Jako jedyny Polak przebiegł 100 maratonów w 100 krajach. A to jeszcze nawet nie jest półmetek jego wyzwania

Wojtek przebiegł 100 maratonów w 100 krajach
Wojciech Machnik to jedyny Polak, który przebiegł 100 różnych maratonów, z których każdy odbywał się w innym kraju. Co więcej, jest tylko szesnastu sportowców na całym świecie, którym udało się tego dokonać. O swoim sportowym wyzwaniu Wojtek opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Wojciech Machnik - podróżnik, maratończyk, rekordzista świata

Wojciech Machnik podróżuje od ponad dwudziestu lat. Odwiedził 126 krajów na 6 kontynentach. W maratonach startuje od 7 lat. Jak sam przyznaje, jego przygoda z bieganiem, rozpoczęła się - podobnie jak w wielu przypadkach - od potrzeby zmiany trybu życia. - Miałem klasyczny przypadek pracy w korporacji - wspomina. - Po iluś tam latach pasek przestał mi się zapinać, potem guzik w koszuli, pewne rzeczy postępowały razem z peselem, bo metabolizmu nie oszukamy. Zacząłem truchtać, potem coraz dłuższe dystanse i coraz bardziej ambitne projekty - zdradza.

W 2019 roku pobił rekord świata, dobiegając do mety 66 biegów w 66 różnych krajach. Dokonał tego w ciągu dwunastu miesięcy. Jego kolejnym celem było 100 ukończonych biegów, jednak plany pokrzyżował COVID-19.

Kolejne plany podróżniczo-maratonowe Wojtka Machnika

97 biegu, ukończonym w marcu 2020 roku, plany zaczęła krzyżować mu pandemia. Gdy ostatni brakujący do setki bieg w Rydze został odwołany, jedyną nadzieją okazała się Tanzania. W listopadzie ubiegłego roku Wojtkowi udało dobiec się do mety

Serengeti Safari Marathon

, co pozwoliło mu na pobicie rekordu.

Olbrzymi sukces nie oznacza końca projektu, który - jak wskazuje jego nazwa obejmuje 249 maratonów w 249 krajach. A to oznacza, że spektakularna setka, to jeszcze nie półmetek ambitnych planów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Gdzie można wyjechać na wakacje bez testów i kwarantanny? "Jest kilka krajów, które wprowadziły bardzo liberalne sposoby podróżowania"

Agnieszka Kaczorowska o rozwodzie rodziców. "Nie oceniam tego. Wybrali to, co było dla nich najlepsze"

Szczepienia przeciwko COVID-19. Jak sprawdzić skłonność do tworzenia zakrzepów krwi?

Autor: Adam Barabasz

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla