Materiał promocyjny

Największy turniej piłkarski dla dzieci. "Takie będą reprezentacje przyszłości, jakie młodzieży trenowanie"

Sawicki_2
Największy turniej piłkarski dla dzieci
Źródło: Dzień Dobry TVN
Po raz kolejny odbywa się największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Z roku na rok rośnie liczba uczestników o Puchar Tymbarku. To bowiem szansa na pierwszy krok do piłkarskiej kariery. Jak się okazuje, połowa obecnej żeńskiej i męskiej reprezentacji to byli uczestnicy właśnie tego wydarzenia. Więcej o nim opowiedzieli w rozmowie z Dzień Dobry TVN Krzysztof Pawiński (Grupa Maspex) oraz Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.

Turniej o Puchar Tymbarku - kolejna edycja

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11  200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. W tym roku była to co czwarta szkoła podstawowa.

- Zaczynaliśmy w 2007 roku od 7 tysięcy uczestników. W tym roku mamy ponad 11 tysięcy drużyn. To jest masowe wydarzenie - podkreślił Krzysztof Pawiński (Grupa Maspex, do której należy marka Tymbark.)

Do XIV edycji zgłosiło się o 31% więcej drużyn dziewczęcych niż rok wcześniej.

- Trzeba podkreślić jeszcze jedną rzecz: znaczący przyrost drużyn dziewczęcych. W stosunku do zeszłego roku o 31% więcej drużyn dziewczęcych zgłosiło się do turnieju. Nas cieszy jeszcze jedna rzecz w finale ogólnopolskim: spośród tych 64 drużyn ponad 60% rekrutowało się spośród szkół, gdzie funkcjonują orliki, dzieci i młodzi ludzie mogą się przygotowywać do tego, aby wystąpić na Stadionie Narodowym – zaznaczył Adam Kaźmierczak wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.

Puchar Tymbarku – cel rozgrywek

Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski (m.in. Paulina Dudek, Ewa Pajor, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Jakub Moder, Jakub Kiwior, Adam Buksa, Krzysztof Piątek, Patryk Peda, Bartosz Slisz). Do głównych celów turnieju należy promocja piłki nożnej jako dyscypliny dla każdego, bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową. To także platforma do obserwacji i monitoringu potencjalnych reprezentantów Polski czy możliwość propagowania aktywnego trybu życia wśród dzieci oraz popularyzacja idei fair play, a także wolontariatu i kulturalnego kibicowania.

- Takie będą reprezentacje przyszłości, jakie młodzieży trenowanie, upowszechnienie piłki, zejście z tym do każdej szkoły, zbudowanie nawyku grania w piłkę. My ciągle mamy z tym problem w Polsce, od Żaków do Old Boyów w piłkę gra regularnie ponad 3% populacji, w Czechach jest to ponad 8 tysięcy - zauważył Krzysztof Pawiński.

Jesienią ruszają zapisy do jubileuszowej, XV edycji Pucharu Tymbarku. Od września uczennice i uczniowie będą mogli przygotowywać się do kolejnej odsłony turnieju.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości