Legalizacji gaśnic należy dokonywać co najmniej raz w roku.
Magia jest obecna w kulturach całego świata. Katarzyna Maniszewska, autorka książki "Oblicza magii" w programie Dzień Dobry TVN opowiedziała o przesądach i wierzeniach panujących w różnych zakątkach globu.
O tym, dlaczego negatywne emocje mogą rzutować na relację między rodzeństwem w dorosłym życiu, dowiesz się w serwisie Dzień Dobry TVN.
Wypłynęli Wartą z Częstochowy i dopłynęli Odrą do Szczecina.
Skaterzy jako subkultura nie wyznają żadnej ideologii. Ich największą wartością jest sport, czyli jazda na rolkach lub deskorolce. Skaterami określa się również osoby wybierające rower oraz snowboard.
18 maja na półkach sklepowych pojawi się książka "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze" Justyny Sucheckiej, dziennikarki edukacyjnej.
Na czym polega ta nowa dyscyplina sportowa?
Kleszcz gołębi to inaczej obrzeżek. Może być równie niebezpieczny co zwykły kleszcz. Ostrzega przed nim nawet Sanepid. Sprawdź, w jaki sposób można się przed nim chronić i co może powodować jego ugryzienie.
Mourad Lamrabatte uderzył o skałę i wpadł do wody.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 w tym roku całkowicie stracił dofinansowanie państwa. Na szczęście infolinię udało się uratować. Ile pieniędzy udało się zebrać? Jak wygląda praca konsultantów telefonu zaufania? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Aleksandra Milczarek, psycholożką oraz Radkiem Kotarskim, autorem książek, dziennikarzem, popularyzatorem wiedzy, który zaangażował się w akcję ratowania telefonu.
Postmenopauza to stan kobiety po zakończonym procesie przekwitania. Warto zaznaczyć, że dopiero po roku od wystąpienia ostatniej miesiączki można mieć pewność, że doszło do przekwitania.
Syrop pokrzywowy z uwagi na cenne składniki znajdujące się w liściach zioła jest lekarstwem na wiele dolegliwości. O tym, jak zrobić syrop z pokrzywy, powinny dowiedzieć się osoby zmagające się z anemią, słabą odpornością, reumatoidalnym zapaleniem stawów i obrzękami kończyn dolnych.
Wrotki mogą być idealnym pomysłem na spędzenie czasu z bliskimi.
Badacze przypuszczają, że schorzenie może mieć związek z przechorowaniem COVID-19.
Czynników, które mogą sprzyjać rozwojowi choroby nowotworowej, jest wiele. Najnowsze ustalenia kanadyjskich badaczy pokazują, że jednym z nich może być miejsce zamieszkania. Mieszkańcy jakich regionów są bardziej narażeni na wystąpienie zmian w płucach czy mózgu? Naukowcy swoje wnioski opublikowali w prestiżowym magazynie "The Lancet Planetary Health".
Pewnie nieraz słyszałeś o niskim lub bardzo wysokim IQ. Co to tak naprawdę oznacza? Czy dzięki temu można np. szybciej się uczyć? Sprawdź najważniejsze informacje o ilorazie inteligencji.
Agata Załęcka to artystka, której pasją są nie tylko film i teatr, ale także nurkowanie. W tym ostatnim bije nawet rekordy. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoim hobby i pokazała, jak schodzi na głębokość 45 metrów.
Korzystanie z telefonu komórkowego stanowi nieodłączny element codzienności współczesnego człowieka. Mało kto wyobraża sobie normalne funkcjonowanie bez tego jakże użytecznego akcesorium. Okazuje się jednak, że nieustanne sprawdzanie powiadomień i śledzenie mediów społecznościowych za pośrednictwem smartfona może przyczynić się do pogorszenia stanu zębów.
Iga Świątek w finale WTA w Rzymie pokonała pochodzącą z Tunezji Ons Jabeur. Panie rozegrały mecz w kompleksie sportowym Foro Italico. Dla polskiej tenisistki to 28. zwycięstwo i piąty tyłu z rzędu.
Polka zmierzy się z Ons Jabeur, reprezentantką Tunezji. Gdzie będzie można obejrzeć to spotkanie?
Z okazji Światowego Tygodnia Świadomości Retinoblastomy Natasha i Alex Finney'owie z Horwich w Wielkiej Brytanii postanowili opowiedzieć poruszającą historię swojego rocznego synka, u którego wykryto guza siatkówki. Przez chorobę chłopiec stracił oko. Stało się to dzień po jego pierwszych urodzinach.
"Weźmiemy za ciebie odpowiedzialność, ale musisz robić to, co ci powiemy"
Bartosz Zmarzlik: "Na pewno dam z siebie wszystko".
Nakłonienie malucha do spożywania warzyw to niełatwe zdanie. Nie jest jednak niemożliwe. To, że nie tylko landrynki mogą przyciągać pięknym kolorem, w cyklu Dzień Dobry TVN "(Od)wagi dzieciaki" udowodniła Julia Malejczyk, edukatorka kulinarna. Poznaj jej przepis na tęczową sałatkę.
"To coś, o czym bardzo mało się mówi".
"Rodzic, który sam nie dostał wiedzy na temat seksualności, nie wie, jakich słów używać".
Wiele warzyw, które kiedyś bardzo często gościły w polskiej kuchni, nagle przestaje się w niej pojawiać. Niektóre z nich po pewnym czasie znów wracają do łask. Właśnie tak jest z pasternakiem zwyczajnym.
Sok pomidorowy ceniony jest przede wszystkim za nieprzeciętny smak, ale to niejedyna jego zaleta. Płynna przekąska to prawdziwe bogactwo składników odżywczych i dlatego warto przemycić ją do codziennego jadłospisu.
Znane przedstawicielki świata sportu, a wśród nich medalistki olimpijskie, wzięły udział w pierwszej tegorocznej odsłonie akcji "Mistrzynie w Szkołach". Jak wspominają zajęcia z wychowania fizycznego?
Przez ostanie kilkadziesiąt lat bardzo zmieniło się nasze podejście do jedzenia oraz sposób, w jaki je podajemy. Co ciekawe, jest dziedzina nauki, która to bada. Czym dokładnie zajmuje się gastrofizyka i jak wpływa na nasze codzienne wybory żywieniowe?