karmienie piersią

  karmienie piersią

  Narodziny dziecka to rewolucja nie tylko w życiu kobiety, ale także w jej ciele. Największą przemianę przechodzą piersi. U niektórych pań robią się one większe, pełniejsze, a u innych powiększają się tylko nieznacznie. Od czego to zależy? Dlaczego u części mam biust praktycznie się nie zmienia i szybko wraca do rozmiaru sprzed ciąży, a u innych po zakończeniu karmienia całkowicie traci jędrność?

  Maria Konarowska wraz z Agnieszką Włodarczyk w 2016 roku wzięły udział w programie "Azja Express". Zajęły drugie miejsce, a od tego czasu dużo zmieniło się w ich życiu. Obie powitały na świecie swoje pierwsze dzieci: najpierw Maria córkę Gaję, a później Agnieszka syna Milana. Teraz Konarowska opublikowała poruszający wpis o zakończeniu etapu karmienia piersią.

  Temat karmienia piersią nie od dziś budzi wiele emocji, a opinie z nim związane są skrajnie różne. Dyskusje nie milkną, zwłaszcza, gdy sprawa dotyczy osób znanych. Ostatnio w jednym z wywiadów amerykańska celebrytka Nicole Austin przyznała, że wciąż karmi piersią swoją 5-letnią córkę. Choć wywołało to wiele kontrowersji to warto sprawdzić, jakie konsekwencje niesie za sobą długotrwałe karmienie dziecka mlekiem matki.

  Narodziny dziecka to szczególny moment w życiu kobiety. Przynosi wiele poruszających doświadczeń, jak choćby możliwość karmienia piersią. Wiele matek ze wzruszeniem wraca pamięcią do tego okresu, ponieważ wiązał się dla nich z budowaniem więzi z maluszkiem. Okazuje się, że takie wspomnienia można zachować na zawsze, zamykając pokarm w unikatowym naszyjniku, pierścionku lub bransoletce. Biżuteria z mleka matki to nowy i budzący sporo kontrowersji gadżet.

  Wśród specjalistów opinie dotyczące stosowania podczas laktacji diet eliminacyjnych są podzielone. Prof. Barbara Królak-Olejnik, kierownik Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, oraz doktorantka tej uczelni lek. Karolina Karcz przeanalizowały dostępne badania na temat wpływu diety wegetariańskiej i wegańskiej na jakość mleka matki. Do jakiego wniosku doszły ekspertki?

  400 dawczyń pokarmu kobiecego sprawiło, że z ich mleka skorzystało w Polsce ponad 3,6 tys. dzieci. Na świecie rocznie karmi się nim około miliona maluchów, a zapotrzebowanie jest coraz większe. 19 maja przypada Światowy Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego. Co trzeba zrobić, żeby nią zostać?

  Mleko matek, które przed porodem poddały się szczepieniu przeciwko COVID-19 chroni noworodki przed zachorowaniem. W badaniu przeprowadzonym przez hiszpańskich naukowców wzięły udział kobiety, które przyjęły preparat Pfizera oraz Moderny. Biolodzy przeanalizowali też przypadki zakażonych kobiet w okresie karmienia piersią.

  Davina Wright jest mamą trojaczków. Zrobiło się o niej głośno w zagranicznych mediach za sprawą postu, który zamieściła na blogu The Milk Meg. Kobieta napisała, że ma już dość karmienia piersią swoich 5-letnich pociech. Jednak kiedy próbuje je odstawić, Willow, Connor i Summer mocno się buntują.