Teraz już żadna akcja na murawie nie umknie widzom.
Zobacz, czym można wyczyścić ekran telewizora na stronie Dzień Dobry TVN.
Jeszcze przed świętami europejska marka KIVI przedstawiła nowy produkt, który może być dobrym pomysłem na prezent dla dziecka. Smart TV KIVI KidsTV jest specjalnie przeznaczony dla najmłodszych widzów. Jego ekran jest chroniony przez hartowane szkło, które wytrzymuje wstrząsy i zarysowania, a niebieska ramka może być wykorzystana do przymocowania zestawów konstrukcyjnych z klocków. Przyjrzyjmy się zatem zupełnie nowemu modelowi telewizora.
W latach 50. XX wieku marzył o nich niemal każdy Polak, dziś niewielu z nas pamięta o ich istnieniu. Telewizory kineskopowe czasy świetności mają już za sobą, jednak kilkadziesiąt takich odbiorników wciąż można podziwiać w gdyńskim oddziale Archiwum Państwowego w Gdańsku.
Do połączenia laptopa z telewizorem wystarczą w głównej mierze kable, jednak wszystko zależy od złącza, którego się użyje: HDMI, VGA czy DVI. W razie kłopotów z różnymi portami w urządzeniach można zastosować konwertery. Jeżeli cenisz sobie mobilność, istnieje także możliwość połączenia przez Wi-Fi.
Sezon jesienny zaczął się w najlepsze. W tym czasie coraz częściej marzymy, by chłodne dni spędzać pod ciepłym kocem z herbatą i przekąskami w dłoni. Jak nie dać się jesiennej chandrze? Idealne rozwiązania na miłe wieczory przygotował dla nas Konrad Koterba, poszukiwacz gadżetów.
W Dolinie Krzemowej odbyła się konferencja poświęcona technologiom wizualnym i telewizji. Był tam Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii, który w programie Dzień Dobry TVN opowiedział m.in. o drukowanych ekranach.
Choć obecnie ciężko wyobrazić sobie życie bez telewizora, jeszcze sto lat temu pozostawał w sferze marzeń wynalazców. Dopiero 26 stycznia 1926 roku (w niektórych źródłach – 27 stycznia) John Logie Baird zorganizował pierwszy publiczny pokaz transmisji telewizyjnej w Londynie. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, dziennikarka i blogerka, opowiedziała, jak to niezwykłe urządzenie zmieniło się przez dekady.
Mateusz Borkowski od początku emisji programu "Gogglebox. Przed telewizorem" wzbudza w widzach skrajne emocje - jedni go kochają, a drudzy nienawidzą. Dlaczego? Wszystko za sprawą ciętego języka i niewybrednych komentarzy. W rozmowie z Oskarem Netkowskim Big Boy podsumował 200 odcinków niezwykle popularnego show.
Sylwia Bomba od lat ubarwia życie widzom programu "Gogglebox. Przed telewizorem". Z okazji okrągłego, dwusetnego odcinka programu uwielbiana przez fanów gwiazda zaprosiła naszego reportera Oskara Netkowskiego do swojego domu. Podczas wspólnego oglądania telewizji opowiedziała o kulisach swojej kariery i przeciwnościach losu, którym się nie poddała.
Wybór odpowiedniego sprzętu RTV to nie lada wyzwanie. Wie o tym doskonale Anna Nowak-Ibisz, która specjalnie dla milionów Polaków testuje i ocenia najnowsze gadżety pojawiające się na rynku. Tym razem sprawdziła, jaki dekoder będzie najlepszy dla rodzin i par.
Herbatka, ciepły koc i dobry film - to wymarzony scenariusz na jesienny wieczór. A jak zorganizować kącik telewizyjny w domowym zaciszu? Podpowiada Agnieszka Witkowska w ramach naszego cyklu "Sama to ogarniesz". Przy okazji dowiecie się, że telewizor może również pełnić funkcję estetyczną.
Zadzwoniła pod numer alarmowy i płacząc zgłosiła kradzież. W rozmowie z dyspozytorem mieszkanka Kopanicy wspominała również o problemach z sercem. Na pomoc ruszyli jej policjanci. Na miejscu okazało się, że kobieta była pijana, a funkcjonariuszy wezwała, bo nie mogła włączyć telewizora.
Sennik interpretuje telewizor w marzeniach sennych jako oznakę chęci wprowadzenia zmian w życiu i zerwania z trapiącą śniącego rutyną. Co jeszcze może oznaczać sen o oglądaniu telewizji lub wpatrywaniu się w telewizor?
Elektronika coraz bardziej dominuje w naszym życiu. Czy potrafimy bez niej żyć? Poznajcie rodzinę Latosów, która postanowiła zrobić sobie wakacje od patrzenia we wszelkiego rodzaju ekrany. Zaczęło się delikatnie: od jednego dnia w tygodniu. Jak sytuacja wygląda teraz? Czy nieużywanie telefonów zacieśniło ich relacje? Komu było najtrudniej zrezygnować z telefonu?
Bartosz Węglarczyk: "U nas na podwórku dzieci zawodowych kryminalistów mieszały się z dziećmi profesorów, którzy zajmowali się fizyką jądrową (...) Podwórka były egalitarne nadzwyczaj". Elżbieta Romanowska: "Teraz (dzieci) siedzą w domu i albo trenują kciuki, albo oddają się całkowicie światu wirtualnemu". Wujek Samo Zło: "To było takie fajne miejsce gdzie można było się nauczyć wielu rzeczy np. działania w grupie". W Dzień Dobry TVN z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o tym, czym różnią się dzisiejsze podwórka od tych, które pamiętają z dzieciństwa.
Co prawda Filip Chajzer nie zamknął się w pokoju obitym korkiem jak Marcel Proust, ale spróbował znaleźć czas, który jeszcze pozostał. Udał się w stronę klasyka, czyli perfekcyjnej, płaczącej Ewki. Jak Polscy najchętniej spędzają wolny czas i czy dla wszystkich jest on stracony? A co Ty robisz w wolnym czasie? Sięgasz po książkę czy po pilota do telewizora? A może uprawiasz sport... spacerując po galerii handlowej? :)
Masz dość swojego leniwego męża, który zamiast szukać pracy wyleguje się przed telewizorem? Chciałabyś, żeby się zmobilizował i wziął za siebie? Poznaj historie kobiet, których mężowie są darmozjadami! Zobacz kolejny odcinek "Rozmów w toku".