m. in. Dolce & Gabbana, Prada, Versace, Giorgio Armani czy Fendi. Co proponują na sezon wiosna/lato 2021? O tym ekspertka modowa serwisu dziendobry.tvn.pl Sabina Zięba.

  Michelle Gutknecht jest polską licealistką, która podbija światowe wybiegi i rekordzistką tego sezonu, jeśli chodzi o liczbę pokazów na tegorocznych Fashion Weekach. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała nam o swojej pracy w modelingu. Jak zaczęła się jej kariera? Z jakimi projektantami współpracuje? Jak łączy pracę ze szkołą?

  "Każdy dzień to jest ok. 15 km. pieszo i... w biegu. Czasami zdarzają się bardziej intensywne dni gdzie przechodzę ponad 20 km". Jak wygląda praca fotografa podczas największych tygodni mody? Zapraszamy na spotkanie z Szymonem Brzóską, który od czterech lat zajmuje się uwiecznianiem najważniejszych wydarzeń w świecie mody.

  Co roku, ze swoim aparatem, obserwuje tygodnie mody w Mediolanie, Paryżu i Londynie. Na jej zdjęciach możemy zobaczyć całą otoczkę, która towarzyszy pokazom. Zobaczcie, jak wygląda święto mody okiem Moniki Motor. Zapraszamy Was też na wyprawę do Tel Awiwu na tamtejszy Fashion Week!

  Maffashion łatwiej ostatnio złapać w Nowym Jorku czy Paryżu niż w Warszawie. Udało się to jednak dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu. Jak blogerka trafiła do domu mody Oscara de la Renty? Jak wyglądają kulisy pracy przed pokazem tak dużej marki? W jaki sposób promuje polskich projektantów za granicą? I jak trafia się na strony internetowe takich gazet jak Vouge czy Elle?

  Tamara Gonzalez Perea - Macademian Girl wybrała się do Paryża, żeby zajrzeć za kulisy paryskiego Fashion Week. Zobaczcie jak wygląda jedno z większych wydarzeń świata mody od kuchni!

  Na Fashion Week w Łodzi Ewa Minge pokazała swoje dwie kolekcje. Jej pokaz oglądał dziennikarz modowy Rocco Leo Gaglioti, z którym Ewa zna się od jakiegoś czasu. Co ich łączy? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Dziś wieczorem podczas łódzkiego tygodnia mody swoją kolekcję zaprezentuje JACOB, zwycięzca pierwszej edycji programu Project Runway. Czy projektant denerwuje się występem? Jak wspomina London Fashion Week, gdzie po raz pierwszy pokazał autorską kolekcję? Jaki był późniejszy odzew? W jakich magazynach ukazały się publikacje na temat jego pokazu? Co Kuba Bartnik proponuje na sezon jesień-zima? Czym ma zamiar zaskoczyć łódzką publiczność zdradził dziennikarce Dzień Dobry TVN - Agnieszce Jastrzębskiej.

  Najchętniej robią to Amerykanie, ale moda na poszukiwanie swoich przodków zagościła już w Polsce na dobre. Małgorzata Szumska pojechała w podróż śladami swoich dziadków, a za GPS posłużyły jej rodzinne opowieści przekazywane w z pokolenia na pokolenie. W studiu Dzień Dobry TVN towarzyszył jej Łukasz Maurycy Stanaszek, antropolog. Dlaczego z takim uporem szukamy naszych przodków? I co ma to wspólnego z chromosomem Y?