Alan i Olaf to bracia, którzy chorują na kardiomiopatię rozstrzeniową. Jedyną szansą dla chłopców na życie i powrót do normalności jest przeszczep serca. Ile dzieci w Polsce jest w podobnej sytuacji? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z prof. Piotrem Kalicińskim, chirurgiem dziecięcym, transplantologiem.

  Wzrost dziecka nie jest jedynym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze pierwszego roweru. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jeszcze wygodę jazdy, solidność wykonania roweru, bezpieczeństwo użytkowania i wygląd.

  Karob jest znany odbiorcom z Grecji, Włoch, Indii, Australii. Jego zaletą jest słodkawy aromat przypominający kakao. Warto również zwrócić uwagę na to, że nie zawiera on glutenu i kofeiny, przez co może być wykorzystywany w przygotowywaniu smakołyków dla dzieci.

  Przemek Długołęcki przez długi czas trenował piłkę ręczną. Dzięki siostrze odkrył w sobie inne pokłady talentów. Dzisiaj mężczyzna jest jednym z najbardziej podziwianych pole dancerów nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Droga na szczyt była jednak okupiona nie lada cierpieniem. Przemek o mały włos nie stracił sprawności w ręce podczas wypadku na jednym z treningów. O harcie ducha i zamiłowaniu do sportu sportowiec opowiedział w Dzień Dobry TVN. Swoich sił w tańcu na rurze spróbował także Filip Chajzer.

  Ocet, jako środek czyszczący, święci triumfy wśród ekologicznych środków czystości. Ma wiele zalet, a główną jest jego niska cena. Jak go wykorzystać w domu i dlaczego nie łączyć go z sodą? Porad udzieliła Sylwia Panek, chemiczka i blogerka.

  Rodzice, którzy szukają nosidełka dla swojego dziecka nie mają łatwego zadania. Rynek oferuje im różnego rodzaju akcesoria, które mają przede wszystkim pozwolić na bezpieczne przemieszczanie się z dzieckiem. Czy faktycznie tak jest? Na co zwrócić uwagę przy zakupie nosidełka, a może zamiast niego wybrać chustę? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Pawłem Zawitkowskim, fizjoterapeutą.

  Wielu rodziców w obawie o zdrowie dziecka, zwłaszcza w chłodniejsze dni, woli, aby ich pociechy nie wychodziły z domu. Zupełnie inne podejście do zdrowia dzieci panuje w jednym warszawskich przedszkoli. Dzieciaki, które do niego chodzą, większość dnia spędzają... w lesie. Czy to bezpieczne? Z Anną Płuską, dyrektorką leśnego przedszkola rozmawiał Robert Stockinger.

  Uprawianie sportu poprawia nie tylko nasze zdrowie, ale także samopoczucie. Niestety czasem zdarza się, że w pogoni za wyrzutem endorfin aktywność fizyczna przestaje być przyjemnością, a staje się przymusem. Skąd się bierze uzależnienie od sportu? Jak można z nim walczyć? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Tomaszem Zyśko, który biega ultramaratony i Kają Funez-Sokołą, psychologiem i psychoterapeutką.

  Stres, którego nie umiemy sobie zrekompensować może doprowadzić do poważnych problemów. Kumulacja napięcia w ciele może wywołać szereg dolegliwości, które w żaden sposób nie są łączone ze stresem. Jak odróżnić objawy psychosomatyczne od organicznych? Gdzie szukać pomocy i jak radzić sobie z nadmiernym stresem? O tym wszystkim w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr Ewą Kempisty-Jeznach.

  Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sprawiała, że pracę musieliśmy przenieść do domu. Niestety część z nas nie ma w mieszkaniu odpowiedniego krzesła ani biurka, a to skutkuje problemami z kręgosłupem. Jak sobie pomóc i jakich błędów nie popełniać? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Agatą Dąbrowską, trenerką i dietetyczką oraz Bartkiem Paluchem, trenerem personalnym i fizjoterapeutą.

  Szczepienia przeciwko COVID-19 już się zaczęły. Od 15 stycznia mogą się rejestrować seniorzy po 80. roku życia, a od 22 stycznia osoby, które skończyły 70 lat. Niestety mają one spore problemy z zapisaniem się na szczepienie. Jak prawidłowo zarejestrować się na szczepienie i co zrobić, kiedy brakuje dla nas terminów?

  Przykładanie do ciała ciepłych termoforów rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne, co pozytywnie wpływa na leczenie stanów zapalnych oraz zmniejsza ból. Mięśnie stają się mniej napięte, co daje przyjemne odczucie ukojenia i rozluźnienia. Zdarza się jednak, że termofory pękają. Jak się wtedy zachować i co zrobić, by tego uniknąć opowiedziały w Dzień Dobry TVN blogerka Katarzyna Harmony oraz fizjoterapeutka Dorota Chałubińska.

  Aneta Konieczna to trzykrotna medalistka olimpijska w kajakarstwie. Jej dalszą karierę sportową pokrzyżowała choroba. W 2012 roku lekarze zdiagnozowali u niej raka szyjki macicy. Co sprzyja rozwojowi tej choroby? Jak można się z przed nią chronić? Rozmawialiśmy o tym z dr. Piotrem Sobiczewskim, ginekologiem i onkologiem oraz Aldoną Zawadą, która zmagała się z tym nowotworem.

  Rząd zdecydował się wprowadzić zmiany w harmonogramie szczepień przeciwko COVID-19. Jak przekazał na konferencji prasowej szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk pierwszy etap został podzielony na trzy etapy. Dzięki zmianom na wcześniejsze zaszczepienie będą mogły liczyć m.in. osoby przewlekle chore. Kto jeszcze skorzysta na zmianie?