Mięsak to specyficzny rodzaj nowotworu złośliwego. Praktycznie nie daje żadnych objawów.
Wynik daje sygnały, że coś się dzieje, mimo szczupłej sylwetki.
Burpees to jedno z najskuteczniejszych w odchudzaniu ćwiczeń.
Drżenie rąk najczęściej kojarzone jest z chorobą Parkinsona. Zdarza się jednak, że ten objaw pojawia się bez wyraźnej przyczyny. Skąd się bierze drżenie samoistne? Jak można je leczyć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli neurochirurdzy dr n. med. Paweł Gutowski i lek. Mikołaj Raźniak oraz Przemysław Stranc, który zmaga się samoistnym drżeniem rąk.
Katarina Hellstrom i Maurizio Mazzetto są specjalistami świadomej pracy z ciałem. Ich zdaniem ciało pamięta wszystkie emocje - zarówno te dobre, jak i złe.
Czym jest napięcie mięśniowe u niemowlaka? Jak rozpoznać, że jest za wysokie lub za niskie? Jak ćwiczyć z dzieckiem? Czy to się przekłada na sprawność dziecka w przyszłości? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Joanna Chomicz-Wlazły, fizjoterapeutka dziecięca.
To może być nie najlepsza wiadomość dla panów, którzy unikają siłowni.
Elektrostymulatory mięśni mają szerokie zastosowanie. Mogą okazać się pomocne podczas rehabilitacji oraz jako metoda uśmierzania bólu, dlatego chętnie sięgają po nie kobiety podczas porodu. Istnieją także specjalne treningi EMS, uważane za skuteczny sposób na zgubienie zbędnych kilogramów i budowanie masy mięśniowej.
Jak go prawidłowo wykonywać?
Małgorzata Rozenek-Majdan w niedzielny poranek pochwaliła się w sieci wysportowaną figurą. Prowadząca Dzień Dobry TVN opublikowała zdjęcie wykonane w lustrze, a także zdradziła, jak wygląda jej dieta.
Zobacz, jak to możliwe.
Aktor pochwalił się zdjęciem bez koszulki.
Anna Woźniakowska po raz drugi w swojej karierze wygrała europejską edycję zawodów sylwetkowych Arnold Sports Festival. Jak się przygotowywała?
Ćwiczenia na przedramię są przez niektórych traktowane nieco po macoszemu. Niesłusznie. Ćwiczenia na przedramię można robić w domu, bez specjalistycznego sprzętu. Jak robić ćwiczenia przedramion?
Aktor zachwycił fanów serią wakacyjnych zdjęć prosto z gorącej Ibizy.
Eliza Gerlach na pierwszy rzut oka jest drobną kobietą. Jednak drzemie w niej niesamowita siła i krzepa. Niedawno zdobyła mistrzostwo Europy w trójboju siłowym w kategorii do 52 kg.
Wszyscy patrzą na Igę. "Ogień".
Aby trening klatki piersiowej przyniósł oczekiwane efekty, ćwiczenia na klatkę powinny angażować jak najwięcej partii mięśniowych obręczy barkowej i grzbietu w połączeniu z odpowiednim torem oddychania. Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu polecane są dla początkujących sportowców bądź jako uzupełnienie rehabilitacji chorób płuc, kręgosłupa, wad postawy lub jako profilaktyka powikłań z hipokinezy.
Synthol to olej, który kulturyści wykorzystują do szybkiego zwiększenia objętości mięśni. Został opracowany w XX wieku. Jego stosowanie wiąże się z licznymi efektami ubocznymi, z których najbardziej widoczny jest karykaturalny wygląd mięśni.
Powięź to struktura utrzymująca całe ciało w jedności. W organizmie pełni wiele funkcji biochemicznych i mechanicznych, dlatego jej kondycja i zdrowie może bezpośrednio wpływać na jakość pracy mięśni - głównie kończyn, grzbietu i brzucha.
Anna Wendzikowska pokazała fotkę z basenu, na której widać jej nienaganną sylwetkę. Jak przyznała, zawsze była szczupła, ale marzyła o widocznych mięśniach. Dlatego dziennikarka przez ostatni rok bardzo dużo uwagi poświęciła sportowym zajęciom. Efekty ćwiczeń są godne podziwu, zobaczcie tę metamorfozę.
