karmienie piersią

  "Podstawową przyczyną bólu jest nieprawidłowa technika".

  "15-letnia dziewczynka z noworodkiem szlochała i trzęsła się".

  Opis fotki wywołał żywiołową dyskusję internautek.

  Ola Żebrowska po raz kolejny normalizuje temat publicznego karmienia piersią. Tym razem gwiazda wrzuciła do sieci zdjęcie, na którym widać, jak robi to w windzie. Taka postawa spodobała się jej fanom.

  Maja Hyży jest dumną mamą czwórki dzieci. Artystka chętnie dzieli się z fanami wybranymi szczegółami z życia prywatnego, dlatego na jej instagramowym profilu nie brakuje postów związanych z rodzicielstwem.

  Zwróciła w ten sposób uwagę na bardzo ważny problem.

  Emilia Komarincka-Klynstra wyznała, że karmienie piersią jest dla niej bardzo ważnym aspektem macierzyństwa. Fanki w komentarzach dziękują jej za szczery wpis.

  Okres karmienia piersią to dla wielu kobiet bardzo wyjątkowy czas. Część pań, aby go upamiętnić, decyduje się na zrobienie specjalnej biżuterii.

  Mleko matki to najlepszy i najzdrowszy pokarm dla noworodka. Dlatego też specjaliści zalecają, aby kobieta karmiła piersią przez co najmniej pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Kiedy i jak aktywuje się laktacja?

  Karmienie dzieci piersią w miejscach publicznych wciąż budzi wiele niezrozumiałych kontrowersji. Z nieprzyjemną sytuacją spotkała się jedna z mieszkanek Trójmiasta.

  Agnieszka Kaczorowska często dzieli się ze swoimi obserwującymi radami dotyczącymi wychowywania dzieci. W najnowszym wpisie na Instagramie zachęca kobiety do karmienia piersią. - Cudowna sprawa! - zapewnia.

  Co robiła, by przyzwyczajać syna do butelki?

  Mleko matki zawiera cenne składniki, wspierające prawidłowy rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka. Okazuje się jednak, że piją je nie tylko noworodki. Na całym świecie kwitnie handel pokarmem pochodzącym z kobiecych piersi. Bohaterka programu "Moja sekretna praca" sprzedaje go nie tylko potrzebującym mamom, ale także kulturystom, pragnącym osiągać lepsze wyniki na siłowni.

  "Pierwsze godziny po porodzie są kluczowe".

  "Synchroniczne" - żartuje aktorka.

  Karmienie dziecka to temat, który wciąż wywołuje ogromne emocje. Skłóca matki, dzieli specjalistów i rozgrzewa do czerwoności użytkowników for internetowych. Post Olgi Frycz, przedstawiający sielankowy obraz mamy karmiącej maleństwo butelką, stał się punktem zapalnym takiej dyskusji.

  Brytyjska fotografka Sophie Harris-Taylor stworzyła wyjątkowy cykl, który przedstawia portrety kobiet na różnych etapach karmienia piersią. "Chciałam zacząć nowy projekt, który opowiadałby o tym, co właśnie przechodzę" - wyjaśnia autorka zdjęć, o których pisze cały świat.

  Monika Mrozowska pokazuje w mediach społecznościowych prawdziwe oblicze macierzyństwa, bez lukru. W ostatnim poście pochyliła się nad tematem karmienia piersią i ospy wietrznej, z którą mierzył się jej najmłodszy syn. "Dasz radę. Jeszcze chwila i będzie po sprawie" - kibicują jej internautki.

  Lekarz odpowiada, czy to możliwe.

  "Chciałabym już zakończyć naszą przygodę".

  "Na samą myśl chce mi się płakać".

  "Przeryczałam cały dzień".

  "W ciąży czułam się jak strasznie ciepiące zwierzę".

  "Byłam przekonana, że coś dzieje się z moimi oczami".

  "Trzeba stawiać granice"

  Karmienie piersią ma korzystny wpływ na rozwój dziecka. Dzięki mleku matki maluchy mają lepszą odporność, rzadziej zmagają się alergiami. Na tym jednak nie koniec. Najnowsze badania pokazują, że karmienie piersią chroni przed zakażeniem bakteriami odpornymi na działanie antybiotyków.

  Aleksandra Żebrowska od dłuższego czasu odczarowuje w mediach społecznościowych obraz cukierkowego macierzyństwa. Tym razem doświadczona matka trójki dzieci podzieliła się z internautami zdjęciem z porannego stretchingu. Trzeba przyznać, że takiej odmiany ćwiczeń do tej pory nie znaliśmy.  

  Narodziny dziecka to rewolucja nie tylko w życiu kobiety, ale także w jej ciele. Największą przemianę przechodzą piersi. U niektórych pań robią się one większe, pełniejsze, a u innych powiększają się tylko nieznacznie. Od czego to zależy? Dlaczego u części mam biust praktycznie się nie zmienia i szybko wraca do rozmiaru sprzed ciąży, a u innych po zakończeniu karmienia całkowicie traci jędrność?

  Maria Konarowska jakiś czas temu poruszyła w sieci temat ostatniego karmienia dziecka piersią. Aktorka zastanawiała się nad odpowiednią chwilą na to, aby rozpocząć nowy etap. Po 21 tygodniach z sukcesem udało się zmienić dotychczasowe nawyki, a swoimi przemyśleniami na ten temat, Maria podzieliła się w mediach społecznościowych.

  Agnieszka Włodarczyk jest mamą kilkutygodniowego Milana. Aktorka nie ukrywała, że nie jest zwolenniczką publicznego karmienia piersią. Musiała jednak się przemóc, bo synek był głodny, a ona zapomniała zabrać butelki z mlekiem. Pod opublikowanym na Instagramie zdjęciem wywiązała się gorąca dyskusja.