Hubert Hurkacz o turnieju French Open. "Fantastyczne, że mamy taką Igę"

Hubert Hurkacz kibicuje Świątek w finale French Open. "Fantastyczne, że mamy taką Igę"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Hubert Hurkacz podsumowuje turniej w Paryżu
Hubert Hurkacz podsumowuje turniej w Paryżu
Iga Świątek: : „Nie czuję, żeby mnie dużo ominęło”
Iga Świątek: : „Nie czuję, żeby mnie dużo ominęło”
Iga Świątek: “Lubię robić rzeczy w swoim rytmie”  (cz. I)
Iga Świątek: “Lubię robić rzeczy w swoim rytmie” (cz. I)
Iga Świątek pierwszą rakietą świata
Iga Świątek pierwszą rakietą świata
Iga Świątek króluje w Paryżu
Iga Świątek króluje w Paryżu
Iga Świątek królową Rolanda Garrosa po raz trzeci
Iga Świątek królową Rolanda Garrosa po raz trzeci
Uwaga! TVN: Iga Świątek po raz trzeci w finale French Open! „To prawdziwa mistrzyni”
Uwaga! TVN: Iga Świątek po raz trzeci w finale French Open! „To prawdziwa mistrzyni”
Największym fanem Igi Świątek jest… jej tata
Największym fanem Igi Świątek jest… jej tata
Iga Świątek prywatnie
Iga Świątek prywatnie
Tomasz Świątek: Duma i wzruszenie po wygranej córki
Tomasz Świątek: Duma i wzruszenie po wygranej córki
Początki Igi Świątek na korcie
Początki Igi Świątek na korcie
Kto stoi za sukcesem Igi Świątek?
Kto stoi za sukcesem Igi Świątek?
Udział Huberta Hurkacza w tegorocznym turnieju wielkoszlemowym French Open dobiegł końca. Utalentowany polski tenisista odwiedził studio Dzień Dobry TVN i podsumował to wyjątkowe, sportowe wydarzenie. Opowiedział, co działo się za kulisami Rolanda Garrosa.

Hubert Hurkacz o udziale w French Open

Hubert Hurkacz jest wybitnym tenisistą i naszą dumą narodową. W tym roku sportowiec zakończył grę w French Open na etapie czwartej rundy.

- Chciałoby się być trochę dłużej w Paryżu, ale na pewno gdzieś są miejsca, z których mogę wyciągnąć wnioski i bardzo to motywuje też do tego, żeby być lepszym w przyszłości - powiedział Hubert.

Nasz gość zapewnił, że będzie kibicować Idze, która już dziś (8 czerwca) zagra w finale paryskich zawodów.

- Niesamowite to jest, jak Iga gra, jaką jest osobą, również poza kortem, więc jest to naprawdę fantastyczne, że mamy taką Igę. Oczywiście, bardzo jej kibicuję. Mam nadzieję, że Iga też kibicuje mi. Będziemy również mieli okazję zagrać w mikście na igrzyskach - dodał Hurkacz.

W tym roku pogoda na French Open nie dopisywała. Czy deszcz potrafi zdekoncentrować zawodników, szczególnie, gdy mecz jest przerywany?

- Schodząc z kortu jest się na pewno na pełnej adrenalinie, więc staram się uspokoić siebie też w zależności, jak długa jest ta przerwa. Jeżeli jest to pół godziny, to tak naprawdę zostawaliśmy blisko kortu, chwilę się relaksowaliśmy, analizowaliśmy, co może przeciwnik zmienić, co ja mogę ulepszyć. A jeżeli było to kilkugodzinna przerwę, to wracaliśmy do szatni. Wykąpałem się, rozciągałem się z fizjoterapeutą. I też tak naprawdę nie było konkretnie powiedziane, o której wychodzimy, bo niestety nie ma się wpływu na deszcz. Starałem się zrelaksować, czy rozmawiałem ze znajomymi, czy z teamem, czy siedziałem na kanapie, leżałem - wyliczał tenisista.

Hubert Hurkacz o kulisach Rolanda Garrosa

Zawodowi sportowcy nie tylko muszą trenować i doskonalić swoje umiejętności, ale również pracować nad tzw. mentalem. Panowanie nad emocjami to ważny element w osiąganiu sukcesów.

- Głowa ma niesamowite znaczenie, szczególnie w tenisie, jak się jest nastawionym, jak radzić sobie z emocjami. I to jest tak naprawdę cały czas praca. Każdego dnia człowiek stara się wykombinować, co robić lepiej - wyjaśnił Hurkacz.

Hubert opowiedział, co dzieje się za kulisami turniejów takich, jak Roland Garros.

- Akurat na kortach Rolanda Garrosa są korty Suzanne Le Glen i Philippe Chatrier, pod każdym z nich są restauracje, są szatnie dla zawodników. Powiedzmy w tych szatniach gdzieś są kanapy, ławki do siedzenia, telewizory, na których puszczają mecze. Jest też restauracja, do której się idzie zjeść. Dużo czasu spędzałem w pokojach dla fizjoterapeutów - wskazał tenisista.

Jak Hurkacz spędza czas wolny w Polsce? Uchylił nam rąbka tajemnicy. - Miałem okazję zobaczyć mecz polskiej reprezentacji. Przyjechałem tutaj do Warszawy. Oczywiście będziemy kibicowali już niedługo na Euro - przyznał sportowiec.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości