Dziecko płacze podczas lotu? Doświadczony pilot radzi, jak mu pomóc. "To działa"

GettyImages-6410-001001
Jak przygotować zwierzę do lotu samolotem?
Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Podróż samolotem dla jednych może być przyjemnością i relaksem, dla innych stresem i katorgą. Zmiana ciśnienia, mocna klimatyzacja, lęk wysokości, a do tego płaczące przez większość trasy dzieci. O ile w przypadku dorosłych znajdzie się kilka rozwiązań, by poradzić sobie z niekomfortową sytuacją, maluchom muszą pomóc rodzice. Sposoby na uspokojenie pociechy podczas lotu zdradził doświadczony pilot.

Jak pomóc dziecku w samolocie?

Nieodzownym elementem podróży samolotem są zatykające się uszy. Ze względu na zmianę ciśnienia możemy także doświadczyć bólu głowy. W takich przypadkach zaleca się żucie gumy do żucia, ssanie cukierka czy lizaka, przełykanie śliny lub ziewanie. Sytuacja ta jest nieco trudniejsza w przypadku niemowląt, które zdezorientowane zaczynają płakać. Wówczas matka robi wszystko, by jak najszybciej pomóc malcowi, a pasażerowie denerwują się na hałas. Jak się okazuje, są proste sposoby, by nawet najmłodszy pasażer czuł się dobrze podczas wycieczki samolotem. Dwie skuteczne techniki zdradził zawodowy australijski pilot Jimmy Nicholson.

Na TikToku opublikował swoje rady. Pierwsza z nich i zdaje się, że najprostsza, to danie dziecku piersi, butelki lub smoczka. Odruch ssania i połykania zniweluje ból wywołany zmianą ciśnienia. Metoda druga to poproszenie stewardessy o kostkę lodu i podanie jej maluchowi do ssania. W tym przypadku rodzice mają jednak wątpliwości, że zamrożona woda, która nie topi się zbyt szybko, może doprowadzić do zadławienia.

Pilot radzi, jak uspokoić dziecko w samolocie

Wskazówki pilota postanowili przetestować rodzice małych dzieci. Wkrótce przyznali, że są one skuteczne i spełniają swoją funkcję. Zarówno podczas startu jak i lądowania, dzięki odruchowi ssania, maluchy zdecydowanie lepiej znoszą zmiany ciśnienia.

- "W samolotach powinny być plakaty z takimi poradami", "Butelka za każdym razem przy lądowaniu i startowaniu. To działa. Jednak na kostkę lodu bym się nie zdecydowała ze względu na ryzyko zadławienia", "Ja zdecydowanie polecam karmienie piersią na pokładzie samolotu" - pisali w komentarzach internauci.

Nie da się ukryć, że długie podróże mogą być nużące dla nieco starszych dzieci. Przed lotem warto zaplanować im "atrakcje". Pewien matematyk na potrzeby spokojnej podróży wymyślił nawet wzór. Jak tłumaczy, mali pasażerowie powinni przesypiać 37 minut, dzięki czemu nie będą senni. Rysowanie, oglądanie filmu czy zabawa na tablecie lub telefonie przez ok. 31 minut sprawi, że nie będą się nudziły. Kolejne 19 minut warto, aby poświęciły na jedzenie przekąsek. Na 14 minut dzieciom można włączyć muzykę lub poczytać książkę. Jak obliczyć, kiedy pojawi się atak i kiedy nasze dziecko wpadnie w furię? Zobaczcie ten wzór.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości