Aryna Sabalenka zabrała głos po osobistej tragedii. "Mam złamane serce"

Aryna Sabalenka zabrała głos po śmierci ukochanego
Źródło: Dzień Dobry TVN
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Nagła śmierć Konstantina Kołcowa była ogromnym szokiem dla całego świata sportu. Aryna Sabalenka, tenisistka i rywalka Igi Świątek, w specjalnym oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych odniosła się do tragedii. Co napisała wiceliderka rankingu WTA?

Aryna Sabalenka o śmierci Konstantina Kołcowa

We wtorek, 19 marca media podały informację, że Konstantin Kołcow nie żyje. Mężczyzna był hokeistą i partnerem białoruskiej tenisistki - Aryny Sabalenki. Po kilku dniach od tragedii zawodniczka postanowiła zamieścić w mediach społecznościowych krótkie oświadczenie.

- Śmierć Konstantina to niewyobrażalna tragedia i choć nie byliśmy już razem, to mam złamane serce. Proszę, uszanujcie prywatność moją oraz jego rodziny w tym trudnym czasie - czytamy w poście, który tenisistka zamieściła w serwisie X (dawniej Twitter).

Warto dodać, że mimo osobistej tragedii Sabalenka nie zamierza rezygnować ze sportu i udziału w zawodach. Tenisistka zagra na turnieju w Miami. Nie będzie jednak uczestniczyć w spotkaniach z dziennikarzami.

Konstantin Kołcow - kim był ekspartner Aryny Sabalenki?

Konstantin Kołcow były białoruskim hokeista z doświadczeniem w NHL. Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako trener. Najpierw był asystentem szkoleniowca Saławatu, a następnie samodzielnie prowadził reprezentację Białorusi.

Początkowo jako przyczynę śmierci mężczyzny podano oderwanie się zakrzepu. Później poinformowano, że zginął w wypadku samochodowym. Natomiast z ustaleń policji wynika, że najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Zdaniem służb wyskoczył z balkonu.

Myśli samobójcze - gdzie szukać pomocy?

Jeśli masz objawy kryzysu emocjonalnego - nie czekaj. W Polsce dostępnych jest kilka zupełnie bezpłatnych, całodobowych infolinii, na których znajdziesz pomoc. 

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, telefon: 800 702 222;
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości