Materiał promocyjny

Tak odkrywa się młode piłkarskie talenty. Co jest najważniejsze podczas treningu?

Ruszyła 3. edycja finału Sokoliki Cup,
Wielki turniej małych piłkarzy
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ruszyła 3. edycja finału Sokoliki Cup, podczas którego zmierzyło się 20 drużyn z całej Polski. Na stołecznej murawie spotkali się młodzi utalentowani piłkarze, których forma udowadnia, jak ważne są zdrowe nawyki żywieniowe w życiu dzieci. O szczegółach na ten temat w Dzień Dobry TVN mówili ambasadorowie akcji, piłkarze: Łukasz Piszczek oraz Łukasz Fabiański.

Młodzi mistrzowie futbolu

Podczas 3. finału Sokoliki Cup odbywającego się w Warszawie przygotowano atrakcje dla wszystkich młodych pasjonatów i pasjonatek piłki nożnej. Wspólne zajęcia sportowe dla dzieci poniżej 10. roku życia miały na celu wsparcie ich aktywności fizycznej, edukację w zakresie ruchu oraz zdrowych nawyków żywieniowych. Jak podkreślili organizatorzy zawodów, przykład sukcesów dojrzałych sportowców może być dowodem na to, że ciężka praca, zrównoważona dieta i regularne treningi prowadzą do sukcesu.

Otwarte spotkanie z gwiazdami piłki nożnej

Jedną z atrakcji było spotkanie z uznanymi byłymi reprezentantami Polski w piłce nożnej Łukaszem Piszczkiem i Łukaszem Fabiańskim. - Zaczynałem w wieku chyba 6-7 lat na boisku szkolnym i też tata zaciągnął mnie na treningi. [...] Jeśli chodzi o granie w piłkę w tak młodym wieku, to ta radość i zabawa jest najważniejsza - stwierdził Łukasz Piszczek.

Obaj piłkarze uważają, że zbilansowana dieta, regularne oraz pełnowartościowe posiłki to podstawa zdrowego trybu życia wypełnionego sportem.

- Odżywianie jest bardzo istotne w tym wszystkim, żeby prawidłowo się rozwijać, dobrze rosnąć, mieć dużo energii. Sport oczywiście w tym wszystkim pomaga, więc trzeba na pewno bardzo mocno na to wszystko zwracać uwagę - wyjaśnił Łukasz Fabiański.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości