telewizor

  Ulubione filmy, seriale, programy rozrywkowe czy mecze można oglądać nie tylko w zaciszu własnego domu, ale również na świeżym powietrzu. Telewizor The Terrace marki Samsung to idealnie rozwiązanie na całoroczną rozrywkę na zewnątrz, bez względu na to czy świeci słońce, czy pada deszcz. Jak to możliwe?

  Wieczory na przydomowym tarasie to niezaprzeczalny atrybut lata. Długo wyczekiwany relaks można jeszcze bardziej umilić, wybierając odpowiednie gadżety. Konrad Koterba zaprezentował w programie kilka z nich. Sprawdź, co zrobić, żeby ogród stał się miejscem z którego nie będziemy chcieli wychodzić i to bez względu na pogodę.

  W Dolinie Krzemowej odbyła się konferencja poświęcona technologiom wizualnym i telewizji. Był tam Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii, który w programie Dzień Dobry TVN opowiedział m.in. o drukowanych ekranach.

  28 marca pierwszy obszar Polski zostanie przełączony na nowy standard Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Czy trzeba będzie kupić nowy telewizor lub dekoder?

  Choć obecnie ciężko wyobrazić sobie życie bez telewizora, jeszcze sto lat temu pozostawał w sferze marzeń wynalazców. Dopiero 26 stycznia 1926 roku (w niektórych źródłach – 27 stycznia) John Logie Baird zorganizował pierwszy publiczny pokaz transmisji telewizyjnej w Londynie. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, dziennikarka i blogerka, opowiedziała, jak to niezwykłe urządzenie zmieniło się przez dekady.

  Mateusz Borkowski od początku emisji programu "Gogglebox. Przed telewizorem" wzbudza w widzach skrajne emocje - jedni go kochają, a drudzy nienawidzą. Dlaczego? Wszystko za sprawą ciętego języka i niewybrednych komentarzy. W rozmowie z Oskarem Netkowskim Big Boy podsumował 200 odcinków niezwykle popularnego show.

  Sylwia Bomba od lat ubarwia życie widzom programu "Gogglebox. Przed telewizorem". Z okazji okrągłego, dwusetnego odcinka programu uwielbiana przez fanów gwiazda zaprosiła naszego reportera Oskara Netkowskiego do swojego domu. Podczas wspólnego oglądania telewizji opowiedziała o kulisach swojej kariery i przeciwnościach losu, którym się nie poddała.

  Wybór odpowiedniego sprzętu RTV to nie lada wyzwanie. Wie o tym doskonale Anna Nowak-Ibisz, która specjalnie dla milionów Polaków testuje i ocenia najnowsze gadżety pojawiające się na rynku. Tym razem sprawdziła, jaki dekoder będzie najlepszy dla rodzin i par.

  Herbatka, ciepły koc i dobry film - to wymarzony scenariusz na jesienny wieczór. A jak zorganizować kącik telewizyjny w domowym zaciszu? Podpowiada Agnieszka Witkowska w ramach naszego cyklu "Sama to ogarniesz". Przy okazji dowiecie się, że telewizor może również pełnić funkcję estetyczną.

  Zadzwoniła pod numer alarmowy i płacząc zgłosiła kradzież. W rozmowie z dyspozytorem mieszkanka Kopanicy wspominała również o problemach z sercem. Na pomoc ruszyli jej policjanci. Na miejscu okazało się, że kobieta była pijana, a funkcjonariuszy wezwała, bo nie mogła włączyć telewizora.

  Sennik interpretuje telewizor w marzeniach sennych jako oznakę chęci wprowadzenia zmian w życiu i zerwania z trapiącą śniącego rutyną. Co jeszcze może oznaczać sen o oglądaniu telewizji lub wpatrywaniu się w telewizor?

  Elektronika coraz bardziej dominuje w naszym życiu. Czy potrafimy bez niej żyć? Poznajcie rodzinę Latosów, która postanowiła zrobić sobie wakacje od patrzenia we wszelkiego rodzaju ekrany. Zaczęło się delikatnie: od jednego dnia w tygodniu. Jak sytuacja wygląda teraz? Czy nieużywanie telefonów zacieśniło ich relacje? Komu było najtrudniej zrezygnować z telefonu?

  Bartosz Węglarczyk: "U nas na podwórku dzieci zawodowych kryminalistów mieszały się z dziećmi profesorów, którzy zajmowali się fizyką jądrową (...) Podwórka były egalitarne nadzwyczaj". Elżbieta Romanowska: "Teraz (dzieci) siedzą w domu i albo trenują kciuki, albo oddają się całkowicie światu wirtualnemu". Wujek Samo Zło: "To było takie fajne miejsce gdzie można było się nauczyć wielu rzeczy np. działania w grupie". W Dzień Dobry TVN z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o tym, czym różnią się dzisiejsze podwórka od tych, które pamiętają z dzieciństwa.

  Co prawda Filip Chajzer nie zamknął się w pokoju obitym korkiem jak Marcel Proust, ale spróbował znaleźć czas, który jeszcze pozostał. Udał się w stronę klasyka, czyli perfekcyjnej, płaczącej Ewki. Jak Polscy najchętniej spędzają wolny czas i czy dla wszystkich jest on stracony? A co Ty robisz w wolnym czasie? Sięgasz po książkę czy po pilota do telewizora? A może uprawiasz sport... spacerując po galerii handlowej? :)

  Masz dość swojego leniwego męża, który zamiast szukać pracy wyleguje się przed telewizorem? Chciałabyś, żeby się zmobilizował i wziął za siebie? Poznaj historie kobiet, których mężowie są darmozjadami! Zobacz kolejny odcinek "Rozmów w toku".