ciało

  ciało

  Mateusz Borkowski, znany widzom jako Big Boy, jeszcze kilka lat temu ważył 244 kg. Dzięki determinacji i pomocy lekarzy udało mu się zrzucić aż 170 kg. Uczestnik programu "Gogglebox. Przed telewizorem" ma za sobą trudną walkę o własne życie i zdrowie. Dziś zachęca innych do dbania o siebie oraz pokazuje efekty ciężkiej pracy i ogromnej konsekwencji w dążeniu do celu. Jego ostatnie zdjęcie z plaży wzbudziło wiele emocji.

  Jej rozbierane zdjęcia zdobiły okładki pism dla dorosłych, a przygoda z medycyną estetyczną nie przyniosła pożądanych efektów. Anna Powierza, jak nikt, wie, ile pracy trzeba włożyć, żeby cieszyć się zdrowym ciałem. Dziennikarz Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał aktorkę m.in. o problem stygmatyzowania osób otyłych i moment, w którym pokochała siebie. Aktorka powiedziała nam również o swojej pierwszej miłości.

  Lato, wakacje, słońce świeci, słupki rtęci na termometrach szybują w górę – to najlepsza pora na odsłanianie ciała, zazwyczaj starannie wydepilowanego. W tym roku jednak coraz częściej na ulicach można zobaczyć kobiety i dziewczyny, które nie ukrywają włosków na nogach. Trend ten widoczny jest także w mediach społecznościowych. Czy to kolejny efekt pandemii, w czasie której zmieniłyśmy nasze podejście do postrzegania ciała? Czy zostanie z nami na dłużej?

  Wiele kobiet przed wakacjami za wszelką cenę pragnie zrzucić dodatkowe kilogramy, by idealne prezentować się w bikini. Jednak czy warto to robić? Kamila Szcześniak, rysowniczka oraz Martyna Kaczmarek, działaczka społeczna, feministka i aktywistka twierdzą, że każde ciało jest piękne i wszystkie panie powinny śmiało zakładać letnie ubrania. O tym opowiedziały teraz w Dzień Dobry TVN.

  Pomimo, że żyjemy w swoich ciałach, to przez większość dnia potrafimy być od nich "odłączeni". Zaspokajamy fizjologiczne potrzeby naszego organizmu, ale często nie potrafimy się w niego wsłuchać. Body Scan to bardzo skuteczna metoda na ponowne połączenie się z ciałem i wykrycie, gdzie mamy ulokowane wszelkie napięcia wynikające głównie ze stresu. Instruktorka jogi Basia Tworek zaprezentowała nam kilkuminutową sesję Body Scan.

  Większość z nas uważa, że gwiazdy mają idealne ciała, nie borykają się z kompleksami i akceptują siebie w stu procentach. Czy na pewno? Ostatni wpis Soni Bohosiewicz przełamuje ten stereotyp i pokazuje, że osoby z show-biznesu, które znamy z pierwszych stron gazet, nie zawsze czują się dobrze w swojej skórze. Na dowód tego aktorka opublikowała w sieci odważne zdjęcie, którego kiedyś się wstydziła.

  Julia Wieniawa to jedna z najbardziej rozchwytywanych gwiazd młodego pokolenia. Mimo napiętego grafiku znajduje czas, aby trochę poćwiczyć. Na Instagramie pochwaliła się ostatnio nietypowym zdjęciem z treningu. Takiej elastyczności mógłby jej pozazdrościć niejeden jogin.

  Słyszeliście o szczotkowaniu ciała? Ten prosty zabieg możemy przeprowadzić samodzielnie w domowym zaciszu każdego dnia. Jakie korzyści daje taki masaż? O tym opowiedziała nam kosmetolog Izabella Jabłońska. Specjalistka pokazała w naszym programie, jak prawidłowo wykonywać zabieg oraz zdradziła, jaką szczotkę warto kupić.

  Znalezione w jeziorze Piru ciało należy do zaginionej Nayi Rivery, aktorki znanej z amerykańskiego serialu "Glee". Informację tę potwierdził szeryf hrabstwa Ventura w stanie Kalifornia Bill Ayub. Poszukiwania trwały od środy, kiedy to 33-letnia aktorka wypłynęła z synkiem łodzią i nie wróciła na pokład. Okoliczności zdarzenia wciąż nie są jasne.

  Piotr Kraśko: "Elon Musk wysłał kabriolet w stronę Marsa, wiemy jak wyglądają gwiazdozbiory, lata świetlne od Ziemi, a (...) ciało ludzkie jest niezbadane". Naukowcy z NYU School of Medicine, University of Pennsylvania oraz Mount Sinai Beth Israel Medical Center na łamach "Scientific Reports" udowodnili, że człowiek posiada nieznany dotąd narząd - interstitium. Więcej o tym odkryciu opowiedział nam w Dzień Dobry TVN - Wojciech Grabczan ze Stowarzyszenia Rzeczników Nauki.