Lekcja badmintona z Mistrzem Polski Mateuszem Golasem. "To przede wszystkim miła gra"

Lekcja badmintona z Mistrzem Polski Mateuszem Golasem. "To przede wszystkim miła gra"
Gramy w kometkę z mistrzem Polski Mateuszem Golasem
Źródło wideo: Dzień Dobry TVN
Źródło zdj. gł.: Dzień Dobry TVN
Badminton to - poza grillowaniem - jeden z ulubionych sportów działkowych Polaków. Jego prostota i dynamiczny charakter sprawiają, że jest idealnym wyborem na rekreacyjne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza podczas rozpoczynającego się właśnie długiego weekendu. Z tej okazji spotkaliśmy się z najlepszym aktualnie graczem w Polsce, mistrzem naszego kraju w badmintona Mateuszem Golasem, który zdradził nam tajniki tej gry.

Gramy w kometkę z Mistrzem Polski Mateuszem Golasem 

Badminton jest popularny ze względu na swoją dostępność i łatwość organizacji. Tak naprawdę wystarczy tylko niewielki kawałek trawnika, siatka i rakiety, by cieszyć się tą grą. Mateusz Golas, jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia w Polsce oraz Indywidualny Mistrz Polski w grze pojedynczej Elity 2024, zdradził nam, czy badminton jest idealny dla każdego.

- To jest przede wszystkim miła gra. Można się wciągnąć i potem gramy, gramy, gramy, aż nagle zaczyna nas do tego ciągnąć - powiedział zawodnik, który swoją przygodę z tą grą zaczynał na podwórku. - Odbijałem bardzo dużo z wujkiem i z tatą, praktycznie od małego - wspominał. Jak podkreślił, zawodowy badminton wymaga odpowiedniego przygotowania technicznego.

- Do tego sportu wszystkie aspekty są bardzo ważne. Jedną z najważniejszych rzeczy jest rozgrzewka. Musimy rozgrzać nadgarstek, nogi i tak naprawdę wszystko - zaznaczył. - Jednak najbardziej pracują nogi, one się szybko męczą - dodał mistrz Polski.

Jak rozgrzać się do gry w badmintona?

Mateusz Golas tłumaczył nam, w jaki sposób należy odpowiednio rozgrzać się do gry w badmintona. - Wypady na nóżkę, potem robię wymachy nogą, potem odpowiednie rozgrzanie rąk, a na koniec nadgarstki - wyliczał.

Po prawidłowo wykonanej rozgrzewce można przejść do gry. Jak, jednak zauważył rozmówca Dzień Dobry TVN, warto nauczyć się także, jak odpowiednio trzymać paletkę. - Musimy dać rękę tak, jakbyśmy chcieli się przywitać. To jest prawidłowy uchwyt - pokazał.

W lutym odbyły się mistrzostwa, na których Mateusz zdobył tytuł Mistrza Polski. Nie zwalnia jednak tempa i, jak zapowiedział, planuje wygrać igrzyska. - Marzę o tych w Los Angeles. Myślę, że może się udać - wyznał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autorka/Autor: Anna Gondecka
Czytaj także: