Materiał promocyjny

Piłkarskie triki mistrza Krzysztofa Golonki. "Możemy zobaczyć to wszystko w super slow motion"

Piłkarskie triki mistrza Krzysztofa Golonki. "Możemy zobaczyć to wszystko w super slow motion"
Triki mistrza Krzysztofa Golonki
Źródło: Dzień Dobry TVN
Przed nami wielkie, sportowe emocje. Już 14 czerwca rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Kibicowanie Biało-Czerwonym na stadionie to z pewnością niesamowite przeżycie, ale obserwując rozgrywkę z trybun, nie wszystko można dojrzeć. Z pomocą przychodzi nowoczesny telewizor, dzięki któremu żadna akcja na murawie już widzom nie umknie, bo wreszcie można ogladać sport z bliska. Więcej na ten temat opowiedział w Dzień Dobry TVN Krzysztof Golonka, finalista programu "Mam Talent!" i mistrz świata trików piłkarskich.

Sportowe emocje w najlepszej jakości

Krzysztof Golonka jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie wykonywania efektownych trików piłkarskich. Najpopularniejszy sportowy youtuber w Polsce uwielbia chodzić na mecze i obserwować zmagania piłkarzy. Po powrocie do domu odtwarza rozgrywkę na telewizorze i jeszcze raz wszystko dokładnie ogląda.

- Powtórki dla mnie, jako osoby, która zajmuje się trikami od wielu lat, są elementem kluczowym w analizie. Bo właśnie dzięki tym powtórkom możemy skupić się na detalach. Możemy zobaczyć to wszystko w super slow motion. Możemy skupić się, jak ta piłka została poprowadzona w lewą i w prawą stronę. A na meczu, jak to w ferworze emocji, myślę, że wielu z nas miało taką sytuację, że akurat obróciło się, kiedy była ta najciekawsza akcja. Dzięki tym powtórkom jesteśmy w stanie to opanować. Podczas meczu poddaję się emocjom, niech leci, skupiam się na całej, fajnej atmosferze, a jeżeli potem mam się nauczyć danego zwodu, no to oczywiście wracam do domu i już następnego dnia staram się to wszystko analizować - powiedział Golonka w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską.

Czy Krzysztof tworzy triki z użyciem piłki, inspirując się grą piłkarzy, czy jednak sam je wymyśla?

- To wszystko zależy od danego piłkarza. Bo jeżeli chodzi o tych moich idoli z dzieciństwa, czyli Ronaldinho, czy potem Ronaldo, czy w ostatnich czasach Vinicius i Robert Lewandowski, no to wiadomo, tych trików podczas meczu można było zobaczyć naprawdę mnóstwo. Ale potem można było każdy z tych trików odpowiednio ewoluować, rozwinąć i dodać coś swojego. Myślę, że to sprawiło, że na YouTubie ten mój kanał "Trenuj z Krzychem" mógł rozwinąć się w tak fajnym tempie, no i do dziś jest oglądany. I dzięki temu możemy rozwijać swoje umiejętności - podkreślił finalista "Mam Talent!".

Podczas oglądania sportowych potyczek ważne są detale, które jesteśmy w stanie dostrzec na ekranie, więc niezwykle istotna jest wysoka jakoś obrazu. To właśnie zapewnia telewizor marki Samsung 98" QLED 4K Q80C.

Piłka nożna na ekranie

Czy fani sportu wciąż nagrywają mecze i później je odtwarzają?

- Myślę, że takt. Pytanie, czy jest to nagranie, czy potem szukają tego w najlepszej możliwej jakości, w 4K, żeby skupić się na poszczególnym elemencie. Ja nie raz oglądałem mecz, kiedy Vinicius wykonywał najlepsze przeplatanki, bo po prostu podczas tej jednej transmisji nie byłem w stanie tego zobaczyć, zrozumieć, jak ta piłka popłynęła, jak ona się zachowała. Dopiero w domu mogłem na spokojnie to zbliżyć, skupić się na detalach. Jeżeli mamy to super zwolnienie, no to łatwiej nam to wszystko przystosować. Myślę, że to jest super, bo kiedy ja zaczynałem, miałem 15 lat, to był rok 2005. Nie miałem takich możliwości, powiedzmy sobie szczerze - wskazał mistrz świata trików piłkarskich.

Gość Dzień Dobry TVN pokazał krok po kroku, jak wykonać piłkarskie triki. Popis umiejętności Krzysztofa Golonki oraz dwóch młodych piłkarzy, Dawida i Filipa, można zobaczyć w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?