bieg

  bieg

  Bieganie staje się coraz popularniejszą formą aktywności. Jest sposobem na utrzymanie dobrej kondycji, wzmocnienie, ale także zrzucenie zbędnych kilogramów czy choćby przyjemne spędzenie czasu. Pobudek do tego, żeby zacząć biegać, może być naprawdę wiele. Najważniejsze jest, aby mimo początkowych trudności nie zniechęcać się i nie porzucać zamiarów. Do biegania trzeba się odpowiednio przygotować, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

  Piotr Hercog wygrał górski ultramaraton przez pustynię, skały i kaniony. Polak przebiegł 380 km w nieco ponad 60 godzin. Czy w czasie biegu dopadł go kryzys? Ile czasu się trenował do ultramaratonu? Jak ważne jest przygotowanie psychiczne do takiego wyczynu?

  Podczas mistrzostw Europy w Berlinie, nasza lekkoatletka - Justyna Święty-Ersetic, dokonała niemożliwego! W 90 minut zdobyła dwa złote medale w biegu na 400 m indywidualnie i w sztafecie 4x400 wraz z Igą Baumgart-Witan, Patrycją Wyciszkiewicz i Małgorzatą Hołub-Kowalik. O wspólnym, sportowym życiu opowiedziała nam w studiu Dzień Dobry TVN z mężem, Dawidem Erseticem - zapaśnikiem. Jak zmieniło się ich życie po tak spektakularnym sukcesie?

  Jagoda Kibil to złota medalistka Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy z Berlina. Pochodząca z Kozienic 19-letnia Jagoda Kibil wygrała bieg na 200 metrów. To był tym większy wyczyn, że w czasie zawodów Jagoda zmagała się z kontuzją stawu skokowego. 19-latka razem ze swoim bratem bliźniakiem urodzili się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Lekarze mówili, że nie będzie chodzić. Od trzech lat Jagoda trenuje bieg sprinterski.W studiu Dzień Dobry TVN Jagoda opowiedziała, co daje jej sport.

  W Olsztynie odbył się bieg na sześć łap. Jest to akcja, w której miłośnicy aktywności fizycznej biegają z psiakami "bezdomniakami". Imprezie przyglądał się prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Na naszych oczach dosięgnęła go strzała amora :)

  "Najpierw wskakuje się do wody, płynie się prawie 4 kilometry, jak najszybciej wskakuje się na rower i jedzie się 180 kilometrów, ale to chyba nie jest najgorsze. Po zejściu z roweru trzeba przebiec maraton czyli 42 kilometry"! Naszymi gośćmi byli Marcin Konieczny Mistrz Świata Ironman i jego żona Ewa Rokicka. Jak wygląda dzień triathlonisty? Ile godzin dziennie musi przeznaczyć na trening?

  Po raz kolejny T-Mobile organizuje akcję Pomoc Mierzona Kilometrami dla Fundacji TVN Nie Jesteś Sam. Na czym dokładnie polega inicjatywa? Dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Anna Wendzikowska spytała o to łyżwiarkę i rolkarkę Aleksandrę Goss, która aktywnie uczestniczy w akcji. Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Mamy 24 godziny na zebranie miliona kilometrów. Przyłącz się i pomóż dzieciom niepełnosprawnym ruchowo!

  "Jestem zwykłą dziewczyną z małego miasteczka. Codzienne rano, tak jak większość z nas, wstaję, idę do pracy, spędzam w niej 8, a czasem trochę więcej, godzin..." Po pracy Magda Łączak zmienia się w prawdziwą superbohaterkę! Jest najlepszą w Polsce i trzecią na świecie ultramaratonką, której specjalnością są biegi górskie na 100 kilometrów! Jak zaczęła się jej przygoda z tym sportem i dlaczego woli biegać w górach?

  Joanna Mędraś to prawdziwa twardzielka - nie dość, że biegła w 20-stopniowym mrozie w Antarctic Ice Marathon, to jeszcze dotarła na metę pierwsza. Jechała tam z myślą o wygranej, czy o tym, że chce po prostu ten dystans przebiec? Jak się przygotowywała do tak ekstremalnego biegu? Czym różni się ten maraton od tych, organizowanych w miastach? Z biegaczką spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Jakiś czas temu informowaliśmy, że Kuba Wesołowski - w ramach pomocy dla niepełnosprawnego Bartka - zamierza przebiec 100 km. I udało się! Na którym kilometrze miał kryzys? Kto mu go pomógł przezwyciężyć? O swoich zmaganiach podczas ultramaratonu Kuba powiedział w Dzień Dobry TVN. W studiu aktorowi towarzyszyli: mały Bartek i jego rodzice - Karolina i Damian Orzechowscy. Jak wygląda ich codzienne życie? Co ile muszą wymieniać protezę stopy Bartka? Brawo Kuba! Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Twojej postawy i wyczynu :)

  Jak wyglądają przygotowania Kuby Wesołowskiego do 100-kilometrowego biegu? Czy jego znajomi i przyjaciele wierzą, że da radę, czy raczej boją się o jego zdrowie? Zobaczcie, jak aktor poradził sobie podczas prób wydolnościowych. My wierzymy, że Kuba da radę, kibicujemy mu i trzymamy kciuki. A Wy?

