maraton

  maraton

  Ma 69 lat, pracuje w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i jest maratończykiem, który przebiegł prawie 20 tys. kilometrów. W tym czasie zużył kilkadziesiąt par butów. Prof. Jan Chmura swoją sportową karierę rozpoczął zaledwie kilka lat temu, ale jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Poznajcie człowieka, która nie wyobraża sobie życia bez biegania. Jakie ma rady dla tych, którzy myślą o bieganiu?

  Piotr Suchenia jest zwycięzcą ekstremalnego maratonu na Biegunie Północnym. W rodzinnej Gdyni Piotr jest największą motywacją dla innych biegaczy. Co daje mu bieganie? Dlaczego uparł się na maraton na Biegunie? Czy nie miał żadnych obaw? Co o pasji męża sądzi jego żona?

  Jacek "Mezo" Mejer postanowił porwać się na niemal niemożliwy wyczyn. Raper planuje przebiec maraton w czasie poniżej dwóch godzin i 30 minut. To będzie najtrudniejsze wyzwanie w jego życiu. O formę Jacka dba trener Piotr Maruszewski. Przebiegnięcie maratonu wymaga od biegacza sporej pracy. Jak przygotować się do tak dużego dystansu? Od czego zacząć? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Mezo oraz jego trenera od biegania Marcina Nagórka.

  Dariusz Laksa to naprawdę stylowy biegacz. Półmaratony i maratony biega w niebieskim garniturze. Dlaczego to robi? Od kiedy interesuje się modą? Czy garnitury nie ograniczają jego ruchów podczas biegania?

  Po raz kolejny T-Mobile organizuje akcję Pomoc Mierzona Kilometrami dla Fundacji TVN Nie Jesteś Sam. Na czym dokładnie polega inicjatywa? Dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Anna Wendzikowska spytała o to łyżwiarkę i rolkarkę Aleksandrę Goss, która aktywnie uczestniczy w akcji. Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Mamy 24 godziny na zebranie miliona kilometrów. Przyłącz się i pomóż dzieciom niepełnosprawnym ruchowo!

  Anna Kalczyńska-Maciejowska wzięła udział w Maratonie Mazury, który po raz 6. odbył się w Gałkowie. Niestety z powodu złamanej ręki nie mogła wziąć udziału w biegu szlakiem Krutyni, ale zapewnia, że w przyszłym roku to zrobi. O maratonie, z jego organizatorką Karoliną Ferenstein-Kraśko, rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Czy Piotrowi Kraśko udało się dobiec do mety? Jakie ma rady dla biegaczy? Jak o swoją formę dba Kinga Rusin, która też wzięła udział w imprezie w Gałkowie?

  Joanna Mędraś to prawdziwa twardzielka - nie dość, że biegła w 20-stopniowym mrozie w Antarctic Ice Marathon, to jeszcze dotarła na metę pierwsza. Jechała tam z myślą o wygranej, czy o tym, że chce po prostu ten dystans przebiec? Jak się przygotowywała do tak ekstremalnego biegu? Czym różni się ten maraton od tych, organizowanych w miastach? Z biegaczką spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Maraton nowojorski jest królem wszystkich maratonów. W tegorocznym biegu wzięło udział ponad 50 tys. osób z całego świata. Wśród nich był również reporter Dzień Dobry TVN Marek Zieliński. Dzięki jego relacji mogliśmy zobaczyć, jakie formalności trzeba spełnić, aby wystartować i poczuć emocje związane z udziałem w tym maratonie. Jakie cele mieli tegoroczni maratończycy? Który odcinek jest najtrudniejszy? Czy Marek pobił swoją życiówkę?

  Jak wyglądają przygotowania Kuby Wesołowskiego do 100-kilometrowego biegu? Czy jego znajomi i przyjaciele wierzą, że da radę, czy raczej boją się o jego zdrowie? Zobaczcie, jak aktor poradził sobie podczas prób wydolnościowych. My wierzymy, że Kuba da radę, kibicujemy mu i trzymamy kciuki. A Wy?

  Adriana Pałka, Beata Sadowska, Robert Korzeniowski, Anna Dec i Przemysław Cypryański zachęcali naszych widzów do włączenia się w akcję "T- Mobile. Pomoc mierzona kilometrami". Nasza reporterka, Katarzyna Olubińska, spotkała się też z paraolimpijczykiem Rafałem Wilkiem. Zobaczcie jak dołączyć się do akcji!

  Do tej pory 73-letni Witold Radke wziął udział w 99 maratonach. I może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że przygodę z bieganiem rozpoczął w wieku 53 lat, w momencie, kiedy cierpiał na chorobę serca. Aktywność fizyczną zasugerował mu kardiolog Roman Szełemej. Obu panów gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje. Jak wyglądały pierwsze treningi Pana Witolda? Gdzie i kiedy wystartuje w setnym maratonie? Czy zalecenie biegania osobie chorej na serce nie jest kontrowersyjne? Czy lekarz również biega?

