Daktyle, czarny sezam i wiesiołek to tylko niektóre skarby natury wspierające zdrowie i urodę kobiet. Po co jeszcze powinny sięgać panie, aby mieć siłę i witalność, do tego wyglądać pięknie? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła prowadząca cykl "Naturalnie!" Agnieszka Cegielska.

  Na rynku znajdziemy mnóstwo poradników, które mówią nam, jak mamy żyć. Marianne Power postanowiła przetestować jak najwięcej z nich, by wyciągnąć z nich to, co dla niej najlepsze. Przez 12 miesięcy żyła według zasad 12 poradników. O tym, jak zmieniło się jej życie Marianne opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  W dzisiejszym programie Qczaj ćwiczy z Renatą Nastańską, która napisała do Qczaja bardzo poruszający list. Z jakimi problemem zgłosiła się do nas Renata? Zobaczcie trening Qczaj i Renaty.

  Co roku około 3 500 Polek zapada na raka szyjki macicy. Połowa z nich nigdy nie wyzdrowieje, ponieważ zbyt późno zgłosiła się na cytologię. Oznacza to, że z 10 kobiet, u których codziennie wykrywa się w Polsce raka szyjki macicy, 5 umiera. Czy cytologia wykonywana regularnie jest w stanie uchronić przed rakiem szyjki macicy? Czy raka szyjki macicy, który został wcześnie wykryty można pokonać? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z onkologiem prof. Cezarym Szczylikiem oraz fotografką Agą Szuścik, która z powodu odkładania przez cztery lata cytologii zachorowała na raka szyjki macicy, a teraz przekonuje - dla niektórych w kontrowersyjny sposób - inne kobiety do wykonania cytologii.

  Jak działa dieta cytrynowa? Jakie obowiązują zasady w diecie cytrynowej? Co można jeść, a czego unikać w diecie cytrynowej? Które gwiazdy były na tej diecie i ile kilogramów udało im się zrzucić? O diecie cytrynowej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dietetyczką i coachem żywieniowym Agnieszką Mielczarek.

  Alexander Kopacz to kanadyjski bobsleista polskiego pochodzenia, który na ostatniej olimpiadzie zdobył złoty medal. Kiedy zaczął trenować ten sport? Czy długo musiał czekać na powołanie do kadry narodowej? W czym jeszcze odnosi sukcesy? Jak nauka pomogła zdobyć mu medal olimpijski? Z Alexandrem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Irmina Somers.

  Jeszcze kilkanaście lat temu kawior uchodził za produkt luksusowy i zarezerwowany wyłącznie dla wyższych sfer. Popyt spowodował jednak, że produkt ten stał się bardziej dostępny, również w sklepach, w umiarkowanej cenie. Należy jednak zauważyć, że najwyższej jakości ikra nadal kosztuje sporo i można ją dostać wyłącznie w luksusowych restauracjach. Jak jeść kawior z łososia i w jaki sposób serwować go zaproszonym gościom?

  Jesz wtedy, kiedy nie jesteś głodny? Kompulsywnie sięgasz po kolejne ciastko czy chipsa? To oznaka tego, że traktujesz jedzenie jak pocieszenie. Jak skończyć z podjadaniem? Jak inaczej nakarmić nasz "emocjonalny głód"? Czym zastąpić jedzenie?

  Refluks żołądka polega na cofaniu się treści żołądkowej w kierunku przełyku. Jakie są charakterystyczne objawy tej choroby? Czym jest spowodowany refluks żołądka? I jak się go leczy? O tym w Dzień Dobry TVN mówił gastroenterolog dr hab. n. med. Michał Lipiński.

  Magda Janik w ciągu 4 lat przytyła 14 kilogramów. Żeby schudnąć, jeździ na rolkach, łyżwach i rowerze. Niestety, mimo aktywności fizycznej waga stoi. Brak rezultatów spowodowany jest prawdopodobnie tym, że Magda nie potrafi zmotywować się do regularnych ćwiczeń. Czy Qczaj jej pomoże?

  Magdalena Liduch z powodu utraty zębów w górnej szczęce zdecydowała się na protezę, która okazała się niewygodna. Ponadto kobieta ciągle żyła w strachu, że proteza jej wypadnie, co znacznie ograniczyło jej życie. Z pomocą przyszli jej specjaliści z Malo Clinic i zmienili jej uśmiech nie do poznania. Na czym polegał zabieg? I jak metamorfoza zmieniła życie pani Magdy? Panią Magdę i stomatolog Annę Grabowską z Malo Clinic gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Kurtkę rowerową powinien posiadać każdy rowerzysta, niezależnie od tego, czy na rower wsiada codziennie, czy tylko w wolnej chwili. Aby spełniła swoje zadanie, czyli doskonale chroniła, a przy tym zapewniała komfort i swobodę ruchów, musi być starannie wybrana. Istnieje kilka podstawowych parametrów i cech, na które trzeba zwrócić uwagę, decydując się na kupno kurtki rowerowej.