  Jakub Wesołowski podjął wyzwanie przebiegnięcia 100 km w ciągu 12 godzin. Aktor chce pokonać dystans dla małego Bartka, który urodził się bez stopy i przez całe życie będzie musiał nosić protezę. Jakie emocje towarzyszą Kubie przed biegiem?

  Adriana Pałka, Beata Sadowska, Robert Korzeniowski, Anna Dec i Przemysław Cypryański zachęcali naszych widzów do włączenia się w akcję "T- Mobile. Pomoc mierzona kilometrami". Nasza reporterka, Katarzyna Olubińska, spotkała się też z paraolimpijczykiem Rafałem Wilkiem. Zobaczcie jak dołączyć się do akcji!

  20 marca w Krakowie odbędzie się charytatywny "Bieg Marzanny dla małych serc". Wszystkie pieniądze, jakie uda się tego dnia uzbierać, zostaną przekazane na rzecz fundacji profesora Skalskiego. Jaki sprzęt jest w szpitalu potrzebny? Czego brakuje? I kto może wziąć udział w biegu? Z profesorem Januszem Skalskim oraz biorącymi udział w biegu lekarzami rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Dziś, na Stadionie Narodowym w Warszawie wielki finał akcji "Pomoc Mierzona Kilometrami"! W tym roku w akcji wzięło udział ponad 800 tysięcy osób, które wspólnie pokonały 115 milionów kilometrów! Bartek Jędrzejak wspólnie z przedstawicielką Fundacji TVN "nie jesteś sam" Anną Maruszeczko, prezesem T-Mobile Adamem Sawickim oraz ambasadorami akcji Moniką Kuszyńską i Zbigniewem Bródką podsumował jej tegoroczną edycję. Ile pieniędzy udało się zebrać i gdzie one trafią?

  Olivier Janiak spotkał się z "dżentelmenem, który żadnej pracy się nie boi i od rana wpędza w kompleksy". Co więcej Przemek Cypryański , jak zaznaczył, dopiero rozpędza się w ramach akcji T-Mobile "pomoc mierzona kilometrami"! Jesteśmy przekonani, że "wykręci" rekordową ilość kilometrów!

  25 lipca w triathlonie Enea Challenge Poznań wystartują, między innymi, Ilona Wrońska i Leszek Lichota. Sprawdziliśmy jak przebiegają ich przygotowania na niespełna miesiąc przed imprezą. Czy są już gotowi? Czy dadzą radę pokonać 750 m wpław, 20 kilometrów na rowerze i 5 kilometrów biegiem? Zobaczcie!

  Podczas treningów przebiega ponad 20 kilometrów, na zawodach pokonuje dystanse od 100 do 1000 kilometrów! Poznajcie ultramaratończyka Michała Kiełbasińskiego, który brał udział w najtrudniejszym biegu świata. Czy, mimo tego, że podczas ostatniego biegu odmroził sobie palce u rąk, ponownie spróbuje swoich sił na Alasce?

  26 września 2014 ponad 350 śmiałków wyruszyło na trasę legendarnego biegu prowadzącego z Aten do Sparty Andrzej Radzikowski, na co dzień zawodnik klubu sportowego i pracownik fabryki styropianu, z czasem 25 godzin 49 minut i 5 sekund przebiegł metę tego morderczego biegu jako trzeci! W studiu Dzień Dobry TVN był naszym gościem.

  Wings for Life World Run to historyczny bieg, który angażuje ludzi na całym świecie. Biegną, by wesprzeć badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. W Polsce w bieg zaangażowali się: Adam Małysz, Monika Kuszyńska, Michał Kościuszko, Katarzyna Bujakiewicz i Monika Pyrek.

  Pan Jan nie wie już nawet, ile maratonów przebiegł :) W ostatnią niedzielę zdobył złoty medal w biegu maratońskim podczas mistrzostw świata weteranów w brazylijskim Porto Alegre! Gratulujemy! W Dzień Dobry TVN gościliśmy Pana Jana Morawca i jego żonę Jadwigę.

  W Warszawie, na Stadionie Narodowym, odbył się bieg w kolorowym pyle. To pierwszy tego typu bieg w Polsce. Biegły dzieci, dorośli, seniorzy i niepełnosprawni.

  W tym roku aż 18 miast bierze udział w największej w Polsce akcji promującej bieg na orientację - Cała Polska biega z mapą!