  O fenomenie seriali oraz trwającym właśnie maratonie z serialami w ramach Festiwalu NInA Wersja Beta, opowiedzieli nam: Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Oriana Kujawska-Dowjat , kierownik literacki ds. seriali TVN. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, o czym będzie opowiadał nowy serial TVN, który pojawi się w ramówce jesienią, "Na noże".

  W tegorocznej edycji Baikal Ice Marathon wystartowało ponad stu zawodników z pięćdziesięciu krajów. Zwycięzcą ekstremalnego biegu po zamarzniętym jeziorze został Piotr Hercog, a drugie miejsce zajął Łukasz Zdanowski. W Dzień Dobry TVN powiedzieli o trudnościach związanych z maratonem, jego organizacji i przygotowaniach do biegu.

  Barbara Prymakowska jest nazywana najszybszą babcią na świecie. Nic dziwnego - w maratonach jest zazwyczaj najlepsza w swojej kategorii wiekowej. Mało tego, często na mecie melduje się wcześniej niż dużo młodsi zawodnicy. Największym jej osiągnięciem sportowym było zdobycie Mont Blanc. Miała wtedy 68 lat. Ale bieganie i wspinaczka to nie wszystko. Będziecie pod wrażeniem, kiedy dowiecie się, jakie inne sporty trenuje Pani Basia. O jakim trofeum marzy? Pani Basia pokazała nam również kolekcję swojej najcenniejszej "biżuterii". Gratulujemy! :)

  Dziś, na Stadionie Narodowym w Warszawie wielki finał akcji "Pomoc Mierzona Kilometrami"! W tym roku w akcji wzięło udział ponad 800 tysięcy osób, które wspólnie pokonały 115 milionów kilometrów! Bartek Jędrzejak wspólnie z przedstawicielką Fundacji TVN "nie jesteś sam" Anną Maruszeczko, prezesem T-Mobile Adamem Sawickim oraz ambasadorami akcji Moniką Kuszyńską i Zbigniewem Bródką podsumował jej tegoroczną edycję. Ile pieniędzy udało się zebrać i gdzie one trafią?

  Polacy biegają na potęgę. Do fanów tej formy aktywności fizycznej należy równiez gość Dzień Dobry TVN raper Jacek "Mezo" Mejer. Ile razy w tygodniu biega? Czy planuje start w ultramaratonie? Co mu daje bieganie? Mezo był gościem Doroty Wellman i Marcina Prokopa w Dzień Dobry TVN.

  Blanka Ramirez ma 12 lat. Ostatnio zaliczyła siódmy maraton i tym samym została najmłodszą dziewczynką, której udał się taki wyczyn. Skąd pomysł na takie ambitne przedsięwzięcie? Kiedy Blanka zaczęła biegać? Czy próbowała innych dyscyplin? Która część biegu jest dla niej najtrudniejsza? Jak wygląda jej dzień? Czy bieganie maratonów jest bezpieczne dla nastolatki? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz rozmawiała z Blanką i jej tatą - Dimasem Ramirezem.

  Podczas treningów przebiega ponad 20 kilometrów, na zawodach pokonuje dystanse od 100 do 1000 kilometrów! Poznajcie ultramaratończyka Michała Kiełbasińskiego, który brał udział w najtrudniejszym biegu świata. Czy, mimo tego, że podczas ostatniego biegu odmroził sobie palce u rąk, ponownie spróbuje swoich sił na Alasce?

  Gość Dzień Dobry TVN podkomisarz Mirosław Cydzi jest maratończykiem. Od kiedy biga w zawodach? Ile przebiegł maratonów? Który z nich był najtrudniejszy? Jaki jest jego rekord życiowy? Ile godzin poświęca na treningi? Jak godzi pasję z pracą zawodową?

  26 września 2014 ponad 350 śmiałków wyruszyło na trasę legendarnego biegu prowadzącego z Aten do Sparty Andrzej Radzikowski, na co dzień zawodnik klubu sportowego i pracownik fabryki styropianu, z czasem 25 godzin 49 minut i 5 sekund przebiegł metę tego morderczego biegu jako trzeci! W studiu Dzień Dobry TVN był naszym gościem.

  Nie tak dawno odbył się bieg Wings for Life World Run, które hasłem przewodnim było: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą. Wyjątkowość tego biegu polegała na tym, że jego meta była ruchoma. W imprezie wzięło udział wiele znanych osób, w tym aktorka Agnieszka Więdłocha. Przyszła do Dzień Dobry TVN ze swoją trenerką personalną Julitą Kotecką, aby opowiedzieć o przygotowaniach do biegu.

  Omena Mensah spotkała się ze Zbigniewem Bródką. Czy dobiegł do mety? Czy to prawda, że niedługo wyjeżdża do USA?

  Jest jedną z najbardziej wysportowanych aktorek w Polsce. Bardzo często powtarza, że jej ulubionym sportem jest jazda na rowerze. Startowała nawet w wielu maratonach rowerowych. Jednym z nich był MTB Trophy - trzydniowy maraton w górach - jeden z najcięższych w naszej części Europy. Kiedy go ukończyła, postanowiła zrobić coś innego. Co dokładnie? Zobaczcie! Gratulujemy Joasiu i trzymamy mocno kciuki!