rekord świata

  rekord świata

  Josef Koeberl pobił rekord świata, przebywając w kapsule wypełnionej kostkami lodu. Wyczynu tego dokonał na rynku austriackiego miasteczka Melk. Jak mu się udało wytrzymać w takich warunkach przez ponad 150 minut? Czy kiedykolwiek się przeziębia? Z austriackim morsem rozmawiał reporter, Robert Stockinger. Natomiast ze studia połączyliśmy się z pediatrą, Ewą Miśko-Wąsowską, aby powiedziała o leczniczym działaniu niskich temperatur.

  Na początku 2018 r., podczas zgrupowania w Słupsku paraolimpijczyk Łukasz Mamczarz ustanowił nowy, nieoficjalny rekord świata w skoku wzwyż. Pochwalił się tym wyczynem w mediach społecznościowych. Film, na którym pokazał bicie rekordu zdobył wielką popularność na całym świecie. W jakich okolicznościach stracił nogę? Kiedy zaczął trenować skoki wzwyż? Co daje mu sport? Co go motywuje?

  Na naszej kanapie - MISTRZOWIE ŚWIATA: Adam Kszczot, Rafał Omelko, Karol Zalewski i Łukasz Krawczuk czyli nasi złoci medaliści z Mistrzostw Świata w Birmingham. Czym różnią się zawody rozgrywane na hali od tych rozgrywanych na zewnątrz? Jak walcza z tremą, jak nie "spalić się" przed ważnym występem? Jakie nasi mistrzowie mają plany na przyszłość?

  Hania Bakuniak, mimo że przygodę z pływaniem w lodowatej wodzie rozpoczęła zaledwie rok temu, już teraz odnosi sukcesy. Podczas otwartych Mistrzostw Niemiec przepłynęła kilometrowy dystans w rekordowym czasie 13 min. 5 sek. Dlaczego Hania wybrała tę dyscyplinę sportu? Jak przygotowuje się do startów? Jakie zasady obowiązują w zimowym pływaniu? Jakie cechy charakteru powinna mieć osoba, która chciałby trenować ten sport? Jak człowiek się czuje, kiedy wchodzi do lodowatej wody? Pływaczkę i jej trenera Bogusława Ogrodnika gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Hani życzymy wielu sukcesów.

  Tworzenie papierowych samolotów to zajęcie wymagające ogromnej precyzji, a przynajmniej na tym poziomie, który reprezentuje nasz gość, John Collins, rekordzista świata w najdłuższym locie samolotu z papieru. Czy Magda Mołek i Marcin Meller odnaleźliby się w roli konstruktorów papierowych obiektów latających? Dacie radę powtórzyć sztuczkę, którą zaprezentował nam John?

  Już w najbliższą sobotę w Dzień Dobry TVN wywiad z mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce Władysławem Kozakiewiczem. Jak zareagowali Rosjanie na wykonany przez polskiego tyczkarza pamiętny gest, nazwany potem "gestem Kozakiewicza"? Co go zmotywowało do pobicia rekordu świata?

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak był na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkał się tam z 11-letnią Olivią Rybicką-Oliver, która spróbuje pobić rekord świata na najszybszy piruet na łyżwach. Na czym polega bicie tego rekordu? Do kogo należy obecny rekord świata? Czy łyżwiarka jest zdenerwowana? Bartek porozmawiał również z Mariuszem Czerkawskim. Co hokeista robił na Stadionie Narodowym?

  Polski skialpinista Andrzej Bargiel pobił rekord wejścia na Manaslu, a potem zjechał z niego na nartach. 26-letni zakopiańczyk stanął na jego szczycie około 8:30 czasu polskiego. Wejście na wierzchołek zajęło mu 14 godzin i 5 minut. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy go razem z bratem Grzegorzem Bargielem, ratownikiem TOPR-u.