Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Wiele osób przed wyjściem z domu i wejściem na jednoślad wypija filiżankę kawy. Czy mała czarna przed jazdą wpływa na to, jak działa organizm człowieka? Odpowiedzi na pytanie poszukali badacze z Wielkiej Brytanii.
Świadomość społeczna dotycząca szkodliwości antyperspirantów i dezodorantów z aluminium wzrasta.
Pochodzi z Indonezji i jest ogromnym źródłem witaminy C – to właśnie dwie charakterystyczne cechy owocu salak. Brzmi egzotycznie? Zobacz, jakie ma właściwości i jak go spożywać.
Wielu myślało, że maseczki to pieśń przeszłości. Tymczasem koronawirus nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a obostrzenia mogą powrócić.
Kleszcz to mały, pasożytniczy pajęczak. Żywi się krwią i atakuje zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Przenosi wiele groźnych chorób, które mogą zakończyć się nawet śmiercią. Jak w takim razie bronić się przed kleszczami? Czy opryski są dobrym pomysłem? Jak go usunąć?
"Za okres od 30 czerwca do 6 lipca mamy 4 163 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 556 ponownych" - poinformowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Co to oznacza? Czy czeka nas kolejna fala pandemii?
23-latka przez lata zmagała się z silnym bólem. Miała też problem z zakupem ubrań.
Zawał serca nie musi wiązać się z charakterystycznymi dolegliwościami bólowymi. Niektórzy pacjenci przechodzą go niemalże bezobjawowo bądź przypisują jego oznaki innym przypadłościom. Jak rozpoznać niemy zawał?
Czym jest tzw. stresslaxing i skąd się bierze? Porozmawialiśmy o tym z dr. Mateuszem Grzesiakiem, psychologiem, wykładowcą oraz konsultantem.
Chloe Barnard cierpi na patologiczne zaniki pamięci, które znacząco utrudniają jej codzienne funkcjonowanie. 29-letnia Brytyjka często traci kontakt z rzeczywistością, zapomina kim jest i nie rozpoznaje twarzy krewnych.
W specjalnych kioskach profilaktycznych można bezpłatnie wykonać pomiary i na miejscu omówić je z doradcą. O ich funkcjonowaniu przypomina serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. Kto może z nich skorzystać? Co można zbadać?
Pokusa spędzenia choćby kilku dni na leżaku w nadmorskim kurorcie towarzyszy chyba większości czynnych zawodowo osób, jednak nie każdy decyduje się jej ulec. Tymczasem okazuje się, że odpoczynek od pracy może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia, zwiększyć produktywność, a nawet przyczynić się do obniżenia prawdopodobieństwa zgonu. O licznych korzyściach płynących z urlopu przekonują eksperci.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało wykaz leków oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności w naszym kraju. Na liście znajduje się aż 215 preparatów. Którzy chorujący mogą mieć problemy?
Owoce i warzywa powinny stanowić lwią część naszej diety. Jednak wielu z nas nie potrafi się przestawić i zrezygnować lub ograniczyć jedzenie mięsa.
Historia pani Wandy jest najlepszym dowodem na to, że przepisy nie są w stanie przewidzieć wszystkich zrządzeń losu. Za pozostawienie w jej jamie brzusznej skorodowanej igły, nie można nikogo pociągnąć do odpowiedzialności.
Kamizelka rowerowa to element odzieży sportowej, który powinna mieć każda osoba jeżdżąca rowerem na długich dystansach. Dobrze dopasowana i wykonana z wysokiej jakości materiału wpłynie na komfort jazdy. Warto zainwestować w droższą kamizelkę, która posłuży nam kilka lat.
Spodnie rowerowe to niezbędny element garderoby rowerzysty. W zależności od pogody, warunków panujących na zewnątrz, wyprawa na rower wymaga założenia odpowiednio spodni krótkich lub długich, wykonanych z materiału przewiewnego lub ocieplanych. Spodnie mogą być dopasowane lub luźniejsze – wszystko zależy od preferencji użytkownika.
Liliana Lewińska to 14-letnia gimnastyczka artystyczna, która ma już na swoim koncie imponujące sukcesy. Dziewczyna otrzymała m.in. trzy medale podczas Mistrzostw Europy juniorek w Tel Awiwie. Co musi poświęcić, by osiągać takie wyniki? Dowiesz się w Dzień Dobry TVN.
Coraz więcej osób decyduje się na to, aby skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Co ciekawe, formą terapii może być także pisanie pamiętnika. Na pomysł podróżującego pamiętnika wpadła Ilona Willner. Jak to działa? Jaką moc ma przelewanie swoich myśli na papier? O tym w Dzień dobry TVN rozmawialiśmy z autorką tego niecodziennego projektu i Marzeną Mawricz, psychologiem, terapeutą par.
Czy wszystko to, co widzimy, na pewno istnieje? Czy zmysł wzroku, któremu tak bardzo ufamy, na pewno jest tak doskonały, jak sądzimy? Wszystkie te pytania pojawiają się, kiedy spotykamy się z iluzjami, zwłaszcza takimi, jak efekt Troxlera.
Specjaliści zachęcają, aby zrezygnować z kupowania wody w plastikowych butelkach.
Wśród zawodników prestiżowego konkursu możemy oglądać także czterech polskich zawodników.
Bardzo ciepłe lata sprawiają, że coraz chętniej montujemy klimatyzację w domach, czy mieszkaniach. Choć urządzenie pomaga przetrwać naprawdę upalne dni, to nie zawsze korzystnie wpływa na nasze zdrowie.
Do lata zostało niewiele czasu, więc pora zawalczyć o szybką poprawę formy. Przysiady to najlepszy sposób na wyrzeźbienie pośladków i ud. Wyzwanie Squat Challenge polecają najlepsi trenerzy, choć nie należy do najłatwiejszych, przynosi spektakularne efekty. Na czym polega? Jak prawidłowo wykonywać przysiady? Wyjaśniamy krok po kroku.
Wakacyjne wyjazdy mogą być czasem regeneracji, tylko jeśli odpowiednio się do nich przygotujemy.
Amerykańska organizacja Environmental Working Group (EWG) opublikowała coroczne listy: brudną (parszywą) dwunastkę oraz czystą piętnastkę owoców i warzyw, które są oceniane pod względem zanieczyszczeń pestycydami. Jak wpływają one na organizm człowieka? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Katarzyna Bosacka, dziennikarka.
Endometrioza to przewlekła choroba narządów płciowych, która boleśnie dotyka miliony kobiet na całym świecie. Niestety wciąż niewiele mówi się o jej diagnostyce, objawach czy sposobach leczenia.
"Patrzymy na ludzi chorych przez pryzmat Hannibala Lectera".
Słodkie i soczyste owoce sezonowe to nie lada gratka dla wszystkich miłośników zdrowej diety. Latem dużą popularnością cieszą się zwłaszcza arbuzy.
Jak zacząć się oceniać przez pryzmat własnych możliwości, a nie przez innych?