Jak przygotować się do porodu?
Izabela Dembińska w naszym studiu pokazała się w stroju, imitującym wnętrze człowieka, a dokładniej układ kostny i mięśnie. - Taki mam odbiór od moich obserwujących, że fajnie, żeby biologii w ten sposób też nauczyciele uczyli w takich kombinezonach, że łatwiej sobie pewne rzeczy, struktury cielesne wyobrazić, żebra, mięśnie brzucha, miednicę - wyjaśniała.
Ćwiczenia zaprezentowane przez ekspertkę nie wymagają szczególnych zdolności fizycznych. Opisywany przez nią "bociani krok" można wykonywać podczas zwykłego spaceru. Dlaczego jest istotny? - Ponieważ poprzez taki ruch kroczenia, jak bocian, który sobie przechodzi przez rzekę, nasza miednica kostna, zobaczcie, w rotacji talerzy biodrowych do rotacji zewnętrznej, otwiera się. Więc jeżeli te połączenia naszej miednicy się otwierają w tej górnej części, gdzie dziecko zaczyna swoją podróż przez kanał rodny, to ten maluch zyskuje tutaj więcej przestrzeni i działa nie tylko siła grawitacji, ale również poszerza się - tłumaczyła.
Ćwiczenia na piłce
W jaki sposób ciężarna może wykorzystywać piłkę? - Nie robię takiego ruchu pod sufit, bo wcale łatwiej dziecku w porodzie nie będzie, a wręcz mogę powodować nieprawidłowe wstawianie się. Ale staramy się wprowadzać miednicę w ruchy spokojne, koliste - mówiła położna.
Jak poprawnie wykonywać opisane ćwiczenia? Sprawdź w materiale na górze strony.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Wmawiali jej, że przez mały biust nie będzie mogła karmić dziecka. "Obwiniałam się za to"
- Zdecydowała się na "geriatryczną" ciążę. "Szybko umrzesz i zostawisz dzieci same"
- "Drzewo życia", czyli niezwykłe obrazy z łożyska. Pomysł podzielił internautów: "Po co?"
Autor: Michalina Kobla
Źródło zdjęcia głównego: Anita Walczewska/East News