Wmawiali jej, że przez mały biust nie będzie mogła karmić dziecka. "Obwiniałam się za to"

kobieta, która karmi piersią
Czy wielkość biustu wpływa na ilość pokarmu?
Źródło: Westend61/Getty Images
Karmienie piersią, choć jest jedną z najbardziej naturalnych czynności u ssaków, budzi spore emocje wśród ludzi. Kobiety, które karmią swoje dziecko w ten sposób, często spotykają się z nieprzyjemnymi komentarzami. Co więcej, zdarza się, że słyszą od innych, że z powodu małych piersi nie będą w stanie wyżywić pociechy. Czy faktycznie?

Dalsza część tekstu poniżej.

Kiedy zakończyć karmienie piersią?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Portal honey.nine.com.au opisał historię kobiety, która doświadczyła nieprzyjemności z powodu wielkości swoich piersi i faktu, że zdecydowała się karmić piersią.

Czy rozmiar piersi ma znaczenie?

Z artykułu, który pojawił się w serwisie, dowiadujemy się, że bohaterka tekstu od samego początku ciąży spotykała się nieprzyjemnymi uwagami na temat swoich piersi. "Eksperci" z jej najbliższego otoczenia wmawiali młodej mamie, że skoro ma niewielki biust, będzie miała mało pokarmu i nie da rady wykarmić dziecka. - Obwiniałam się za to. Przyjęłam to za prawdę, gdzie tak naprawdę wcale nie miało to znaczenia. Moje piersi są okej i mleko też się w nich pojawiło, ale potrzebny był czas. Takie uwagi mi nie pomagały - wyznała cytowana w tekście kobieta.

Bohaterka materiału wyznała również, że gdy jej dziecko już pojawiło się na świecie, bardzo pomogła jej konsultantka laktacyjna. - Po porodzie przyszła do mnie konsultantka i dała rady oraz wskazówki, jak mam przystawiać dziecko do piersi. Niektórym mamom przychodzi to szybko, a inne, takie jak ja, mogą potrzebować wsparcia - tłumaczyła portalowi.

Rozmiar piersi a ilość pokarmu. Co ma znaczenie?

Wielkość piersi nie ma żadnego wpływu na to, ile dana kobieta będzie miała pokarmu. W ogromnej większości przypadków mamy niezależnie od rozmiaru biustu są w stanie wykarmić swoje dziecko. Nie zmienia to jednak faktu, że u części kobiet pojawiają się problemy z laktacją. Co jest przyczyną? Powodów może być bardzo dużo. Niekiedy winny jest stres, zmęczenie, choroba, czy też dieta.

Mimo że karmienie piersią wydaje się być naturalne i zapisane w naszym DNA, to nie do końca prawda. Niejednokrotnie zarówno matka, jak i dziecko muszą się tego nauczyć. W tym pomaga właśnie konsultantka laktacyjna.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości