Umięśnieni mężczyźni bardziej atrakcyjni dla kobiet? Zaskakujące wyniki badań

Źródło: Dzień Dobry TVN
Świadome randkowanie
Świadome randkowanie
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Przerwa od seksu z związku
Przerwa od seksu z związku
Życie i seks po usunięciu piersi
Życie i seks po usunięciu piersi
To może być nie najlepsza wiadomość dla panów, którzy unikają siłowni. Najnowsze badania wykazały, że kobiety wolą umięśnionych mężczyzn, jednak tylko wtedy, kiedy chodzi o krótkotrwałe relacje. Podczas budowania długoterminowego związku istotna była inna cecha. Jaka?

Romans z muskularnym mężczyzną

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych poprosili 384 kobiety, aby wyobraziły sobie, że w barze podchodzi do nich samotny mężczyzna. Na cyfrowo zmienionej fotografii pokazanej każdej ochotniczce miał on albo umięśniony tułów, albo nie posiadał żadnego zarysu mięśni.

Panie, którym pokazano bardziej muskularnego kandydata, oceniły go jako znacznie bardziej atrakcyjnego w krótkotrwałym związku. Kiedy oceniały ich do długotrwałej relacji, nadal preferowały mięśnie, ale nie było to tak ważne.

Wszystko to ma swoje podłoże biologiczne. Silny mężczyzna może spłodzić dzieci, które z większym prawdopodobieństwem dożyją dorosłości.

- Silni mężczyźni są atrakcyjni, ponieważ chcemy znaleźć partnera z dobrymi genami, a kobiety kojarzą mięśnie z dobrą kondycją i zdrowiem. Jednak w kontekście długoterminowym ważne jest, aby znaleźć życzliwą osobę, która będzie wspierać rodzinę - powiedział dr Mitch Brown, który kierował badaniem na Uniwersytecie w Arkansas.

- Mili faceci, którzy sporo żartują, mogą faktycznie zająć pierwsze miejsce, jeśli chodzi o przyciągnięcie kobiety szukającej długotrwałego związku - dodał naukowiec.

Klucz do zbudowania długotrwałej relacji

Badanie wykazało, że kobiety postrzegały silnych mężczyzn jako bardziej ekstrawertycznych i otwartych na nowe doświadczenia, ale także bardziej neurotycznych, co może nieco zniechęcać.

Kiedy pytano je o osobowość, panowie, którzy nie byli zabawni w sposób agresywny, zostali uznani za bardziej ugodowych i sumiennych. Tego, który żartuje w uprzejmy sposób, uczestniczki badania oceniły jako bardziej pożądanego w przypadku długotrwałego związku niż tego, który żartował agresywnie.

Naukowcy twierdzą, że agresywne poczucie humoru, którym mężczyzna próbuje zdobyć punkty cudzym kosztem, może zniechęcić kobiety do szukania stałego partnera. Jednak w scenariuszu krótkoterminowym, takim jak przygoda na jedną noc lub kilka randek, nie ma to większego znaczenia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Agnieszka Mrozińska

Źródło: Dailymail

Źródło zdjęcia głównego: E+/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości