W rok przebiegła cztery pustynie na czterech kontynentach. "Jest dla nas inspiracją"

Wybiegać marzenia przez pustynie świata
Źródło: Dzień Dobry TVN
O Julicie Ilczyszyn znajomi mówią - "kobieta dynamit" i faktycznie trudno znaleźć osobę, która miałaby tyle energii, co ona. Jako pierwsza Polka przebiegła w ciągu roku przez cztery pustynie na czterech kontynentach. O swoich dokonaniach opowiadała w Dzień Dobry TVN.

Julita Ilczyszyn - Polka, która przebiegła pustynie

Julita Ilczyszyn jest mamą dwóch córek i nauczycielką wf-u. Do tego, co robi, podchodzi z pasją, co zauważają nie tylko koledzy z pracy, ale przede wszystkim uczniowie.

- Pani Julita dzięki biegowi przez cztery pustynie jest dla nas inspiracją - podkreślała jedna z wychowanek, Lena.

Julita – mama, której nie da się zatrzymać
Źródło: Dzień Dobry TVN

W ciągu roku Julicie Ilczyszyn udało się przebiec pustynie w Namibii, Gruzji, Chile i na Antarktydzie. Dokonała tego jako pierwsza Polka.

4 deserts - co to jest?

- To cztery biegi na czterech kontynentach. Każdy z nich to 250 km rozłożonych na 5-6 dni. Każdego dnia to od 40 do 70 km biegu z plecakiem ważącym od 8 do 12 kg - wyjaśniał Marek Rybiec, biegacz i przyjaciel Julity.

Temperatury równie wysokie, co niskie, burze piaskowe, ograniczona widoczność - przeszkód na takiej trasie bywa naprawdę masa. Jednak Polce udało się stawić im czoła, dotrzeć do mety i spełnić marzenia. Czy to koniec wyzwań? Skąd! I można powiedzieć, że los biegaczce sam podrzucił kolejne.

- Miałam problem ze zdobyciem pieniędzy na kolejne pustynie - przyznała Julita Ilczyszyn w Dzień Dobry TVN. - W tym roku pojawiła się nowa tradycja. Jeśli znajdzie się winogrono w kubku osoby, która ukończyła wszystkie cztery biegi, otrzymuje ona bilet na dowolnie wybraną pustynię - powiedziała.

Następnym kierunkiem jest Mongolia. Ukończenie tamtejszego biegu gwarantuje Polce tytuł Grand Slam +. Będzie pierwszą Europejką, która tego dokona.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor: Maria Czarniecka

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Julita Ilczyszyn

podziel się:

Pozostałe wiadomości