Wielu z nas chętnie sięga po paluszki rybne. Nie tylko są idealne na szybki obiad, to jeszcze wydają się być zdrowe. Tymczasem skład niektórych z nich jest alarmujący.
Niektórzy czekają na niego z niecierpliwością przez cały rok. Inni się go boją, bo oznacza zmierzenie się z własnymi słabościami. Pozostali - po prostu go bagatelizują. Tłusty czwartek, bo to o nim mowa, jest dniem hołdującym słodkim grzeszkom. A jeśli się przejedliśmy? Oto, jak łatwo możemy się z takiego problemu wykaraskać!
Milena Widlak to 18-letnia biathlonistka i jednocześnie członkini młodzieżowej reprezentacji Polski w tej dziedzinie. Podczas jednego z treningów dziewczyna uległa poważnemu wypadkowi. Co się wydarzyło?
Estrogen kojarzony jest najczęściej z hormonami żeńskimi. Jednak estradiol – jeden z kluczowych estrogenów – odgrywa również istotną rolę w zdrowiu mężczyzn. Choć jego synteza rzeczywiście przebiega inaczej niż u kobiet, to i tak pozostaje ważnym elementem męskiej gospodarki hormonalnej. Jaką rolę pełni?
Tomasz Sobania przebieg całe Stany Zjednoczone. W ciągu 139 dni pokonał ponad 5250 kilometrów. Skąd wziął się pomysł na to wyzwanie? Jak wyglądały przygotowania? O tym biegacz i jego fizjoterapeuta Bartosz Mierzwa opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Przez 15 lat Bartek Kubkowski pływał wyczynowo. Zdobył 40 medali Mistrzostw Polski i startował w Puracahch Europy i Świata. Jego marzeniem jest przepłynięcie Bałtyku. Po trzech nieudanych próbach podjął się innego wyzwania. Opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.
Zawał serca to jedno z najpoważniejszych zagrożeń zdrowotnych w Polsce. Co roku dotyka ponad 100 tys. osób. Choć kojarzymy go z osobami starszymi, to aż 10% przypadków występuje u osób ok. 40 roku życia.
Zawał serca nie musi wiązać się z charakterystycznymi dolegliwościami bólowymi. Niektórzy pacjenci przechodzą go niemalże bezobjawowo bądź przypisują jego oznaki innym przypadłościom. Jak rozpoznać niemy zawał?
Zespół Roszpunki to zaburzenie, które pojawia się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Charakteryzuje się tym, że chory wyrwa, a potem zjada swoje włosy. Skąd się bierze to zaburzenie? Jak można sobie z nim poradzić? O tym w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl opowiedziała Agata Kowalska, psycholog PsychoMedic.