  Chrapanie to znacznie poważniejszy problem, niż może się wydawać. Dotyczy sporej grupy społeczeństwa i ludzi w różnym wieku. Zasłyszane sposoby na chrapanie często mogą nie przynosić oczekiwanego efektu, a w rezultacie prowadzić do ciągłego zmęczenia, niewyspania i złego samopoczucia. Poznaj przyczyny chrapania oraz najlepsze domowe sposoby na chrapanie.

  Nogawki rowerowe przydają się, kiedy zmienia się pogoda. Mogą spełnić swoje zadanie niezależnie od pory roku, ponieważ dzięki nim szybko i w łatwy sposób zakrywa się nogi. Latem ratują sytuację, gdy pogoda gwałtownie się zmienia, zimą stanowią dodatkową warstwę ochronną odzieży. Warto zabierać je ze sobą na wakacyjne wycieczki, w góry, a także na treningi, zawody i maratony.

  Wkładka żelowa, w którą wyposażone są niektóre modele spodenek na rower, gwarantuje jeżdżącemu maksymalny komfort. Idealnie dostosowuje się do ruchów ciała i zapewnia dobrą wentylację. Wybierając odpowiednie spodenki, musimy zwrócić uwagę na rodzaj wkładki, która powinna być miękka, komfortowa, przewiewna i bezszwowa.

  Samoobrona jest systemem działań defensywnych, dzięki którym w sytuacji zagrożenia można skutecznie się obronić (ale też nie atakować, jak w przypadku wielu sztuk walki). Samoobrona kładzie nacisk na uniknięcie kontaktu fizycznego. Jeśli to się nie uda, należy zastosować poszczególne techniki i chwyty samoobrony, a następnie uciec lub wezwać pomoc.

  Od niemal roku lekarze mogą przepisywać pacjentom medyczną marihuanę, ale tego nie robią. Dlaczego tak się dzieje i dlaczego medycznej marihuany nadal nie ma w polskich aptekach? W Studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dr. Markiem Bachańskim, Kamilem Sipowiczem i Aleksandrą Pezdą, dziennikarką i publicystką, autorką książki „Zdrowaś Mario. Reportaże o medycznej marihuanie”.

  O sportowych "cieszynkach" rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarką sportową Pauliną Czarnotą-Bojarską oraz Radosławem Majdanem. Jak Robert Lewandowski ogłosił światu, że będzie ojcem? Dlaczego piłkarze nie mogą już zdejmować koszulek w czasie meczów? Ile w piłce nożnej jest "aktorzenia"?

  Z powodu olbrzymiej nadwagi Tomasz Łomnicki miał problemy ze złapaniem oddechu przy wchodzeniu ze schodów i wiązaniem sznurówek. Cierpiał na nadciśnienie i cukrzycę typu 2. Pewnego dnia powiedział "dość!" i przeszedł prawdziwą metamorfozę. O swojej drodze do odzyskania zdrowia i życia opowiedział w Dzień Dobry TVN. W studiu towarzyszyła mu zona Magdalena.

  Małżeństwo Lewandowskich dzień ostatniej operacji ich syna Miłosza zapamięta na całe życie. Zabieg się udał, ponieważ chłopcu wszczepiono zastawkę serca, wykonaną z jelita świni. Dlaczego prof. Jacek Moll zastosował tak nietypowy materiał? Jak chłopiec czuje się po zabiegu?

  Odgrzewanie jedzenia jest w obecnych, zabieganych czasach zupełnie czymś normalnym. Okazuje się jednak, że niektórych produktów spożywczych nie należy poddać ponownej obróbce termicznej ze względu na nasze zdrowie. Jakich zatem dań nie należy odgrzewać? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła dietetyk Celina Kinicka.

  Samorozwój to pojęcie, z którym można się spotkać dość często, mówiące o potrzebie doskonalenia się jednostki w bardzo różnie definiowanych wymiarach. Najczęściej o samorozwoju mówi się w kontekście rozwoju duchowego, rozwoju psychicznego czy rozwoju zawodowego. Niektórzy dążą też do rozwoju personalnego w rozumieniu wykształcenia w sobie zaawansowanych umiejętności interpersonalnych.

  Kiedy w otoczeniu pojawia się uciążliwy sąsiad, nie można pozostawiać tego bez reakcji. Przeciwnie – należy odpowiednio działać. Jeśli upomnienie czy prośba nie przynoszą skutku, trzeba skierować sprawę do spółdzielni, a nawet zawiadomić straż miejską lub policję.

  Jak, to co jemy wpływa na wiek naszego organizmu? Sprawdziliśmy, które produkty odbierają ciału młodość. O jedzeniu, które postarza w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dietetyk Hanną Stolińską –Fiedorowicz.

  Ciąża to szczególny stan, który jest dużym obciążeniem dla organizmu kobiety. W tym czasie ciężarna powinna też zadbać o swoją dietę. Nie musi jeść za dwoje, ale dla dwojga. Co to znaczy? Są jednak kobiety, które w ciąży się odchudzają. Choć wiedzą, że szkodzą dziecku, nie potrafią tego przerwać. Z czego to wynika? Jak będąc w ciąży zadbać o dobrą formę fizyczną? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Izabelę Dembińską, położną, propagatorkę świadomej pracy z ciałem w okresie ciąży oraz Tatianę Mindewicz-Puacz, psychoterapeutkę.