Zrezygnuję z wesela brata, bo mam trening. Nie pojadę na służbowe spotkanie, bo wypadnę z rytmu ćwiczeń. Nie zjem symbolicznego kawałka tortu na własnym ślubie, bo mam rozpisaną dietę redukcyjną. Nie pójdę na urodziny najbliższego przyjaciela, bo muszę iść na siłownię. Coraz więcej osób obsesyjnie myśli o swojej sylwetce i idealnie wyrzeźbionych mięśniach. Problem ten dotyczy przede wszystkim mężczyzn. Gdzie kończy się sportowe hobby, a zaczyna nałóg? O tym opowiadają trener i motywator Daniel Józek Qczaj oraz Maja Ruszpel, specjalistka terapii uzależnień.
Trening z gryfem łamanym coraz częściej doceniany jest przez osoby, które szukają urozmaicenia dla standardowego treningu i chcą dodatkowo podnieść jego wartość. Łamanie gryfu nie tylko pozytywnie wpływa na stawy, ale też pozwala skupić się na konkretnej partii mięśni i ją rozbudować. Do ćwiczeń z gryfem łamanym mogą podejść nawet początkujący. Sprawdź, do czego służy gryf łamany.
Sebastian Karpiel-Bułecka pokazał na Instagramie zdjęcie swojego torsu i rozpalił do czerwoności wszystkie fanki. Fotografię męża skomentowała również Paulina Krupińska-Karpiel.
Bigoreksja dotyka ok. 10 proc. ćwiczących na siłowniach. Chorujące na nią osoby uważają, że są zbyt szczupłe i mają za mało mięśni, dążą więc do tego, aby tę muskulaturę rozbudowywać. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy trenera personalnego Szymona Gasia i psychologa Tomasza Kozłowskiego, aby porozmawiać z nimi o obsesji na punkcie umięśnionego ciała. Na bigoreksję częściej chorują mężczyźni, czy może jednak kobiety? Jak się od niej uwolnić?
Powięzi trzymają nas czasami w dużym spięciu i mogą powodować różne dolegliwości bólowe. Czym są powięzi i jak je rozprężyć - o tym w Dzień Dobry TVN fizjoterapeuta Dawid Natański. Fizjoterapeucie towarzyszył "nasz poglądowy materiał" w osobie Angeliki Fajcht. Zobaczcie, jak wygląda terapia mięśniowo-powięziowa i, kiedy należy ją zastosować.
Przykurczone mięśnie sprawiają nam ból. Możemy się go pozbyć za sprawą tzw. rolowania. Jest wygląda masaż wałkiem? O tym w Dzień Dobry TVN trenerzy: Joanna i Dariusz Brzezińscy.
Ciąża potrafi zmienić ciało kobiety. Zostają po niej rozstępy, wiotkie mięśnie i nadmiar kilogramów. Po urodzeniu dziecka wiele pań nie ma czasu, aby zadbać o siebie i po pewnym czasie pojawiają się kompleksy. Tak było w przypadku Karoliny Szymańskiej, bohaterki następnego odcinka cyklu "Ciało po ciąży". Czy pomogły jej zabiegi, którym została poddana? Czy teraz zaczęła dbać o siebie? Zapytaliśmy o to Panią Karolinę oraz jej siostrę Inez Stańczak, które gościłyśmy w Dzień Dobry TVN. Z fizjoterapeutką Moniką Krawczyk rozmawialiśmy o ćwiczeniach, które poprawiają mięśnie "intymne".
Zdjęcia Marit Bjoergen w sukni wieczorowej obiegły cały świat. Powodem zainteresowania nie była jej kreacja tylko mięśnie sportsmenki. Czy sportsmenka, od której oczekuje się najwyższej formy i zwycięstw powinna przejmować się opiniami na temat swojej atletycznej sylwetki? Czy umięśnione ciało pozbawia prawa do kobiecości? Dlaczego tak trudno nam zaakceptować umięśnione kobiety?