Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała? Wynik "daje sygnały, że coś się dzieje, mimo szczupłej sylwetki"

Jak zmierzyć skład ciała?
Mierzymy skład ciała
Źródło: Dzień Dobry TVN
Proporcje takich składników ciała jak masa mięśniowa, masa kości, masa tłuszczu i woda są bardzo istotne dla ogólnego funkcjonowania organizmu, ponieważ nieodpowiednie mają duży wpływ na wystąpienie wielu problemów zdrowotnych, m.in.: otyłości, chorób serca, cukrzycy i osteoporozy. Jak czytać wyniki pomiaru ciała? Jakie wskaźniki odbiegają od normy?

Wyniki pomiaru ciała - jak je interpretować?

Systematyczna analiza składu ciała pozwala kontrolować to, co dzieje się wewnątrz organizmu. Pomaga w diagnozowaniu chorób oraz w dobraniu optymalnego planu treningowego na podstawie obecnej kondycji fizycznej. Waga, dzięki której pomiar parametrów mięśni, kości, tłuszczu i wody jest możliwy, bazuje na wysyłaniu do ciała impulsu elektrycznego o odpowiednim natężeniu. Następnie maszyna określa wynik badania.

- Ważne jest to, ile punktów dostajesz od 1 do 100, ale możesz dostać nawet powyżej 100, jeśli jesteś atletą. Poniżej 60 to jest taka informacja, że warto by było wziąć się za siebie. (...) Kluczem jest systematyczność. Do tego, że od razu sobie wszystko wdrażasz, możesz się zniechęcić, że masz duże zakwasy - zaznacza w rozmowie z reporterem Dzień Dobry TVN trener Well Fitness Kacper Guzy.

Gdzie wykonać pomiar ciała?

Maszyna, która prezentuje skład ciała, jest dostępna między innymi w Well Fitness. - Wierzymy w to i staramy się edukować i promować, że nie do końca jest ważne tylko to, co widzimy w lustrze, ale też to, co mamy w środku i często ciało daje nam sygnały od wewnątrz, że coś się dzieje, mimo szczupłej sylwetki - uświadamia trenerka wspomnianego klubu, Katarzyna Parysek.

Pomiar składu ciała w Well Fitness jest darmowy. - Od dnia dzisiejszego [tj. 14 czerwca - przyp. red.] do 23 czerwca zapraszamy wszystkie osoby, które już miały kontakt ze sportem, z siłownią, ale też takie, dla których to będzie pierwszy krok. Analiza nie boli, więc zachęcamy, aby każda osoba jeden z naszych ponad 60 klubów odwiedziła. Należy przyjść, umówić się z trenerem i dla osób, których wynik będzie poniżej normy, mamy przygotowane specjalne warunki tak, aby wesprzeć te osoby w początkowej przygodzie ze sportem - przekazała w Dzień Dobry TVN Katarzyna Parysek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla