Pobiła rekord świata. Pływała przez 72 godziny bez snu i dłuższych przerw. "Jest ogromny ból"
Karolina Szczepaniak - sportowa kariera
Karolina Szczepaniak ma na swoim wiele sportowych sukcesów. Zdobyła ponad 100 medali mistrzostw Polski. Wystąpiła także na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku oraz w Londynie w 2012 roku. Pływaczka po 17 latach profesjonalnej kariery postanowiła wycofać się ze sportu z powodu problemów zdrowotnych - chorowała na anoreksję.
Po kilku latach przerwy Karolina wróciła do pływania, ale tym razem w wersji ultra.
- Czułam, że muszę sobie postawić jakiś cel. Tym celem stało się uczestnictwo w 12-godzinnym maratonie pływackim Otyliada, na której zaskakująco dobrze mi poszło po ośmioletniej przerwie od nie robienia nic - powiedziała Szczepaniak.
Karolina Szczepaniak pobiła rekord świata
Karolina niedawno pobiła niewiarygodny rekord świata. W ciągu trzech dób pokonała 7115 długości basenu, co daje 177 kilometrów i 875 metrów przepłyniętych bez snu i praktycznie bez przerwy. To nie był pierwszy raz, kiedy pływaczka osiągnęła tak spektakularny sukces.
- Każdy z tych challenge'y jest inny. W tamtym roku były dwie doby, teraz były trzy doby. Był też Bałtyk po drodze, były też maratony dobowe, pół doby. Było multum przepłyniętych kilometrów - przyznała Paulina Batorzyńska, trenerka przygotowania motorycznego.
Podczas bicia rekordu Karolina mierzyła się z kryzysami, kiedy ciało odmawiało jej posłuszeństwa.
- Jest ogromny ból, tego się nie da opisać. Musisz po prostu płynąć z tym przerażająco dużym bólem - wyznała pływaczka.
Cały wywiad znajdziesz w materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na Player.pl.
Zobacz także:
- Człowiek, który chciał przemierzyć Bałtyk. "Pływanie potrafiło mi uratować życie"
- Śmiałkowie przepłynęli Wisłę wpław. "To mój pierwszy raz"
- Basenowe zajęcia z bobasami. "Absolutnie fantastyczna przygoda"
Autorka/Autor: Justyna Piąsta
Reporter: Magda Nabiałczyk
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN